Jump to content
Българският форум за музиканти

fxPansion BFD


the_gorer

Recommended Posts

Различни мнения кое е по-добре от другото, хуманизация и т.н. Ми земете турете по 1 семпъл на барабани да чуем и нии за кво иде реч. Не бих се навил да дърпам 10 GB примерно за да чуя как звучат барабаните и доколко истински са те. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ПОдкарах я тая дивотия, но искам да я ползвам като stand-alone версия. Сиреч, без да я връзвам към Cubase, Nuendo, Sonar и прочее...

 

Ама не зарежда семплите. Имам си в data папката комплекти семпли на DW, Pearl и т.н., ама не ще да бачка явно като стенд алоун?!

 

Някой подкарал я да ми разясни как да я ползвам, щото искам да си редя барабани както бих ги изсврирл, а гледам само тази програма се вписва най-добре във виждането ми за "човешко усещане", щото квантизацията на секвенсърите е шит, а раместването на всеки семпъл ми коства часове, а аз нямам толкова време за "свирене"...

 

Ех, мамка му!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз никога не слагам стенд-алоун версиите и не мога да ти кажа. Инак в Кюбейса ми вървеше без грижи. Да не би в сетингс нещо да са разместени пътищата? Знам, че не си ламер, ама друго не се сещам да предложа като вариант...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж там отгоре, може да нагласиш през какъв драйвер да свири. Пробвай различни варианти - MME, ASIO, WDM. Ако не стане, иди във форума на FXPansion, там са обсъждани доста проблеми.

 

П.С.: Всички читави сикуънсъри си имат humanize плъгини :) Обаче BFD наистина кърти мифки :)

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Едва ли има някой да не я е пробвал. Аз лично само добри думи мога да кажа за нея, но заедно с всичките експаншъни, семплите вече надхвърлят 100 ГВ, което е малко притеснително на моменти... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А я ми кажете колко гигабайта е най малкия работеш вариант на BFD - имам предвид във вариант от типа на Дръмкит фром хел - комплект барабани с 3 алта и т.н. ... предварително благодаря . Цеко :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 DVD диска е "оригиналния" продукт, така да се каже. Имам предвид без експаншъните. Ако ми платиш половината, което аз съм дал за него, мога да го шерна... :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ей сега ще преведа половината! :happy:

нещо на ICQ да уредим?

 

всъщност чакай да видя из пирата и хънта...

 

едит2: 29МБ... май не е цялата версия :P

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко пробвах BDF-Deluxe на FXPansion - първия диск де - който е около 3.8 гигабайта и самата конзола която е около 28 Мб и ето впечатления . Първо по инсталацията нямах особени проблеми - имаше свясно направени кейгенератори така че там всичко беше точно . Отворих програта , заредих сета с ударни и почнах да редя бийтове разни за да пробвам как е , после сменях всички барабани по отделно и т.н. както си му е реда когато пробваш нещо ново . Едно мога да кажа което естествено си е лично мнение - тая програма особено в съчетание с факта че пълния обем е 6 диска по 3.8 гига въобще не си заслужава зора - просто дори и опоскания вариант на Ездръмър с експаншъна дръмкит фром хел я удря в земята от всякъде при все че говорим за софт който е около 1.6 гига . Саунда е супер рехав подчертано репетиционен , но нямам предвид рок репетиция а по скоро нещо кръчмарско без много зор дето се вика , касите звучат като големи кофи без плътност , а алтовете като капачки в сравнение със саунда от Ездръмара , а ако искате да се посмеете чуйте крашовете :rolleyes: . Верно че има някой гевезельци от миксерно естество но както разбирате те се оказват ненужна подробност от пейзажа щом като основното нещо , а именно саунда е кофти , всъщност доста кофти . Както и да е , казах вече че това е лично мнение - нека всеки сам преценява , но повтарям че за мене BDF на FXPansion си е кьор фишек отвсякъде . дано съм бил полезен на някого . Цеко :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.