Jump to content
Българският форум за музиканти

Blues In G


Tozi

Recommended Posts

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И яз мислех да се включа,ма тия странните временца на пианото много се бият с моите странни временца/акценти и не става добре-не е на живо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И яз мислех да се включа,ма тия странните временца на пианото много се бият с моите странни временца/акценти и не става добре-не е на живо.

Няма нищо де. Това да не е конкурс. Каквото - такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно!

 

@Angelina - евала и за пеенето, и особено - за инвенцията с текста :metalist:

 

@Tozi - на очакваното ниво, супер стилно. Само реверба (или дилей ли е?) ми идва една идея в повече (знам, че си е компонент от тона, но се бърка в пространствената характеристика на микса - 'не е в същата стая'). Бял кахър, де - джемът почва да става точно както ми се щеше ..

 

Само нещо файлът не ми се сваля, запецва - дали не е заради кирилицата в името? 4Shared иначе работи безпроблемно, за всеки случай- защо не отвориш да преименуваш файла само с латиница? (Всъщност, показват ми се две имена: на страницата за слушане е 1234Блуз.MP3, а като започне даунлоуда, показва, че точи 1234.MP3 - и там запецва :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Само реверба (или дилей ли е?) ми идва една идея в повече (знам, че си е компонент от тона, но се бърка в пространствената характеристика на микса - 'не е в същата стая'). Бял кахър, де - джемът почва да става точно както ми се щеше ..

 

Само нещо файлът не ми се сваля, запецва - дали не е заради кирилицата в името? 4Shared иначе работи безпроблемно, за всеки случай- защо не отвориш да преименуваш файла само с латиница? (Всъщност, показват ми се две имена: на страницата за слушане е 1234Блуз.MP3, а като започне даунлоуда, показва, че точи 1234.MP3 - и там запецва :D )

Реверба го сложих нарочно в повечко ( то аз и без това съм в една друга далечна стая хих) за разнообразие(пък и беше рано сутринта....не се бях събудил напълно хехе).

 

Ето нов линк към файла:

 

Линк 1234

 

Очакваме включване!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бицев, благодаря! Беше ми важно да чуя твоето мнение. :) А текстът... произтече от изкривената ми представа за броенето като за "вокал". :)

 

Tozi, втората редакция на твоя трак, с редуциран ефект, е по-сполучлива. Естествено, не си се отклонил от характерното си джазменско свирене и интерпретаторска находчивост! :thumbs_up:

 

Може би тук е моментът да помоля тези, които предстои да се включват, за повече хомогенност при подбор на ефекти и нива - ако може да удържим схемата в нещо като "композиционно цяло". Даже който прави финала, нека се намали на последните фрази, та останалите участници да могат и те да пуснат последни акорди или по няколко тона, и да го завършим "като бенд".

 

Аз ще следя развитието и където има възможност (или предизвикателства), вероятно ще поизпея още някоя "къдра", хармонийки или дискретно "повторение на повтаряемото" направено хорусче... ;)

 

П.П. Тонът и идейките на yotzzo ме изкефиха много..., ама не се навързах след него, щото съм зависима от "преброителя". ;)

Hillbilly, аре не се скатавай, молим те!

Редактирано от Angelina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук

съм се напънал с тайванската кухарка и тайванското пиезо, че няма инструмент читав у дома в момента. довечера може да се пробвам още веднъж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук

съм се напънал с тайванската кухарка и тайванското пиезо, че няма инструмент читав у дома в момента. довечера може да се пробвам още веднъж

Яко блуззз!

RockoBG гот!

Идеята беше всеки да свирне по 1-2 хоруса и така да се получи едно цяло джем парче. Запиши пак на другия трак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ме разкъртихте с този джем.Аз свиря народна музика,но се амбицирам да понауча някоя блусарска схемичка.Супер е това!!!Поздрави и успех на всички участници!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1234 next

 

Направих си експеримент, записах глас(фалцет) прекаран през китарен ефект(pitch shifter) и си мисля, че се получи интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха много зарибяващо и всичко което чух ми хареса ;)

Само дето нямам време напоследък... ама и без туй ще ви разваля хубавия джем :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.