Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Здравейте,интерасува ме има ли упътване за корг па 50 на Български и ако някой я има да ми я прати на имейла iceman79@start.bg Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте имам проблем , ще си радвам да ми посъветвате! Свиря със pa80 сложих си хард преди няколко години, карта памет за звуци и си го пазя и си свири, но се получава следното нещо : имах хард от лаптоп втора употреба 40 gb ,който поработи и едно лято явно от жегите взе да пращи , трака и да ми блокирва клавира, скоро сложих друг, пак втора употреба15 gb стопли се времето и при няколкочасово ползвани се появи същия проблем. Зимата при първия хард диск проблема отшумяваше. Явно нещо му трябва охлаждане, а другите как свирят ? Благодаря за съвета предварително !!! facebook за връзка с мен - Georgi Gerchev, skype - georgi_gerchev

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

здравейте колеги новак сам вьв форума на скоро се сбльсках с един проблем узер2 ми заплесна като му вкарвам сетове клавира е корг па55тр и като избера нешто от узер2 ми изписва style select failed а реча ли да запиша друг сет на узер2 ми изписва file/dir already exiting---can,tread file ниакой от Вас ако се есбльсквал с такав проблем или знае какьв е проблема били ми помогнал предварително Ви благодария много знам че в Бьлгария всичко става вапрос за пари но незнам каде да го закарам в Русе и затова се надяавам на вас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...PSR 9000 и в момента работя с Tyros 2. Yamahata си е супер ако свириш поп-рок и евъргрийни, но навлезеш ли в кръчмарски води Корга си е Корг.

 

Колега стига с тия коргове де.Корг та Корг.Ямахата не ставала за кръчма.Защо?Да не би да има ваксинация срещу такъв тип заведения и разбираш ли отказва клавира да свири по кръчми.За мен е по-важно какви функции и възможности има един клавир.Има ли в повече,то марката не е от значение.Работят чалгарите с Корг,защото Захари и Бухала тръгнаха от тях.Разучиха ги и ги нправиха да звучат...чалгарски.Всичко работи с корг,защото от всякъде ви залива информация.Теглиш стила,пускаш и айде опаааа.Е на мен така не ми харесва.Искам аз да си направя македонското.Обясни ми моля ти се как едно ПА50 ще прозвучи по-добре от клавир със семплер,ако и да е Ямаха.Тук ситуацията е малко коне с капаци-не визирам лично теб.

 

И да с еотклоня малко.Прочетох по назад в мненията,че от корга или 50 или 800.Отхвърлихте 80-тката.Ами...какво да ви кажа.:thx:

80-то има,семплер,възможност за вокалист,хард,изключително здрав корпус и една от най-добрите клавиатури на които съм свирил.(Визирам тоя клас синтезатори).

Та за 50-то....да ходи да се пързаля нейде. :)

 

Айде поздрави! :oops:

Колега имам приятел дето казва Ямаха...да правят хубави мотори ;), а за па50-то -има хора които искат да ми семплират половината бленди ,а за стиловете мога да се конкурирам с което си поискам па800-па2 правя си сам барабаните и блендите ..вси4ко е до игра4ката :) а 4е в саунда разлика има, няма две мнения,вапроса е кои кво чувство за звучене има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Колеги, клавириста ми си купи Korg pa x 2 pro ,хич не е лош но не знае как да включи вокалиста в миксера.Виждам че има входове за микрофон

но мисля че те са за директна връзка на микрофона с клавира -как да стане през миксера??Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам следното питане преди малко си взех миди кабел,които е от едната страна миди камбани а от другата е с USB за компа,та искам да го ползвам предимно да си записвам какво свиря на компютъра ,да обаче незнам какво трябва да направя за да го подкарам каква програма за запис ми трябва и като го включа трябва ли да правя настойки в клавира моля ви помогнете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По МИДИ не се записва звук, а се записва само това кой клавиш натискаш, един вид нотите. После за да г просвириш пак, трябва да си вързал синтезатора и това, което си записал да се подаде от компютъра като ноти към синтезатора, който вече да да го изсвири със звук. Можеш да ползваш и програми със звуци в компютъра, които да изсвирят това, което си записал, но не е гаранция, че ще звучи точно така. А какви да са програмите, има много такива, примерно Reaper, Cubase, Cakewalk, Logic, Reason, Ableton Live и т.н. Ако някой не го мързи, да ти обяснява, но трябва да знаеш, че това е било обяснявано само в тоя форум поне десетки пъти, а в Интернет е пълно с информация, така че не вярвам на някого да му се занимава. Дадох ти старт, от там нататък можеш да се ориентираш с търсене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здравейте колеги новак сам вьв форума на скоро се сбльсках с един проблем узер2 ми заплесна като му вкарвам сетове клавира е корг па55тр и като избера нешто от узер2 ми изписва style select failed а реча ли да запиша друг сет на узер2 ми изписва file/dir already exiting---can,tread file ниакой от Вас ако се есбльсквал с такав проблем или знае какьв е проблема били ми помогнал предварително Ви благодария много знам че в Бьлгария всичко става вапрос за пари но незнам каде да го закарам в Русе и затова се надяавам на вас

Колега аз го имах същия проблем качил стилове които не за са този корг и затова така се е получило може да си блокирал узера моя го оправиха с преинсталиране
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте, имам нужда от малко помощ...търся си упътване за Korg PA 50 SD на български. Ще съм много благодарен ако някой ми изпрати някаква полезна информация :-)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Колеги възможно ли е да бодна китарката в клавира на колегата - с Про х 2 и да не му прецакам манифактурката?

