Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ! ГАден шум.


sw1tched

Recommended Posts

На някой познат ли му е този шум:

 

shum.jpg

 

Шумммммм

Аз го опознах доста добре откакто си получих микрофонния преамп от Nikifena и тръгнах да записвам с микрофона (Sm57). Но проблема не е нито в микрофона нито в преамп-а ...всъщност след толкова дни в опити да намеря къде е проблема вече абсолютно нямам идея и затова се надявам във форума някой да ми даде отговор. За по-нагледно ще разгранича случаите, в които има шум и в които няма.

 

Шум ИМА

 

При запис (с която и да е програма) на компютъра (включен в който и да е контакт), в който и да е вход на картата, когато е включено (с какъвто и да е кабел) устройство черпещо ток от който и да е контакт (но съм пробвал само в един и същи блок). Пробвах преампа на 3 компютъра и 3 саунд карти (от нисък клас общо взето). Комбото ми включено чрез кабел в

саунд картата прави подобен шум но дооста по-тих (дори когато копчето е off има тих шум). Преампа шуми дори и да не е включен микрофона.

 

Шум НЯМА

 

Когата сигнала не се записва а просто е махнат mute-а във Volume Control-а. Пробвах преампа и в студио включено в пулта нямаше шум, също и директно в усилвателя ми няма. Няма шум и когато включа китарата си директно в картата и я запиша.

 

Help :)

Редактирано от sw1tched
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам DI. Search-нах във форума и видях, че си имал подобен проблем...ще гледам да намеря по-свястна карта да видя дали няма да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах! но проблема беше от саунд картата. сложих след това един креатив лайв и работата заспа :) включвам микрофона директно в нея, защото нямам преамп. и нямам грам шум :)

добра карта е за непретенциозни хора като мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би саунд картата щуми винаги, когато има включен към нея нискоомен изход. Каква е картата? Ако се окаже от нея, вземи си най-доброто възможно

Audigy 2(не Paltinum), трябва да струва около 80 в зелено.Мисля, че си имаше и две букви в края на заглавието. Не е съвсем професионална, но прави сравнително безшумни записи(-90-ина Децибела).

Лайв и Одиджи1 са бая по - зле.

 

Впрочем това Switched какво иска да каже?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-74 някъде. И е rate-locked. Винаги ресемплира, и може само 16 битов запис.

Има досаден шум от квантуване.

Това е доста зле. Аз съм със Одиджи 1 и изобщо не съм доволен. Като се има пред вид че е по-добро от Лайв, то мнението ми по въпроса е ясно :godbless: .

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е шум. Тва е интерференция от някакъв друг сигнал. Ще ти задам странен въпрос- променя ли се по някакъв начин шума като мърдаш мишката, щракаш по клавиатурата и други работи?

 

Също така отвори миксера и се увери, че когато записваш, се извлича сигнала само от входа, който искаш- всякакви такива чикиджийски неща "Stereo Mix/What You Hear" ги изключи.

 

Мисля, че се сещам къде е проблема, щото ми е познато тва явление. Пиши ми едно ПМ да се видим в IRC или skype

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак си е шум, но вследствие на интерференция (евентуално). :godbless:

За Audigy-то съм съгласен с Евтим.

Редактирано от Craig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би саунд картата щуми винаги, когато има включен към нея нискоомен изход. Каква е картата? Ако се окаже от нея, вземи си най-доброто възможно

Audigy 2(не Paltinum), трябва да струва около 80 в зелено.Мисля, че си имаше и две букви в края на заглавието. Не е съвсем професионална, но прави сравнително безшумни записи(-90-ина Децибела).

Лайв и Одиджи1 са бая по - зле.

 

Впрочем това Switched какво иска да каже?

Картата е вградена ..C-Media мисля. Пробвах и на Yamaha Y724 (стара, втора ръка) и на някаква друга, нещо от сорта на CMI8738 ако не се лъжа.

 

Иначе AUDIGY 2 VALUE е 50-ина долара с ДДС, има ли проблем, че е Value а не ZS или нещо такова?

 

[off]Switched, предполагам за прякора питаш, ми е старичък ник, който си избрах когато бях голям фен на групата Sw1tched :). Сега съм фен по-скоро на вокала им, който продуцира последните 2 албума на Chimaira. [/off]

 

7thString, не се променя от мърдане на мишка и натискане на клавиатура. В миксера винаги е било select-нато само line in (и mic in, когато вкарам кабела в mic in за да проверя дали ще се оправи.).

 

Ще ти пиша веднага щом имам възможност. Благодаря за помоща :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е шум. Тва е интерференция от някакъв друг сигнал. Ще ти задам странен въпрос- променя ли се по някакъв начин шума като мърдаш мишката, щракаш по клавиатурата и други работи?

 

Също така отвори миксера и се увери, че когато записваш, се извлича сигнала само от входа, който искаш- всякакви такива чикиджийски неща "Stereo Mix/What You Hear" ги изключи.

 

Мисля, че се сещам къде е проблема, щото ми е познато тва явление. Пиши ми едно ПМ да се видим в IRC или skype

и аз имах същия проблем - даже усещах хард диска в тези интерференции. така и не намерх решение, но ползвам уъркараунд - записвам на батерии и тогава не влиза шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Шума го оправихме ;)

оказа се моя вината... ;);):P

 

Oхлелеле... майкоооо, какви само лoкуми се разтегнаха, не е истина

 

То не бяха интерференци, самоиндукции, екраниране, импеданси, промени от мърдане на мишка и натискане на клавиатура :( скъсах се да се хиля...

 

Още чекиджийски неща "Stereo Mix/What You Hear" да се изключат.

И аз съм с Audigy 1, не се оплаквам, но чувам грозни разлики между експортване на 44100 Hz 16-bit, 48000 Hz 24-bit и 96000 Hz 24-bit.

 

При 16-bit експорт чувам един шум във високите. Не мога да го визуализирам, но чакам вашите преположения!? :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като си много умен, само ще ти вметна, че има една дебела тухла от 1000 страници, където си има ясно формулирана ТЕОРИЯ за нещото, за което говориш. :headbang: И понеже си high-brow и да не изтърся някоя глупост, вече вероятно си се сетил за какво става въпрос ;) Айде със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:(;):headbang:

и аз се сетих, но пък не съм сигурен дали е това.... Може всичко да е всъщност (на мен ми пищят ушите след лайф и 24битовите експорти пак са с такъв един шум...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.