Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на тремоло с фиксиран бридж


Recommended Posts

Искам да си купя това http://www.bcrich.com/beast_nt.asp# , но искам да махна тремолото и да го заменя с фиксиран бридж, имам предвид нещо такова http://www.thomann.de/gb/schaller_1477_3d6_steg_black.htm . Предполагам, че манипулацията не е невъзможна, но естествено нито мога нито ще се пробвам да я направя. Въпросът ми е може ли да бъде направена от някой лютиер, ще си личи ли визуално, че е преправяна и естествено ще се отрази ли се отрази ли на звука? А за да не ме посъветвате да си купя просто китара без тремоло аз искам точно тази китара, точно този модел, точно тази серия, но го няма без тремоло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Предполагам, че манипулацията не е невъзможна...

2. Въпросът ми е може ли да бъде направена от някой лютиер?

3. Ще си личи ли визуално, че е преправяна?

4. Ще се отрази ли се отрази ли на звука?

 

Привет, отговарям последователно, дано има ефект :)

1. Да, не е невъзможна тази интервенция.

2. Да, при всички случаи.

3. Ако се пребоядиса целият инструмент (а той е нектру), няма да си личи нищо, обаче ако се прави частична замазка - ще си личи и то доста.

4. Почти сигурно е да има промяна.

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите. Цялосттно пребоидисване е не приемливо, твърде много пари, които мисля да вложа в адаптери :thumbs_up: Когато си я куяпа, кето няма да е много скоро ще го обмисля най-обстоино и тога ще питам и за цена :thumbs_up:

Редактирано от Belgarad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да си купя това http://www.bcrich.com/beast_nt.asp# , но искам да махна тремолото и да го заменя с фиксиран бридж, имам предвид нещо такова http://www.thomann.de/gb/schaller_1477_3d6_steg_black.htm . Предполагам, че манипулацията не е невъзможна, но естествено нито мога нито ще се пробвам да я направя. Въпросът ми е може ли да бъде направена от някой лютиер, ще си личи ли визуално, че е преправяна и естествено ще се отрази ли се отрази ли на звука? А за да не ме посъветвате да си купя просто китара без тремоло аз искам точно тази китара, точно този модел, точно тази серия, но го няма без тремоло.

 

Първо опитай с блокиране на тремолото - съществуват начини които дават много добър резултат! Тонът ще се промени към по добър - ще се увеличат състеина , в известна степен средите и басите, високите не чак толкова! Ако ти nареса го остави така - ако някой ден ти се прииска да имаш тремоло просто ще отблокираш съществуващото и няма да се набутваш веднъж за монтиране на фиксиран бридж , после пак за монтиране на тремоло! Естествено е , че ще има разлика в звука на китарата с фиксиран бридж и блокирано тремоло в полза на първия вариант (при все ,че и при него няма да е като при монолитно тяло), но не така фрапиращa както посоченитe два варианта сравнени поотделно с плаващо (разбирай работещо)такова!

 

Освен това промяната на звука ще зависи и от твърдостта и структурата на дървесината от която е изработено тялото, от конструкцията, материалите от които е иработен фиксирания бридж и масата на последния! Не на последно място и начинът и качеството на запълване на изрезите в тялото за съществуващото тремоло, видът на дървесината с която ще се извърши, нейата твърдост и структура и някой други по маловажни фактори!

 

Ако идеята ти по принцип се отнася само до външния вид, предполагам,че може да се намери подобна китара с фабрично монтиран фиксиран бридж при това ще е и на относително по ниска цена!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, Петре,

 

от доста време ме гложди... Ти други препинателни знаци освен удивителния познаваш ли? Ако е въпроса до липса на клавиши на клавиатурата ти, па кажи да ти пратим една. Много назидателно винаги звучиш с тия удивителни, все едно менторстваш над нам бедните и неуки люде, баси...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bcrich.com/beast_wmd_sob.asp

 

Този модел е каквото искаш - пак е нек тру и с фиксиран бридж :)

 

