Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Rg570fm Vs Ibanez 540sltd


kolio_k

Recommended Posts

Преди време имах подобна дилема. Избрах S. Това, което ме накара да си купя S-a беше грифа, досега не ми е лепвал гриф така. Изключително тънък, което за мен е много добре, защото не създава напрежение на палеца, достатъчно широк, за да разгърнеш потенциала си :godbless:, недостатък донякъде е дължината на тона, незнам при твойта как е, но при мен (S5470) тоновете на 1-ва струна над 12та позиция са малко по-къси, от колкото ми се иска. RG-то е малко по-профилирано и в мойте очи ръбато сравнено с S.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Благодаря на всички за мненията :godbless:

 

Метълхамър

 

Май нещо не те разбрах :)

 

@RacerX

 

За мое учудване, всъщност състейна е много приличен, е не като на Гибсън, но на първа, над 12 е 4-5 сек, а това , според мен хич не е зле за такова тънко грифче и флойд

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, дай боже всекиму такива дилеми! :cheers2:

Така, на снимка, S-ката изглежда определено по-добрата оферта, но така или иначе Кольо ще избере тази, която на него му харесва повече като звук, и съм напълно сигурен, че ще направи единствения верен избор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червената е досущ като на Алекс Сколник от славните му години в Тестамент. А мой познат имаше същото РГ, само че различен цвят и след като го разглоби се оказа че тялото е от някаква компресирана многопластова дървесина ( по-известна като плайууд някъде). Това не пречи да звучи добре, но кой може да знае...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато гледах модела на китарата ( той е написан само от вътрешната страна на джоба за грифа ) се видя, че е направена от много светло и що годе меко дърво, предполагам , че е топола. Другата би следвало да е от махагон. Иначе китарата има забележителен състейн ( а е с флойдроуз ) и доста дебел тон, който не съм срещал при по нови РГта ( не че много съм свирил с такива де)

 

П.П. Между другото, решението вече беше взето, но не от мен :cheers2: , докато се чудих коя повече ми допада, дойде нежната ми половинка и заяви че червената е много по добра, защото имала невероятен цвят и обяви, че си имам много китари вече и тази била нейна ( а тя е завършила академията в Пловдив с тамбура на времето и понасвирва доста на китара), така че чуденето завърши.

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за поста друже :)

 

Двете звучат много различно РГто е дебело, а Ската е по прозрачна като звук и не толкова плътна, без да разбирам много от тези китари, мисля, че РГто е по добро за тежка музика ( още повече че грифа му според мен може да износи по дебели струни ), а Ската е супер за шред ( при нея, струни по дебели от 10 ми изглеждат много опасни, грифът е невероятно тънък), ако мога така да се изразя :)

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахаха :)

 

Колко лесно се прави избор! Идва принцесата и отсича!

Честито Кольо! Правилният избор е според мен.

 

ПП: Аз наскоро си взех ампче Orange.И моята принцеса е във възторг :)

Като портокалче било, и стои страхотно в хола! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... решението вече беше взето, .... дойде нежната ми половинка и заяви че червената ... била нейна ...

 

Това би трябвало да означава, че за теб остава другата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, позната история. Имам тука една бая шитава китара, дето мойта не ми дава да я разкарам, защото била зелена и най-много я кефела от всичките (а тя на практика си е най-гадната от тях)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Док

 

Да, за мен остава другата за сега, ще ми трябва доста време да оценя дали тя от своя страна ще остане към постоянните в колекцията, по нова година чакам една супер поръчкова машина и тогава ще видим кой-кого, но така или иначе планувам да си я пооставя за доста време да поспортувам.

 

Иначе виждам, че колегите ме разбират :) , много ми хареса това с портокалчето :) , трябва и аз го пробвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.