Jump to content
Българският форум за музиканти

Apple Logic Pro


Recommended Posts

Имам два бързи въпроса аз:

  1. рутракер-ската версия на Logic Pro X ще се прецака ли, ако я ъпдейтна до 10.0.5;
  2. добавиха ли най-сетне възможност да си сортираш ченъл стрип-овете в миксера, че ми изпили нервичките това.

 

Edit: Видях, че има директно нов релийз, ще пробвам с него, би трябвало настройките и пресетите да си останат. Ще бекъпна преди т'ва, де. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нараво си  свали 10.0.5 и paste- Replace в Applications върху старата . После , докато не рестартираш  компа  , винаги може във Finder да върнеш с Undo последната версия . Има нов ъпдейт  на Additional content около 3 ГБ е !Колкото до сортирането  , не е променено !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боцнах 10.0.5 и тръгна одма. Само трябваше да ръчна пак в .plist файла изискването за мин. версия на OS-а, че още карам с 10.8.2. ;)

 

За channel strip сортирането има чалъм, но е куцо, отнема време и ако не се внимава може да си прецакаш проекта. Ще опитам да го обясня, ако на някой му се занимава. Мен ужасно много ме дразни да имам джурканици. Например преди малко - имам амнайсе аудио трака, няколко бъса за ефекти, 5 неподредени дръм трака, после още няколко бъса за ефекти... Отврат! Ама го закърпих. Ето процедурата:

  1. Отваря се Environment джама (Cmd+0);
  2. Селектира се channel strip-а с десен бутон;
  3. Най-горе в channel strip-а се натиска бутона Settings и се избира Copy channel strip settings;
  4. От полето вляво се избира типа и номера на channel strip-а и се променя на който си искате (примерно от Aux5 на Aux 10);
  5. Най-горе в channel strip-а се натиска бутона Settings и се избира Paste channel strip settings;
  6. При нужда се оправя ръчно рутирането, което касае този канал (входове/изходи), понеже то явно не влиза в сетингите на канала.

Стъпки 3 и 5 се правят, за да се запазят заредените плъгини и параметрите им, позициите на Volume & Pan и т.н., понеже когато се смени номера на канала и той се реинициализира все едно току-що е добавен. Нещо такова... :)

 

Ясна ми е процедурата с ползването на готови и кастъм темплейти, но все в някой момент се оказва, че ти трябва още един бекинг вокал или bus или aux за още един ривърб и перфектната подредба в темплейта си заминава. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой е имал проблем с аудио карти да минава на Logic 10.0.6 , който вече излезе.

 

Иначе това с GPU Asccelerated e интересно. Даже мисля че Apple позакъсняха с тези неща ама ще видим ..... 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да приютя стария полустрошен монитор от репетиционната докато смесвам една песен. Доста по-яко се цъка така в Logic-а.  :metalist:

 

HackMini2-DualDisplay-LogicProX.jpg

 

P.S. Logic Pro X FTW!!!  :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един проблем , който не мога да разбера откъде се получава.Imac 2.5 GHZ Core I5 ,6GB Ram DDR3 OSX 10.9.1, графична карта AMD Radeon HD 6750 M 512 MB.

Вчера пробвах да записвам в Logic X ( досега само в 9  записвах ). Имам и втори монитор , който е вързан през thunderbolt. При нормален зуум на траковете( така , че да виждам в реално време записващият се материал )графиката ми излиза  с 3 таката закъснение .Все едно има латенция, но после при прослушване всичко си е нормално .При MIDI  запис това нещо го няма .Единстевно при аудио. Дали е от графичната карта ?

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При запис е нормално да закъснява опресняването, това е за сметка на производителността, която е по-важна. Виж в настройките да не е цъкна то нещо от оптимизациите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

имам малко странен проблем. 

 

Имам MacBook 13" Mac OS X 10.6.8, 1.83 GHz Intel Core 2 Duo ; 2 GB RAM

 

и за жалост проблема - hard disc- 60GB

 

Реших да разреша проблема с прост, но доказан метод - купуване на нов хард, реших да е външен, тъй като лесно мога да го ползвам за какво ли не. Seagate 1TB ! 

 

Проблема идва, в момента в който свалих пиратската версия на Logic Studio 9 от piratebay, която е 50 GB, за да я инсталирам обаче е нужно да я кача на харда на който е операционната ми система, което няма как да стане, поради размера на харда ми на лаптопа. Въпросът ми е .. Какво да правя оттук нататък, да пробвам да сваля някоя по-малка версия на студиото и да ползвам от другия торент само Content-ите ? Аудио и др. ? Дали ще стане, ако кача студиото на харда на лаптопа, а останалите неща да са на външния хард ? Ще се разпознаят ли ?

 

Мерси предварително за отговорите и се извинявам ако съм нарушил 7483294 правила с този пост :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирай си  програмата на Mackintosh HD , а  add . content - a  го сложи на външния  . А как да правиш това ? Виж в youtube има милион примери .И ти май си свалил друга, стара версия ( Logic express ?) , след като казваш, че е 50 ГБ .

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирай си  програмата на Mackintosh HD , а  add . content - a  го сложи на външния  . А как да правиш това ? Виж в youtube има милион примери .И ти май си свалил друга, стара версия ( Logic express ?) , след като казваш, че е 50 ГБ .

 

Видеата които намирам са как да кача library-то на програмата от Mac HDD на Portable HDD. 

 

Не намерих видео в което да е обяснено как да инсталирам само програмата на Mac HDD.

 

Свалил съм 2 версии на Logic. И двете от piratebay. Едната е 50 GB, която е Logic Studio 9 и съдържа в архива 3 Audio Content-a, 3 Jam Pack Content-a, Additional Content, Demo Content и Logic Studio Install.dmg, като съответно тръгвам да инсталирам Logic Studio Install, и нататък в менюто на инсталацията ми казва, че програмата е 50 GB и не може да се инсталира на външния HDD.

 

Другата версия е Logic Pro Studio 9 и е 9 GB, като съдържа само Logic Studio.iso и една папка Patch.

 

След стартиране на .iso-то, пак ми дава същия проблем, "..програмата е 50 GB и не може да е на външния HDD" 

 

Казаха ми да потърся версия "nawi" или нещо от сорта .. ?

 

Има ли някое друго място, от което мога да изтегля читава версия? Или как да я излъжа тази ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.