Jump to content
Българският форум за музиканти

Учене на китара


Drummer_Nick

Recommended Posts

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

http://guitar.about.com/od/tabchordslyrics..._guitar_tab.htm - как се четат таблатури

 

http://www.azchords.com/m/miscsoundtrack-t...tabs-60555.html - конкретна таблатура за саундтракът от филма

 

Успехи :icon_shithappens: Повече труд и желание, по-малко мрънкане и скоро китарата ще бъде част от теб :girl_witch:

Стига бе! Тука се опитваме да направим сериозни китаристи, които знаят теорията на музиката поне отчасти, ти го учиш на таб-ове. Иначе с предния ти пост беше прав, поне донякъде.

 

Според мен няма нищо лошо да започнеш с електрическа. Просто баща ти вероятно е от старата школа. Аз почнах с електрическа и всичко мина както трябва. Просто ти дава възможности да свириш каквото си поискаш. Можеш да свириш хем акстучно, хем с драйв/дистър. Но все пак трябва да послушаш и баща ти - докажи му! Пробвай с White Dove на Scorpions, Fade to Black на Металика или пък Where did you sleep last night на Нирвана. Нито една от трите не е толкова сложна. Вече споменаха и Кръстника. Успех ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ти казвам колко много от големите китаристи като Ричи Блекмор са почнали с класика и казват, че тази музика ги озарила за идеи в рока.

 

О хайде, хайде. Ако всички пием от един и същи извор, как ще се движим напред? ОК - "големите китаристи като Ричи Блекмор" са били инспирирани от класиката за своите парчета. Това е чудесно! Но не смяташ ли, че новите поколения трабва да се вдъхновяват от това, което "големите китаристи като Ричи Блекмор" са развили, за да продължават напред?

Сега може да кажеш "Абе те да научат класиката, пък после да се инспирират и от Ричи". Идеално, ама човешкия живот не е особено дълъг. Ричи е свирил класика с ГОДИНИ, преди да основе т.нар. Neo Classical жанр. Колко години трябва да посвети един прохождащ китарист, за да основе свой собствен Neo Neo Neo Classical?

 

Идеята ми е - ако човек вече си има кумири и има звучене, което иска да гони - защо трябва да се мъчи да слуша и свири всичко, което е дошло преди това звучене? Да - това ще го образова, но няма да го развие особено в посоката, в която той иска да се развие. Ако този човек наистина се кефи на инструмента си - той рано или късно ще се потопи в тази история. Но ще направи това в момент, в който вече е установил свой собствен стил и модел на развитие.

 

Аз също мога да казвам на всеки, който за първи път хваща електричеката китара, да свири Jimi Hendrix. Цяло поколение го смята за гений и пионер в електрическата китара, така че - защо не? Всъщност - фронтмена на една от любимите ми групи е фен на Jimi Hendrix. Аз лично - не понасям Джими - но съм почерпил страшно много вдъхновение от споменатата група. И сега какво? Да спра да си пиша парчетата преди да съм изучил творчеството на Jimi Hendix ли?

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата си е китара. Гриф с прагчета. Звука вече е различен. Важна е музиката. С инструмента се свири музика. Китарата е инструмент. Китарите не се делят на ритъм китара, соло китара и бас китара - това е грешно!

Няма лоша музика - има зле направена. Всяка китара (акустична с метални или наилонови струни, електрическа и т.н.) си има своите предимства и недостатъци. За гама До мажор няма значение на кой инструмент е изсвирена.

 

В защита на акустичната китара прилагам следните примери:

 

Акустичен пример едно

 

Акустични примери две

 

Дерзайте!

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.