Jump to content
Българският форум за музиканти

Любовна балада...с Вокал


Recommended Posts

Така де,ще вземем да се разберем най-после.Мир и любов- фен съм.Казвам се Любомир :P:recourse:

 

:pray: Ужас, от една песен гледай какво стана...

Срам и позор :D

 

Още веднжъж ви-ти благодаря за отделеното мнение и подкрепа, съвети и критика и се надявам накрая да стане една хубава песен ... Което в случая е най-важното...

 

Поздрави!

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Другарки и другари!

 

Братя! :D

 

Като виждам, че моята вокална и "скрийншот-на" намеса породи такава буря от реакции, се чувствам призвана да направя следното:

 

1. Да благодаря на Telerig за подробния и обективен анализ. :)

2. Да ви кажа, все пак, че това е работен вариант. Да, аз съм "викнала" една тема, но понеже парчето не е композиционно довършено, съм си позволила в по-гъст порядък някои "волности", които действително са в известно противоречие със стила на Black Bird (такъв, какъвто и аз, и вие го знаем). Дала съм достатъчно елементи - за да може в процеса на работа да изхвърлим от тях, и да ни останат.

 

3. Що се отнася до кадърна колаборация между здрави китари и женско пеене, предлагам да се взрем в тази жена:

. Тя може да пее и с рок-драйв, може и соул, и фънк, може и мелодични наслагвания на гласове, с типично негърски темперамент (какъвто аз много обичам...).

 

Извинявам се на всички, които преживяха намесата ми като "проблем", но не си затварям очите пред богати музикални биографии. Поздравления, vilessweed! ;)

 

Предлагам да оставим по-нататъшното развитие на парчето в ръцете на автора (а в неговия капацитет аз нямам никакви съмнения...) :thumbs_up:

 

За вас от MTV, :)

 

Ангелина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ангелина,имай предвид,че с такъв сарказъм едва ли би излязла жива от студиото ми,ако работихме заедно :)

Не забравяй,че в музиката няма наши и ваши ,има само решени и нерешени проблеми.Основно аз отнесох гнева на Митака,та и твоя заради и други забележки по варианта с твоя глас,от други,както някой нарече "разбиращи". Но Митака си взе бележка и даде пример как трябва да се държат музикантите в крайна сметка.Защото ние "разбиращите" не съвсем сме пасли патки през всичките тези години,а наистина сме се възхищавали на имена като Brad Delp,Frank Cosmo,Tony Harnell,Goran Edman,Jimi Jamison...-все имена,които биха показали как наистина трябва да се интерпретира тази песен.За мен тази песен принадлежи на тяхната епоха.Лично аз стоя мирно пред тези имена и кроткостта ми е основателна.

Ta така -мир и любов,Ангелина ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз поне не чета сарказъм в мнението на Ангелина ... без подозрения и подразбирания, моля, че да не се чувства другия длъжен да отговори, третия да потвърди, четвъртия и т.н.....абе стана ясно. Давайте жить дружно един вид, че иначе ще трябва да се поощряваме, а това винаги ме натъжава, особено сега като си гледам морето през прозореца :-)

 

Йо-йо наборе, чекаме финале гранде и да се върнеш кам ламбетата също чакаме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) За ламбите, ако е ръчен Богнър ХТЦ, от оня чичка с мустака от Уса, минавам...

Иначе за са свира с 010101010110000101010 - ако имаш развинтена фантазия , мязат на изправени ламбета... :)

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) vilessweed-(Любо),свирил ли си в група"Реквием"?...и ако това си ти,радвам се да видя тук във форума един от най-добрите китаристи,които съм чувал и лично познавам! Мисля,че с Black Bird дори можете да спретнете някоя инструментална "хава" :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както намекнах-има си място и време за всичко.В този ред на мисли смятам,че хавата става офтопик да се занимаваме с мен.Но тъй като етикета го изисква,се чувствам длъжен да отговоря.Да,аз съм.А ако съдя по "Vanboy",би трябвало ти да си Ванката-блестящ и супер-надъхан фронтмен!Рокаджия в кръвта!Обаче,човек,дай да не постим офтопих,не е гот. :)

 

 

 

 

:greenball: vilessweed-(Любо),свирил ли си в група"Реквием"?...и ако това си ти,радвам се да видя тук във форума един от най-добрите китаристи,които съм чувал и лично познавам! Мисля,че с Black Bird дори можете да спретнете някоя инструментална "хава" ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,така е..това е офтопик..за което се извинявам,но сметнах,че точно тук е момента да се вмъкна с този въпрос за Любака,който се държа достойно,и според мен си е доста скромен по принцип.Отново-сори за офтопика!!

 

Песента на темата определено буди интерес и дори с готините,но..различни вокали на Ангелина,Black Bird веднага реагира и се сля със нейния стил,като добави подходящи обаждания с китарата....Всъщност,който и да я изпее тази песен,той ще намери начин тя да звукне..похвално..и успех!

Редактирано от vanboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черно Пиле,

Знам, че като иде реч за музика, ти не си "философстващ", а по-скоро действащ тип, но ти така или иначе се реши на риска да си преаранжираш не какво да е, а титулното парче от миналогодишния албум, за... вокали.

