Jump to content
Българският форум за музиканти

процесор с/у кубенце


Zlatanov

Recommended Posts

сега ссе чудя какво да си взема първо дали кубенце с вграден ефект или процесор ... някои ми викат че кубето е по-добро, други ми казват че с процесор е по-добре ... май най-добре и двете,но все пак някое требва да е първо щото след това поне 2-3 месеца няма да си взема другото ....

та кажете кое да избера ... имам къде да свиря и май повече клоня към процесора ... но все пак :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ми, ако ше свириш с процесор и не си ръчкал процесори - вземи си процесор

 

ако си ръчкал процесор, едва ли повече ще си вземеш процесор, начи ;)

 

ако си вземеш кубе и ще го връзваш с процесор ще имаш моно звук, ако искаш стерео знаеш какво кубе ти трябва.

 

принципно съм пробвал всякакви варианти и да ти кажа - според мен многото опции на процесорите се смачкват тотално от един звук на хубав драйв - аналогов през хубаво съпало и говорител, после да не ти казвам колко много опции имаш само като местиш микрофона, така че..... процесора каквито и драйвове да симулира звучи малко или много по един и същи начин, бла-бла-бла, всъщност няма да те разубеждавам

 

събери пари за кубе със сенд-ретърн, ръчнИ аналогов дист и един процесор през сенд ретърн-а и :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май каквото и да вземеш, все тая.

то зависи и с колко пари си.

мисля,че сред съмишлениците ти са популярни процесорите на берингър - 200-250 лв, имат си всичко, не звучат отчайващо зле и дори можеш да си го ръгнеш(процесора) в компа.

кажи ми не е ли далавера?

 

а кубе...

за тия кинти... по-добре недей... виж пак на берингър нещата, те си имат и процесори,... абе де да знам... всичко е еднакво гадно за малко пари. само дето процесора си го пъхаш в джоба(почти) и заминаваш, а кубето...

 

виж ако имаш по-сериозен бюджет, картинката ще стане по-готина.

 

всичко е до кинти

 

успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен трябва да имаш и двете

като кое първо -според целите - имаш ли мишпулт вкъщи или в репетиционната

- тогава вземи първо процесор - от тия по малките дето лесно се разнасят - това ако свириш с група - ако само си свириш вкъщи или пък разполагаш с кола - вземи си рак процесор - те са по професионални от малките -ластмасовите,които в общи линии са си играчки

пак ако само искаш домашно свирене - може да започнеш първо с кубе - имаш ли кола - вземи тогава с 12 инчов говорител - 8 те и 10 ките така или иначе при свирене с барабанист изчезват и реално са си дамашни усилватели

(2х10 - може за живо свирене)

успех в търсенето

после си задай въпроса - какво искаш повече - звук с павече ефекти или натърален китаран звук - базов - чист и драйв

ако искаш да се ръчкаш повече с ефекти - процесор

ако искаш - базов - което може би е по - правилно - с оглед на това да свикнеш правилно да си правиш звука - тогава кубе! и после процесор

 

процесора - може да се влучва отпред на усилвателя и в лупа му

така че като взимаш усилвател гледай да е с ефект луп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процесорите тип Zoom трябва да бъдат забранени със закон ;)

ей Кольо ... ;) кфо му е на Зуума , 707 II си е добър като звук :)

 

 

 

а иначе мисля да свиря на миш пулт за сега ... тъй че май процесор ще е ...

мерси за инфото

айде със здраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно ZOOM -някои модели ДА!!!

 

Препоръчвам непременно да си вземеш кубе !!!(но не каквото и да е) :think:

 

Бате ТОНИ навремето ми продаде един Парк Маршал та и аз се отворих на далаверата...кубето му е майката!!!!!!!!!!

 

Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процесорите тип Zoom трябва да бъдат забранени със закон ;)

хохохо аз съм жертва на тази марка ;):) ...

Иначе дилемата процесор или кубе се решава много лесно....за да изкараш хубав звук само от кубе то трябва доста кинти да изкихаш...тъй че по-добре некъв процесор вместо лошо кубе дето стърже като Веф усилен до дупка :);) ...иначе ако имаш кинтите зимай некъв Маршал..и си готов :) ....аз още ЗУУМясъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе стига сте плюли по ZOOM бе хора!!!!

Като всяка фирма за музикално оборудване и те имат както евтини и непретенциозни модели, така и по-скъпи и по-добри.

А сега към темата. Ами зависи къде ще се свири. Моето мнение е че за свирене в къщи по-добре е процесор с кабинет симулация включен в аудио-уредбата. Аз поне така правя с моя V-amp 2 и съм доволен от резултата. Имам си стерео звук и си регулирам силата му така че комшиите да не тропат отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдам чувал съм за В-амп 2 ... той на беринджер ли беше ... казват че бил добър процесор

 

едит = Марк Аврелий ти си бил голям шегаджия ;):):) напрао ме уби :killyou: кой е първия с такъв звук в БГ

Редактирано от Petrucci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-добре си вземи меса буги или рак системата на Джон Петру4и струва само 7000$ ще бъдеш втори в българия с такъв звук. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдам чувал съм за В-амп 2 ... той на беринджер ли беше ... казват че бил добър процесор

Да. Behringer V-amp 2. Синичък с форма на китарка. Дискутиран е доста във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-добре си вземи меса буги или рак системата на Джон Петру4и струва само 7000$ ще бъдеш втори в българия с такъв звук. :guitar:

Ти да не си първия???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм аз . Този за когото ви говоря се казва Иван Хасъмски даже скоро си купи ибанец мюзишън 7 струни същия като на Перу4и .Пял съм този 4овек ако държите мога да ви запозная.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.