Само адаптерите и леко цвета са различни. Обаче тва SOB май значи, че е умалена...но не съм сигурен. Ама и да е, кво ти пука...и без тва е прекалено голяма тая лопата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодря за отговорите още веднъж. Значи причините да не искам тази са 3. Да наистина няма тремоло но пък този начин за захващане на струните винаги ме е вбесявал, Сон оф дъ Бийст е по-малък от нормалният Бийст с 10% и това е най-евтината серия на този модел, а аз искам по-високият клас разликата в цената е 500 лв за съжаление и в изработката свирил съм и на двете и да си призная личи си че СОБ е най ниският клас. Адаптерите не са фактор и в двата случая защото ще бъдат сменени с Дисторжън Мейхем на Сеймор Дънкан. Ще обмисля какво и как, но първо трябва да се сдобия с 1500 лв. за клитарата и желаните промени от мен.

Редактирано от Belgarad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте 5 стотинки ,

Доста налудничава и непрактична идея да се купи нова китара да се премахва флойда и да се запълва и да се сменят адаптерите.

 

Не ми звучи сериозно , ама никак....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, Петре,

 

от доста време ме гложди... Ти други препинателни знаци освен удивителния познаваш ли? Ако е въпроса до липса на клавиши на клавиатурата ти, па кажи да ти пратим една. Много назидателно винаги звучиш с тия удивителни, все едно менторстваш над нам бедните и неуки люде, баси...

 

Поздрави,

Влад

 

Ей Vlеx, много добре съм запозват с използването на препинателните знаци та да вземам съвети от теб - ако четеш внимателно изказването ми по темата би трябвало да го забележиш!!! Използвам знака удивителен за да насоча вниманието на четатящите я към важните според мен неща!Смятям, че значението това което съм написал е много по съществено от начина по който го изразявам в писмен вид и мисля, че е разбираемо ! Така го чувствам - така го правя! Теб какво те бърка? Аз съм със завършено технеческо образование, не филология! Ако този начин на теб не ти харесва просто не чети изказванията ми! Още повече, че ако си обърнал достатъчно внимание - а ти не си - отговорът ми е директно насочен към автора на темата! Ма не, като няма какво да добавиш по същността и или забележки по съществото на това което съм написал по последната, балканската ти жилка те засърбява нетърлимо - ако не друго поне трябва да се заядеш!!! Доста често съм имал повод(а сигурен съм, че не само аз) да направя забележки на изказванията ти(много от тях на лаическо ниво) но не съм го правил защото притежавам известно чувство за такт(качество което на теб явно доста ти липсва) и не желая да засягам патологичното ти его!

 

Ако все пак имаш лични забележки към стила ми на писане(защо ли ми се струва, че не е само това?) и толкова те напира някое от неповторимите качествата на добре известен наш литературен герой(предполагам, че се сещаш за кого намеквам ) - можеш да го направиш с ЛС вместо да запълваш публичното пространство на форума с изказвания нямащи нищо общо с основнота тема! Не, че моето е по различно, но смятам, че е редно да ти дам подобаващ отговор!

 

И накрая един съвет: Не е лошо да прочетеш един учебник по етика няколко пъти(това което за съжаление видимо си пропуснал да направиш до сега) - искрено се надявам поне малко да ти е от полза!

 

Поздрави,

 

инж.Петър Давидов

 

P.S. Извинявам се за евентуално допуснати граматически и препинателни грешки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вдъхновен от тази тема реших най-накрая да си блокирам подобаващо тремолото което не ползвам така или иначе с едно парче дъб твърд като камичЕ след което настроих китарата и ударих няколко ноти. положителната промяна в състейна ме гравитираше около буквата ъ няколко минути. ако това се направи на някой качествен страт (моя е squier bullet) промяната ще е наистина очебийна. минуса на такава операция според гугъл е че убива специфичния тон на стратокастера който явно идвал от вибрациите на пружините на тремолото или някви подобни глупости :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моето го изрязах от едно парче дъбов паркет, но мисля, че ако използваш някое друго твърдо дърво няма да сгрешиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.