Jump to content
Българският форум за музиканти

Giant Steps


Ивелин

Recommended Posts

Направих бавен вариант на това парче за джем, иначе не от "невьзможните". :greenangel:

 

Темата/акордите:

giantsteps.jpg

...и още цели 4 пьти! :)

 

Giant Steps

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инди, много добре си изсвирил темата хармонизирана, аз я свиря по почти същия начин.

 

Ето един стар мой вариант, колкото да участвам в темата giant steps

 

Ще гледам да врътна и някой върху бавния вариант, филът е съвсем различен.

 

Браво на автора на джема за идеята и трака

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Ех Кольо ... за сетен път се убеждавам че джаза трябва да се свири от такива , на които им е работа и да се слуша от такива , на които им е под кожата ..... ти си от първите :P:godbless: :godbless: ... а аз се пробвам да съм от вторите :):D ... е къде успешно , къде не .... ама карай ..... айде жив и здрав ..... а , и да поздравиш майка си и баща си .. все пак те едни от основните са виновници първо да те има , пък и да си такъв какъвто си и да ни радваш .... Цеко :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, защо, то свиренето на такива парчета си спада към графа - Спорт за един мирен свят. Подобни теми не са особено музикални според мен, просто един вид джазов етюд :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
А, защо, то свиренето на такива парчета си спада към графа - Спорт за един мирен свят. Подобни теми не са особено музикални според мен, просто един вид джазов етюд :thumbs_up:

Кольо, позволи ми да не се съглася с теб по повод музикалноста на Giant Steps и музиката на Джон Колтреин.

Както и да е, ето една моя версия на този популярен джазов етюд Гигантски Стъпки изсвирени лайф и облагородени с българския фолклорен размер 7/8 (още познат като ръченица). Последното парче от плей-листата:

 

Giant Steps

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, за музиката на Колтрейн въобще и не съм си и помислял подобни неща, точно обратното. Колкото до Giant Steps, както и при всяка друга музика, май всичко си зависи от интерпретацията, аз май доста съм го по пресвирил това парче и никога не мога да изкарам нещо смислено върху него, та затова и ми въздейства като етюд. Което разбира се въобще не значи, че някой друг не може да прави качествена музика отгоре му

 

Иначе , позволи ми да ти поднеса искрените поздравления за свиренето , което чух във спейса ти. Супер класа :offtopic-001: , сега осъзнах, че си ми във френд листа, радвам се че има свирачи на такова ниво във форума, за някои хора ( за мен със сигурност) ще е много интересно да слушат твои неща в авторска музика и по джемовете.

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдеее - още един! (сериозен свирач)

 

@Tozi : шапки долу!

 

Пускай неща в 'Авторска' и 'Джем' разделите, имаш публика в очакване -

 

 

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за позитивните коментари.

Направих една версия за форума ползвайки дадения плейбек. Ндявам се да ви хареса.

 

Giant Steps "балада"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :thumbup::hysterical: Супер! И записа е слушаем, за разлика от майспейса, където трябва да се напъвам за да чуя разкошното свирене. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

 

Сега остава да се намери (направи) плейбек в 7/8 :hysterical:

 

А иначе тази версия си е много точна!

 

:thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.