Зная ,че има вход за инструмент в клавира,но как да стане по-безболезнено така че и аз да имам ефектец или два

,а и на него да не му се пречкам по саунди, пресети, сетове и т.н.Благодаря предварително!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Нова съм във вашия форум и се надявам да ми помогнете.Значи купих преди време КОРГ ПА 50 от един музикант с,който свиреше в една кръчма,инструмента беше настроен перфектно за работа,но понеже не му разбирам(любител музикантка съм)и трябвало преди да заредя нов сет да се направи бекъп на всичко.Заредих нов сет и всичко се промени :( сега като сложа други стилове и скрибуца като стара гъдулка :) .Ще помоля някой колега със същия инструмент да ми прати някой негов бекъп.Подчертавам ,че стилове не ми трябват,можете да извадите стиловете,трябват ми само добри настройки на клавира останалото ще си го добавя в дискетите.Ще съм ви много благодарна ако някой ми помогне.Искам пак да засвири добре ...........Желая професионални успехи на всички.

имейл....tania915@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

здравеите колеги .. моляви да ми помогнете! преди 2 дена си отворих клавира да си почистя гумичките, и след това смених и копчето старт/стоп и след това го затворих и се случи случка :(( пурвото което беше е че неискаше да зареди ОС но после след оште 3 4 пъти вкл. тръгна да зарежда но след като зареди се изненадах много неприятно... от целия клавир функционираше само дисплеят.. НИЩО ДРУГО!! нито едно копче не работи и нито една лампичка не свети ... проверих дали не съм забравил някои кабелче да сложа вскички кабелчета си бяха по местата.... след това смених и ОС реснах го .. и пак същиат проблем !! та въпросът ми е , дали според вас мили колеги е софтуерен проблем ??? моля ви да ми помогнете благодаря ви предварително ... сърдечни поздрави .........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно - няма никакъв шанс да си сменил ОС, ако не ти работят копчетата :)

За смяна на гумички се сваля само горния панел, на който имаш само 2 кабела, но тъй като говориш за "кабелчета", вероятно си отворил и мейн-борд панела... Там вече има доста неща, които можеш да прекъснеш или да не контактуват както трябва, дори и на външен вид всичко да ти изглежда наред. Това се прави със специални уреди :)

И една шегичка от сервиза :

Операция от апендисит не се прави от месаря, а от лекаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

Здравейте!

Свиренето е мое хоби, като от години , основно в домашни условия , работя с YAMAHA PSR A1000. Нямам забележки към клавира, присъствието ми в тази тема е по повед проблем с чисто нов KORG PA2X PRO.

Реших да се запозная с въпросния KORG, нов , в гаранция, който по първите ми впечатления е железен - ултра порфесионален инсструмент. Без да съм чел ръководството за експлоатация и разчитайки на информацията , че клъвирът е напълно съвместим с всички по-малки роднини от PA серията, свалих малко информация от нета от и за PA60/PA80. Целта беше да заредя инструмента с БГ народни и балкански стилове и готови за тях звуци. Съжалявам , ако бъркам терминологията по-долу, защото на практика не съм работил с KORG до сега.

И така, заредих юзер банките и просвирих редица стилове от флашка. Нещата звучаха перфектно. Докато проверявах свързаните и също заредени със стиловете звуци, след горе-долу 30-40 минути нормално свирене, пултът на клавира блокира! /разбирайте бутоните, менютата, почти всичко/. Когато натиснах отново start бутона за възпроизвеждане на стилове, същите звучаха видоизменени, без стандартната ритъм секция. Вместо нея се чуваха други бленди.

За да се освободя от блокажа реших да рестартирам клавира. Направих го, дисплея светна , но PA2XPRO така и не можа да зареди операционната система. Повторих, потретих , дори го оставих цяла нощ да почива , изключен от захранването, но това не помогна.

Бърза консултаци с позновач на тази марка наведе на мисълта, че с тези стилове и сетове съм блокирал машината. Защо ли? Защото, цитирам , информацията от PA60/80 не била конвертирана за PA2X.

Браво..чудесно, колеги , чудя се , обаче, защо този супер модерна свирка блокира, при това тотално от подобни "нестандартни" настройки, вместо просто да изпише съобщение, че форматът е неподходящ ..

Моля за съвет и кометар по два въпроса:

- Възможно ли е блокиране на PA2XPRO при работа с външни стилове и настройки??? /При YAMAHA за 10 години не съм се сблъскал никога с подобен проблем/;

- Наистина ли информация от PA60 и PA80, трябва задължително да се конвертира преди да се ползва от описания клавир и защо???

- Какво е нормалното време за зареждане на операционната система на PA2XPRO, т. е от момента на включването, до пълната готовност на пулта за работа и свирене?

Така или иначе, още утре-вдруги ден ще направя консултация с оторизирания сервиз, но ще бъда много благодарен ако някой сподели опита си по темата.

Редактирано от Goshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.