Jump to content
Българският форум за музиканти

На стъпалата


Recommended Posts

Аз лично свиря с едни кецки Nike, свирил съм и с гуменки, и бос, но някак, най-добре ми е със средно тежки обувки. С ръкавици не съм свирил и тази идея не ме блазни. Другото което е, предпочитам да съм по къси панталони/шорти и задължително къс ръкав. Също така не трая никакви гривни, накитници, часовници, пръстени и т.н. докато свиря . :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Боб Гатцен препоръчва да са такива за бягане, които са с извита подметка.

В същото време съм виждал доста хора да свирят с равни подметки (тип китайски кецове или Конвърс класик).

Някои ползват тоя тип, дето са като за Формула 1 (на Шумахер Пума-та примерно).

 

Аз съм пробвал няколко баскет кецове. Едните са с изключително права подметка и са ми по-неудобни. Сега съм пенсионирал от баскет едни Jordan Team К'вобеше и ще са ми само за свирня. Кофтито на всякакви такива маратонкообразни е, че не се усещат толкова добре педалите (заради дебелите 3 см подметки). Бос също е яко, освен ако не се сриташ в някое желязо... :D

 

Ръкавици ползвам задължително, защото инак ми излизат зверски пришки. Малко е като с три презерватива, но няма как. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В къщи свиря със стари slip-on маратонки на quicksilver, но на репетиции с каквото съм си обут (маратонки, кецове). Определено съм на мнение, че с маратонки с равна подметка се свири по лесно (ползвам slide техниката).

Никога не съм свирил с ръкавици, не ми излизат мазоли, нямам проблеми, бих пробвал, но едва ли бих ползвал за постоянно. Ползвам палки Pro-Mark 5A Nylon/Wood Tip.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че няма голямо значение с какво си обут,ако имаш техника,с всичко ще ти е удобно !

аз лично съм с едни скейтърски кецове с дебела подметка,а иначе в нас си тропам бос на пода :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Някой да е пробвал water shoes, както им викат у Алжир? ;)

Това са обувки за плуване, сърф и разни други подобни водни спортове. Нещо като тези:

adidas-water-grip-blue-white-black-2.jpg

 

Има модели на Speedo, Adidas и други марки, като конструкция са сходни. Прочетох за тях в някакъв западен дръм форум и ми стана интересно. Намерих из еБей разни по-ментажни за по 20-30 лева, та бих пробвал. Но реших да питам, че да не би пък да е нещо супер куцо и да се мина... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Лично за мен няма огромна разлика.По принцип свиря с едни стари "скейтърски" кецове, но понякога и със зимни боти, на които подметката им е доста висока и дебела.Няма кой знае каква разлика... след 2-та или 3-та песен на репетиция вече не ми прави впечатление, а свиря с кардан( и то много) :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.