Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви струни сте?


Sturmfuhrer

Recommended Posts

D`addario

просто няма по-добри за бас, за китара и за акустарка

 

Много ми е интересно освен D`addario какви други струни си ползвал, че да си вадиш такива заключения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ми стаг , фендер и др... за мене са си перфектни. Приятели също ги харесват.Щ

Нз, но ако Вие имате да вадите по 50-60 лв тва си е отделен вапрос.

Редактирано от Ev1L4o_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди седмица си взех едни ErnieBall Hybrid Slinky и за сега са добре :) :) , четох доста противоречиви мнения за тях но...реших да пробвам.Със сигурност са стотици пъти по-добри от предните , които всъщност бяха оригиналните на баса (cort Action) , даже не ги знам какви са , но новите не бръждят на нито едно прагче а ги смъкнах с около милиметър.Сега екшъна на 24-то е точно 2мм и няма грам бръждене , а преди имаше дори на 3мм... :) Абе доволен съм !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми стаг , фендер и др... за мене са си перфектни. Приятели също ги харесват.Щ

Нз, но ако Вие имате да вадите по 50-60 лв тва си е отделен вапрос.

 

Дано не си си мислил, че музикантстването ще е евтино занимание...

Редактирано от ear-ache
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Ev1L4o_

 

Не ти казвам че D`addario са лоши просто не бързай да си правиш такива изводи, опитай и други марки и сам избери кое те кефи най-много. А като цена D`addario са си съпоставими с всички що годе качествени марки струни (без покритие). До сега всички марки които съм пробвал (че и гейджове) се различават доста съществено както от към тон така и от към усет. Така че пробвай и не бързай да си изграждаш мнение. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ам някой да е пробвал с таквиз: Pyramid Black Wires Аз съм се навил да пробвам, че хем с покритие хем доста по-ефтини от елексира :S

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време свиря с Olympia, 040-ки, много съм доволен от този размер.

Колега и аз от около половин година съм със същите и съм страшно доволен по няколко причини:

Единствените малко по-тънички струни, които успях да намеря;

Чистотата на тона остава достатъчно дълго (аз ги почиствам преди и след свирене, и са ми изкарвали и по 2 месеца като нови :punk_guitar: );

Взимам ги за 35 кинта, което за 5-струнен комплект добри струни, според мен е доста добре.

Иначе съм много доволен от D'Addario, но не успях да намеря тук по-тънки от 0.45 и съм правил експеримента с 6-струнен комплект на 5-струнния бас

(0.30, 0.45, 0.80, 1.00, 130), и определено звучи доста интересно.

Опитвал съм Ernie Ball, но на старото Squier-че звучаха отчайващо зле.

Мисля обаче да опитам пак с тях на Musicman-а, но като сложа ще кажа как е комбинацията :thumbs_up:

Това е от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Ernie Ball ама това е защото съм с 6 струнка и тук няма голям избор от марки с 6 струнни комплекти, а пък ако трябва да съм честен ме и мързи малко да си сглобявам. Иначе съм фен на Ротосаунд.

Редактирано от NIKOCHIM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ludmata, за тоя Pyramid сигурен ли си, че coated означава, че са с покритие с идеята на това на Elixir? Че на мен ми се струва че black coated иде да каже, че просто са покрити с черен цвят боя :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Elixir далеч не са единствените с покритие. ;)

Щом пише coated значи са с покритие. Черен е цвета на покритието, за гъзария. Както е при DR да речем.

 

IMHO. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а да питам, докато сме на тази тема.. когато струните са с покритие, нали няма проблем да ползвам почистващи препарати?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.