Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за Dgx-530


Kalpazan

Recommended Posts

Еееее нямаше как да не пиша в темата. Въпросната обява , че продавам тайроса е моята и реших да се избазикам като сложа снимката от тортата за рожденния ми ден , много красива , голяма и вкусна торта беше.... Клавира го продавам защото съм хвърлил око на Тайрос 3 .... пак ако стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Казваш, че можеш да си позволиш висок клас инструмент, но не искаш да се забъркваш при професионалните. Защо? Филмът на дигиталните пиана е да се доближат максимално до истински такива и като звук и като усещане. В този ред на мисли, ако искаш да си свириш на дигитално пиано, но да е като на истинско, ще трябва да заделиш повечко пари. Моето предложение е Yamaha CP-33. Скъпичък инструмент(мисля че тук върви към 3200лв.), но с оглед на това какво може - заслучава си парите. Преди време и аз бях хукнал по магазините да си избирам дигитално пиано. Започнах от МИДИ-клавиатури минах през DGX и в момента, в който седнах пред ЦП-33, всичко друго изчезна. Страхотна хамър механика, страхотен звук(като на Клавиновите за по 5-6 000лв.) - повече не ми и трябваше. За съжаление, обаче, аз не мога да си позволя такъв инструмент и се отказах да си купувам дигитално пиано - компромиси не ми се правят вече! Ако един ден имам възможност, ще си я купя, но заместители няма да търся. Е, никога не бих върнал някой Motif XS8, aма там отиваме в един друг ценови клас от 6-7 хиляди лева, та... Но ако имах точно пари да си купя този Мотиф, бих си го купил, без после да мисля с тези пари колко други неща могат да се купят. Това са си 1 кола пари и то свястна кола... Ама както казва един приятел китарист - Кеф цена няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега CP-33 според ценовата листа на Динакорд за м.Август е около 2300 лева, а не 3200. Сигурен ли си че нямаш грешка в цената ? Иначе да, това пиано определено ми е в списъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип цените на Динакорд са значително по-високи от средните за Европа. Също така се чака доста дълго време за доставка, ако нямат наличен съответния инструмент. Освен това са може би последният останал магазин в България, а съответно и в Европа и по света, който излиза в обедна почивка. Не говоря срещу магазина, просто споделям факти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ми направи силно впечатление 1. че трябва да си закупя адпатер за Ямаха отделно и 2. че това беше казано от продавача така щото това е нещо съвсем нормално и разбираемо. Много се ядосах и запънах и честно казано ще си отворя повече работа ама няма да пазара от тях :offtopic-001: Не разбирам как може да ми продават артикул който реално е неизползваем. Това е все едно като да си купя кола и да не ми дадат ключове за нея. Чувал го бях това нещо ама и с такава наглост ми обяснмиха колко нормално било това че ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е за съжаление :D Някога като купувах моята ямаха от технополис беше същото - още 60 пари за адаптор, после още 40 за състейн педал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Спрях се на Clavinova CLP-330. Мисля, че няма да съжалявам. Утре отивам да видя каква цена ще ми изтърсят от Динакорд. В листа им цената е почити същата като на Music Store ама аз имам чувството че няма да е тази ами ще има нещо от рода на "вижте, то сега тази цена не е съвсем кавато е всъщност... " Абе хич не ме кефи тоя магазин мене ама... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.