Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с процесор Digitech RP150


debelak78

Recommended Posts

Преди няколко дни ми докараха от Щатите DigiTechRP150 който очаквах с нетърпение,но силно се изненадах когато го включих както си трябва в кубето и в китарката и не издаде никакъв звук.Според вас дали може да бъде от адаптора за захранване ,оригиналния беше от 110V но аз използвах от 220 на 9V и мисля че не би трябвало да има проблем да речем да е специално за прав ток или нещо подобно,иначе нищо друго не ми хрумна като вариант за проблем.Ще се радвам ако споделите мнение или макар и да не сте се сблъсквали с подобен проблем.Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни в упътването (или на корпуса) какъв волтаж и поляритет иска проца. И виж същите неща и на адаптера, който ползваш. Също провери дали куплунга дава контакт, че тук са малко гаднички и може и да не опира добре. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Волтажа го пише но поляритета не ,но на адаптера който използвам има такова копче което сменя поляритета и го пробвах и по двата начина иначе самия процесор се захранва т.е. светва си при включване и после можеш да му ползваш функциите ,но нищо не се чува.Другото което ме съмнява при мятането насам-натам да се е пркъснало нещо вътре и за това така но не знам.Друг вариант сещаш ли се или ако го занеса в някой муз. магазин дали ще ми дадат адекватна консултация и ако се сещаш къде може да ми помогнат кажи,защото е друго когато се види и когато се обяснява така.Благодаря за бързия отговор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едно голямо притеснение, че си използвал друг трансформатор... За магазини, зависи къде си и пак зависи от магазините, защото не всеки е склонен да помага. Въпрос на това как им представиш проблема и дали имат желание...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две години си купих процесор rp200 мисля беше. Продавача изрично ме предупреди да внимавам с кабела

на захранването, че ако се скъса близо да кутията, процесора не тръгва с друго захранване и не се продават такива като резервни.

Какво е имал предвид тогава не мога да ти кажа, но съм пробвал(умишлено) със захранване 9в пак на диджитек и наистина не тръгва. Така, че няма да стане какво да е захранване. Дали не беше с повече волтове и ампери, не мога да си спомня, но така или иначе стандартно захранване не става. Там ти е проблема - сигурен съм!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези процесори работят с ПРОМЕНЛИВ ток. На моя процесор (RP350) под дупката за захранването си го пише: 9VAC 1.3A (ама кой да чете). Махай го тоя адаптер и си търси адаптер за 9V променлив ток, 1.3А. Или си купи един траф от 220 на 110 волта и включи в него оригиналния адаптер.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Имах същия процесор пак внесен от САЩ.

Тези модели работят САМО на АС напрежение.

Тъй като е изключително трудно в БГ магазин да намериш захранване 220в АС - 9в АС ( и изобщо някакво АС - АС) те съветвам да си намериш просто преходник-траф и да си ползваш оригиналното захранване.Струваше към 16лв. мисля.

В момента мисля че го пробваш с 9в ДС ( защото почти всички трафове са такива които можеш да намериш) и няма как да тръгне.

Дано съм помогнал!

 

Поздрави!

 

Едит: Опс, Флути ме изпревари :thumbup:

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едно голямо притеснение, че си използвал друг трансформатор... За магазини, зависи къде си и пак зависи от магазините, защото не всеки е склонен да помага. Въпрос на това как им представиш проблема и дали имат желание...

 

Ами в София съм така че ако се сещаш за дружелюбни продавачи ще съм благодарен ! И според мен проблема е в трансформатора за това го споменах ..... Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами провери в Конрад - там съм виждал трафове от 220 на 110 волта. Някой 20-ина ватов трябва да ти е достатъчен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси момчета .... чета аз ама нали сме си българчета и искаме да стане по най-лесния начин без да правиме нищо ..... Ще пробвам да спазя параметрите за тока и ампеража и мисля че ще се получи ако не стане ще пиша пак.Благодаря на всички за отзивчивостта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах Диджитек внесен от САЩ и работещ на променлив ток тук един техник ми направи трансформатор, просто взех от магазина едно най обикновено трафче на което тока и ампеража отговаряха и въпросният техник го отвори и му свърза кабела на ниското напрежение директно с трансформатора и махна платката за изправяне на тока, процедурата е много лесна можеш да си я направиш сам ....разпояваш две жички от едно място и ги запояваш на друго...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си виждал поялник само на снимка, може да се направи това с шунтирането на изправителния мост, НО повечето продавани трафчета са 300-500 мА, а проца може да иска повече. Не че един Лайн 6 ПОД ХТ не го пуснахме с 500 мА китайче (въпреки, че оригиналния траф беше 2А), но все пак е по-добре да се спазят изискванията на производителя!

В Конрад продават 220 -> 110 трафове за 13-15 лева, но пък много желязо става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва с поялника няма да се справя имам опит колкото едно време си запоявах кабелите за китарата ама май до там могат да ми стигнат възможностите.Днес си взех 220 > 110 и ще го пробвам дано да запали верно ще стане три ката джаджи на разклонителя отгоре ама за домашно ползване става.Мерси за идейките още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще ползваш купешки траф който дава 9 волта DC 1.3 ампера, трябва да вземеш под предвид, че за да дава 9 волта постоянно напрежение, то променливото напрежение е по-ниско с няколко волта.

За да имаш 9 волта променливо трябва да намериш траф с 11 волта. Тъй, като няма такива стандарти за трафчета, то тогава най-добре ползвай адаптер ДЦ дето дава 12 волта ДЦ, разкарай платката и ще имаш малко над 9 волта АЦ. Това, че напрежението ще е малко по-високо да не те плаши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.