Jump to content
Българският форум за музиканти

Blues In G


Tozi

Recommended Posts

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За обичайните заподозрени :D;):bravo:

Tozi, след шибан тежък ден се натъквам на този джем и какво да кажа,

денят пък макар и на края, придоби смисъл.

Благодаря ти за тракчето, както и за възможността отново да поджемим на воля.

 

Ей ме на и мен цък малко раздвоен м/у два инструмента за по-интересно.

Щастлив съм, че някак съм успял внеса частичка щастие и радост в живота ви. Ей това трябва да е целта на музиката! А блуза ти разказва,разказва....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еваларка бе пламене,пак си обадил тона. :D

Тия секундички на края са яки.

Всички са се справили доста добре.

Само да се прибера в София и ще драсна и аз едно изпълнение.

Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tozi blues jam (steel vs nylon)

... джеменето си е хубаво нещо и макар и да не съм с особени познания за блуса дръннах по един трак с две различни китарки и ... ги оставих и двата. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tozi blues jam (steel vs nylon)

... джеменето си е хубаво нещо и макар и да не съм с особени познания за блуса дръннах по един трак с две различни китарки и ... ги оставих и двата. :)

Защо не? Звучи интересно. Особено ми харесват моментите кадето едната китара отговаря на фразите на другата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да се пробвам и аз на тоя бавния метъл.

http://www.4shared.com/file/155540455/761f0af5/blz.html

Много ниско това сол бре, трябваше да дропвам още седемструнката, сега ще трябва да си купувам осмак. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да се пробвам и аз на тоя бавния метъл.

http://www.4shared.com/file/155540455/761f0af5/blz.html

Много ниско това сол бре, трябваше да дропвам още седемструнката, сега ще трябва да си купувам осмак. :)

Дълъг - бавния метал ти гила! Първа струна да не ти е 7?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго ми дойде на акъла: изсвирих 2 хоруса, а останалото го оставям да го довършват колегите. Могат да се включат още двама, че и трима, ако не се разхвърлят много и да се получи почти като истински джем. ;)

 

Точно! Отдавна се канех да предложа нещо като правило / правила за този раздел, по-специално:

 

(а) Да се правят по-дълги плейбеци (или да се лууп-ват) и

 

(б) Участниците да не се отплесват да свирят по 15 хоруса без пауза, а - или да се ограничат до 1-2 хоруса, или да се включват 'рехаво', пропускайки по някой друг такт или по повече, и

 

(в) Всеки следващ да не почва от чистия плейбек, а да се добавя към вече участвалите преди него. При което има избор да си направи свой хорус (или два), или да запълва/отсвирва между 'рехавото ' свирене на друг, или (ако смее) да свири успоредно с някой (но не непременно успоредно гласоводене :) а каквато полифония и полиритмия му дойде на ума)

 

Това повече ще прилича на истински джем и според мен ще е и по-полезно и по-приятно за всички.

 

Край на :offtopic-001:

 

Всички включчвания досега са супер! Блус, какво да си говорим?! :greenangel:

:thumbs_up:

 

П.с. В единственото ми, засега, включване - във Флойд-ския джем - имаше нещо като гореописаното натрупване и се получи нелошо - освен моите партии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Бицев, не си офф-топик, страхотно предложение!

И аз съм свалила трака. Веднъж празен, веднъж - с китарите на автора...

И сега "бройкам" други участия, щото 4:30 мин. ми идват в повече за пеене (а и думи трябва да измислям, излезли из покъртената душа на социално маргинализирания негър :offtopic-001: )...

Но мога тия дни да направя един "квадрат" и да наметкам рехав бекграунд на места.

Поздравления за всички участници!

 

Ивелинеее, що се бъзикаш така? :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле в тоя раздел какво става... А на мен тъкмо ми донесоха техниката и лампите на крайното стъпало свършихааааа. И сега чак другата седмица накрая, след евентуален биас ще се намеся :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле в тоя раздел какво става... А на мен тъкмо ми донесоха техниката и лампите на крайното стъпало свършихааааа. И сега чак другата седмица накрая, след евентуален биас ще се намеся :P

Аз записвам без усилвател. Китарка - кабел - копютър. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То че става, става. Ама хич не ме радва пласмасата в звука :thumbs_up: Пък в крайна сметка свиря за удоволствие, не съм про, така че кефа ми е по-важен :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То че става, става. Ама хич не ме радва пласмасата в звука :D Пък в крайна сметка свиря за удоволствие, не съм про, така че кефа ми е по-важен :thumbs_up:

 

!!!!!! Най-важен!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възползвах се от идеята на yotzzo и Бицев...

и от съвета на Tozi - да "ПОВТОРЯ ПОВТОРНО ПОВТАРЯЕМОТО ПОВТОРЕНИЕ..." :):D

 

Дотолква ми стигна "русата мисъл".

А които знаят колко е 2 и 2, са поканени... на лафче. :beer:

 

1-2-3-4 Blues

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.