Аз чета коментарите дотук, абстрахирам се от моментите, които заплашваха да прераснат в конфликт и следя само здравословните противоречия. А не може да се отрече, че ги има и аз ги намирам за супер полезни.

Според мен, хората, които казват, че моето пеене изкривява или изопачава първоначалния замисъл на парчето и въобще твоя стил, са прави.

Сега ти слушах оригинала от миналата година няколко пъти и, без да имам претенции да ти пренареждам приоритетите, ще ти предложа една алтернативна посока да го развием:

 

Водещият принцип на тази композиция може да си остане соловата китара. В първите две схеми аз няма да участвам с повече освен с някакви лежащи хармонии на рефрените или някакви отпявания - просто да се въведе присъствието на някакв глас и нищо повече. Но от минута 2:35 нататък имаш една средна част, с подложка от акустични китари, която е прекрасна. Хрумва ми да опитам там да изпея акордите и да направя някакви движения с гласове, съобразени със соло китарата. И до финала, с фразиране съобразено с ритъм секцията, да пея хармонии. И финалът е супер (ако се развихря на него, може и да не си го познаеш :) ).

Разбира се, такава интерпретация ще обрече парчето само на "студиен живот", но... за мен пеенето с инструмент или "като инструмент" е много благо предизвикателство. А при теб присъствието на тази соло-китара е с огромна изразителност и колорит - ще падне яко измисляне (с елементи на "поръчков дизайн" :D ).

 

Съвсем умишлено отварям и такава опция, защото... Бицев ми е виновен (че ме кара да мисля, а аз тва го "мразя"! :) ).

 

... защото ти имаш изграден стил и аудитория. Не мога да се съобразявам само със себе си (т.е. мога и вече го направих :D ). Но в това парче, освен композиционно единство, ми се струва, че трябва да се гони и "продуктово единство" или издържаност спрямо една по-широка концепция - спрямо стила на цялото ти творчество или поне в контекста на следващ албум.

За разлика от мен, ти имаш творческа предистория и тя създава действащи фактори, които трябва да се съобразят. Така е по-предизвикателно и по-интересно.

Ти решаваш докъде ще се отклониш от старото:

- дали до съществена модификация на сегашния ти принцип - да правиш инструментал(и) със солираща китара; или

- ще възприемеш нов принцип и ще правиш просто... песни.

 

Едното е различно от другото. Аз съм свободна да се съобразя - както го кажеш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless: Благодаря ти за изчерпателния пост!

Аз пък мисля така:

Увод в скобите: :)

/тия дни работя по едни семпли-саунди и главата ми е каша от свирене на пънк, АЦ-ДС, проби за Малмстийн и Брит Рок.../

Та. Не се тревожи за стил, аудитория и промяна на "моя" стил. На мен ама ХИЧ не ми пречи да се пробва и да звучи "странно" за хората.

То по принцип моите "аранжировки" както ти каза някъде по рано, са доста на един дъх и тн...така мисля винаги...

Парчето ще стане. Обещавам! Просто като седна, ще стане за един ден. И ще си бъде в тоя стил.

Аз си представям китара и глас в един вечен съюз :):music336: не страдам от предубеждения и канони за конструкция и стилистика.

По принцип съм слушал доста прог рок и послушвам пак и за едни е странно а за други РАЙ :cheers2:

"Клишетата" в мозъка стават част от инстинкта ни, и трудно да се възприемат след години моделиране на вкуса.

Единствения проблем за мен в правенето на музика е да накарам да звучи убедително независимо от средствата.

 

Ще добавя още части и може да върна акустичната част.

 

В тоя дух ето какво правя днес за демо...пък и песен може да стане

http://www.nalbantov.com/DimiProgDemo.mp3

 

Поздрави,

Митко

 

п.с защо да не стане титулното и тая година и догодина :D

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките ми предишни коментари бяха основани на допускането, че искаш да направиш именно песен. (За инструментали, че ги можеш - знаем). Че е друг жанр и ще води до друга стилистика - ясно, но ми е трудно да повярвам, че в китарната си история никога по-рано не си и пял (или поне акомпанирал на певци) - така че сегашният ти избор на формат (солово инструментален) не го дели пропаст от песните. И тази конкретна песен си е отличен материал - само трябва да се пооткъснеш от първите опити, за да погледнеш освежен на проекта и да си го премислиш в главата, може би с помощта на малко звукови образци (от желан стил, период или тип изпълнител/и).

 

А иначе идеята на Ангелина за "инструментална пиеса с вокали" си е отделна възможност, също с голям потенциал. Може би ще е по-близо до това, за което Aquarelle говореше - и ще е по-естетско (да не кажа 'елитарно'), за друга аудитория. А песенното творчество, когато е успешно, съвсем не те принизява интелектуално, но пък ти позволява да докоснеш емоционално много по-огромна аудитория. За всяко си има място и - както казваш - защо не и тази, че и следващата година?! :music336:

 

Успех!

:)

П.п. А семпъла е приятно отровен! :)С какво е това и за къде го правиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: Из първия от горните линкове:

"...to bring our extensive collection of gear and our giant pulsating brains (we named them Paul and Ringo and keep them in a jar by the door)..." Това е Eleanor Rigby.

Изроди класически! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.