Jump to content
Българският форум за музиканти

Създаването на подраздел Миксове в подфорум Семпли


Recommended Posts

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Дам, достатъчно допълнителна информация може да се побере в подзаглавието.

 

^ Господарстване!!! :greenangel:

Или "владеене" като разделяй и владей, само че смесвай и владей. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кръстете го Смесване, ако не - Микс и Мастеринг.

 

Подзаглавията предпоалгам ги четат точно толкова, колкото четат темата под тяхната, която също пита дали да си купи скуайър или не....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кръстете го Смесване, ако не - Микс и Мастеринг.

Това звучи като място за общо обсъждане на смесването, аз говоря за място където да се пускат конкретни миксове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кръстете го Смесване, ако не - Микс и Мастеринг.

Това звучи като място за общо обсъждане на смесването, аз говоря за място където да се пускат конкретни миксове.

 

Пречи ли да е 2 в 1? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен да. Все едно в китарни семпли да пуснеш тема "лампови усилватели: 6L6 vs EL84" за обща дискусия, без конкретен семпъл.

 

 

Може да направим някой кофти превод на Rate my mix ..."Оцени записа ми" или нещо от сорта.

"Ваши(те) записи" също не е двусмислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, тогава това е за раздел семпли. Аз също мислех, че ще общ раздел където всеки да пита как да миксира и да пуска примери със собствена продукция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де, защо да не може да се задават въпроси за смесването там? Ако толкова не може без семпъл, това може да се сложи в подзаглавието - не пускайте тема без запис. Но за мен името Записи звучи двусмислено. Аз ако съм си записал парчето, като нищо бих го пуснал там без да помисля, а не в Авторска музика, защото видиш ли го смятам, че не е готово (щото не съм го записвал в студиото), но все пак го пускам с идеята да чуя мнение за музиката, а не за микса.

Като не може Смесване, направето го Микс, независимо, че не е българска дума, макар че за мен двете носят един смисъл (все пак...).

В крайна сметка, мисля че трябва да се направи както и да е сега, защото ще се ползва поне от няколко човека, от които можем да научим много... имам предвид преди да се измисли официално наименование. Толкова ли е трудно ли е да се преименува?

 

И съм 100% убеден, че става дума за Звукозапис, а не за Семпли :)

 

моите 2,5 (евро)цента... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 'звукозапис' за тази цел си има

Друго

Съвети, въпроси, трикове, кое как се прави и т.н.

 

Но никъде няма раздел предназначен за цели записи, миксове, мастъри и тяхното обсъждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма особен смисъл непременно да се търси български вариант на термини, които са се наложили в международното пространство с английските си форми. Ще стане малко като "драсни-пални клечица" :)

"Миксове и мастеринг" ми звучи напълно приемливо, или "Вашите миксове", с подзаглавие "Чуйте и изкажете мнение или потърсете съвет" или нещо в този дух. И ако е формулирано по подобен начин, по-логично би било да е в раздел "Звукозапис". Колкото за самата идея - :thumbs_up::music336::rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Терминът "Смесване" и терминът Запис си съществуват в българския език доста отдавна. "Мастеринг" по-скоро няма. "Мастериране" се е наложило като понятие. Аз предлагам да си се използва, това което се използва в езика ни.

Че иначе след миксер, следва кухнески робот, бъркалка и т.н. След миксове, може и бъркоч да се използва ("може и конски, ако няма плъхски" :) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен членската маса ще приеме каквото и заглавие да сложите .

За мен е интересна и навременна тема на този етап - по средата на записи на албум.

Дори бих предложил да ъплоудна едно парче и да опитат да миксират специалисти , ако разрешите !

Аз мога да споделя как са правени самите записи при интерес...

 

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста се проточи цялата работа. Или трябва да направим анкета или трябва Рафо да реши нещо и да не го мислим толкова :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.