Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарен ефект със софтуер с отворен код


Baby Thomas

Recommended Posts

Прочетох за ето ТАЗИ джаджа, която представлява китарен ефект. Но който работи със софтуер и то с отворен код. С него можете да си правите собствени ефекти, да сваляте готови пресети от нета, да качвате свои, да го правите на компа и т.н. и т.н. Не знам доколко е яко и практично, но пък е интересно. :P

 

 

А ето ТОВА е 64-канален all-tube AMP, 7 вата, клас А, МИДИ управление с пресети... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чудесен си ... ама поне линк-а да беше дал ...

да видим код-а на какъв "език" е

 

---

МодЕдит: Бях забравил да сложа линка, но оправих кашата... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете устройства са много интересни! На първото пише, че е World's first open source ... Във вид на stomp-box може би са първи наистина ...

 

Но Eventide от десетилетие ползват open-source (за серията 7ххх съм сигурен - за другите не съм проверявал) наречен VSig. Програмираш си сам ефектите (ако желаеш). Можеш да пишеш дори приложения, които изобщо да не са свързани с audio-processing - като например бийт калкулатори с автентична визуализация (че и "Тетрис" даже :) ) и т.н. Много, много сериозна работа, стига да го разбираш и да ти се програмира.

 

Хубава тема, така или иначе!

 

Поздрави!

 

Данчо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето ТОВА е 64-канален all-tube AMP, 7 вата, клас А, МИДИ управление с пресети...

 

По-скоро става въпрос за 3 канален преамп, който може да помни 64 присета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Mдам. Точно :)

Е аз имам Динакорд откъм '85-та, който има само 16 presets...MIDI превключваеми. Стигат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно сте прави, мен повече ме изкефи как го рекламират. Защото звучи супер извратено - 64-канален лампов АМР... :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.