Jump to content
Българският форум за музиканти

Електронни или акустични?


Recommended Posts

Привет на всички!

Искам да попитам кое е по - добре да си закупя - акустични или електронни барабани(плюсове и минуси). Сега започвам да се уча, но искам след време да мога да ги използвам и професионално , ако можете и да ми предложите някои...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди всичко искам да напиша, че аз съм начинаещ барабанист и има още много път да измина, докато стигна нивото на старите кучета (надявам се четящите да проявят чувство за хумор)...

 

Лично аз не бих почнал да се уча на ел. барабани, дори и да имах тази възможност. Някак си на моите години (предполагам и ти си от "новото" поколение), ми се губи удоволствието от свиренето, а и не само, защото повярвай, свиренето на акустичен комплект те учи на много неща. Не е ли да се потиш докато свириш, да блъскаш като луд, да прекараш часове в опити да настроиш съответния барабан да вади желания тон, да скъсаш кожа, да лъскаш чинели като луд^2, поне според мен - все едно не си свирил на барабани. Докато сме млади, нека блъскаме, пък като ни дойдат в повечко годинките, ако все още музиката е наша работа, страст, хоби - купуваш един електронен комплект и си пич.

А относно предимствата и недостатъците (макар, че и по-горе споменах част от тях) в, мисля, че вълшебните думички "акустични" и "електронни" говорят много за себе си. Първите вадят такъв тон, какъвто го настроиш, НО има определен диапазон, докато при електронните можеш да настроиш някое барабанче при чукане да реве като магаре, или да вади дълбок и чист звук, характерен за конкретния барабан.

 

А и, факта, че на концертите професионалните барабанисти излизат с акустични комплекти говори много, поне за мен...

 

Разбира се, това е лично мое мнение и не искам да бъде в тежест на някой, пожелавам на автора да направи правилния избор, за себе си...

 

:)

Редактирано от krisku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за акустични поради причините,изброени в горния пост.

Разликата между двете е все едно да играеш Фифа и мач на живо.И при двете можеш да си счупиш ръката,ама само дотам като прилики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акустичните +1

Защото при елктронните е лесно тихото свирене,а при акустичните е точно обратното.Ще си развиеш чувството за динамика при акустичните барабани.

Също много зависи каква е предпочитаната музика ,която ще свириш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че АКУКТИЧНИ !

Зощо ли ?

Ами най-вече заради динамиката ! На ел.барабаните никога не може да имаш реална преценка за динамика !

Хора които са свирили дълго на ел.барабани сядайки на акустичен сет или свирят безумно силно или много тихо. Това естествено влияе и на самото звукоизвличане и т.н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kiush82 добре го каза за тихото свирене и динамиката!

 

Разбира се за един акустичен сет ти трябват:

1. достатъчно пространство и сравнително доста парички за микрофони (ако ще ги записваш и озвучаваш)

2. глухи съседи и съквартиранти

3. доста търпеливост, ако ще ги носиш насам натам да свириш с тях по мероприятия

 

За електронния ти трбват доста пари (за сносен сет) и сравнително мощен комп, ао ще си зареждаш софтуерни барабани. Е ако и софтуера трябва да купиш... вече... отиваме поне 2 може би 3 хиляди... лева за малък сет. Спестяваш си микрофоните обаче...

 

Като цяло стартов комплет акустичен излиза почти в пъти по-ефтин от електронен, но пак си зависи какво ти трябва на теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акустичните барабани са инструмент. Електронните са компромисна машинария, нагодена да прилича на инструмент. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите ви!!!

Имам само още едно питане , бихте ли ми препоръчали акустични барабани , като марка и да не са много скъпи, разгледах и двата немски сайта ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента не съм много в час с цените ама за 500 лв. може би - Стаг или някви стари Амати.Честно да ти кажа 500 лева са малко пари за барабани и то нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

упражнявай се върху хилка за тенис на маса,пък като събереш ~1000-1200 лева си вземи едни акустични я ямаха я немаха :) защото барабани не се купуват всеки ден,ще вземеш за 500 лева някакви пластмасови боклуци и ще се чудиш после какво да ги правиш...личен опит!ходи си на уроци тренирай си вкъщи на хилката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.