Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Здравейте! В момента разучавам pa50 и не мога да открия дали е възможно, в бисеквенсера да си запиша някаква песен, и от определен такт до края да мога аз да водя хармонията (все едно се приминава в стил режим). Тази опция я имаше на i3-то но тук не мога да я открия.

Не може да стане! Това са 2 различни МОДА/ SONG MODE/ и /STYLЕ MODE/! Секвенсера има начало и край, пускаш миди файла или песента която си записал, а в стил режим си водиш акордите според съответната песен която свириш! Имал съм KORG i3 тази опция я НЯМА!!! :Piano::crying::dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имал съм KORG i3 тази опция я НЯМА!!! :punk_guitar: :punk_guitar: :punk_guitar:

 

Просто не си я намерил. На i3-то имам направени песни на бисеквенсера и след определен такт си водя аз хармонията на стила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно има в предвид BEQ.SEQUENCE. На i3 май наистина имаше такъв "недостатък" на песните записани риълтайм.

 

Недостатъка е за корг па-50!!! I3-то има функции на бисеквенсера , които па-то ги няма!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно има в предвид BEQ.SEQUENCE. На i3 май наистина имаше такъв "недостатък" на песните записани риълтайм.

 

Недостатъка е за корг па-50!!! I3-то има функции на бисеквенсера , които па-то ги няма!!!

Какви са тези функции на БИСЕКВЕНСЕРА при i3 които няма ПА серията??? БИСЕКВЕНСЕР какво означава за теб: 1. КОРГ i3 има 2 секвенсера/това не е вярно/ 2. Имаш предвид BACKING SEQUENCE MODE/може би е това/. КОРГ i3 - Разполага с перфектен секуенсер, такъв какъвто нямат и новите серии. Друг плюс е възможността от миди фаил да копираш в стил каквото си искаш.

Недостатъци- не чете директно файлове от флопито, но това донякъде се компенсира от секуенсъра, в който можеш да вкараш готови за пускане 6,7 файла. 2-ри недостатък е липса на перформанси.

Друго хубаво нещо е,че има аранжименти/64/които можеш да си подготвиш и да пускаш по всяко време с

готово темпо,тоналност и инструменти.

Въобще недостатъците са само перформанса и липса на директ плей. :thumbup:;):thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш...както кажеш...

 

В Ра50 това го НЯМА!!!! (това питаше нали?)

 

П.П. Ако ти липсва i3 ще намериш на втора ръка изгодно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Адаш...както кажеш...

 

В Ра50 това го НЯМА!!!! (това питаше нали?)

 

П.П. Ако ти липсва i3 ще намериш на втора ръка изгодно.

 

 

Явно никой не иска да разбере какво казвам! Не съм споменавал за два секуенсера, перформанси и т.н. Просто казах , че все още не съм намерил опцията в която след определен такт в режим бисекуенсер мога аз да си водя хармонията без тя да е записана предварително (ТАЗИ ОПЦИЯ Я ИМА I3, И КОЙТО НЕ ЗНАЕ КАК СТАВА МОГА ДА ДЕМОНСТРИРАМ!!!)

Редактирано от kalinskiaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РЕЖИМ БИСЕКУЕНСЕР!! Още един път казвам РЕЖИМА Е BACKING SEQUENCE MODE, а не БИСЕКУЕНСЕР!!! Защо е необходимо след определен такт да си водиш хармонията без да е записана предварително???? В режим STYLE MODE си водиш хармонията на песента която свириш, при BACKING SEQUNCE записваш това което свириш с определен стил и 4-те STS-а които са програмирани за съответния стил/REALTIME RECORDING/ другия вариант е/CHORD/ACC STEP MODE/ !!! Не мога да разбера защо при записана песен след определен такт искаш да си водиш хармонията??? Говорих с един мой колега, който също имаше КОРГ i3 от 1994г до 2000г той също потвърди, че тази функция я НЯМА! :Piano::yes::lol:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно ще опитам...да съм по-ясен.

 

Тази функция i3 може и да я има защото файловете записани чрез БЕК.СЕКВЕНСЕРА съдържат поредица акорди, номер на стил които се ползва, темпо и т.н. В този случай може да се променя хармонията защото при всяко пускане клавира просто автоматично ти слага акордите върху стила (който НЕ ТРЯБВА да се трие от паметта, защото ако се замени с друг може да се обезобрази аранжимента особено ако се замени със стил в друг размер)

 

При Ра50, 60, 80 и т.н. от БЕК.СЕКВЕНСЕРА се записва СТАНДАРТ МИДИ ФАЙЛ, който не може да бутнеш в реално време.

 

ОК?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз тука да попитам нещо: Има ли база за сравнение между синт Yamaha MM6 и самосвирката PA50?

Цялата идея всъщност е ,че ямахата има енджина на мотиф-серията,т.е доста добри звуци,ама дали свири добре чалгица като Хитър Петър....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Гледам в един български сайт за музикални инструменти, че KORG PA50 SD е с подобна цена на ROLAND-GW8.Интересното е, че и двата са в раздел "работни станции", мисълта ми е има ли място за сравнение между двата клавира и ако е така кой бихте ми препоръчали за кръчмарски цели.

 

П.П. "Кръчмарски цели" е силно преувеличен израз от моя страна...клавира няма да се подаде от стаята ми, просто искам да си свиря както чалгица, така и балади, поп-рок парчета и така нататък единствено като хоби в свободно време, но с добра свирка :hysterical:

 

Поздрави на всички във форума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

просто искам да си свиря както чалгица, така и балади, поп-рок парчета и така нататък единствено като хоби в свободно време, но с добра свирка Моят съвет е за ПА 50! Има много хубави бленди, може да си правиш и чалга и балади и поп-рок, има 2 секуенсера срещу 1 на Роланда! Предполагам, че си прочел доста информация за него така че го вземай! 766 Евро е ценовата листа е от март 2010г! Моят глас е за КОРГА :godbless: :godbless: :thumbs_up::godbless:

Редактирано от Lorimar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря за бързият отговор, вземам мнението ти под внимание.Аз също клонях към КОРГ, но просто трябва човек да чете и пита, за да разшири кръгозора все пак :D .

 

П.П Сега, като прочетох горният си собствен пост, се посмях от сърце.....егати и определението за жанрова музика съм дал... :music336:

Редактирано от ivo_tenev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.