Jump to content
Българският форум за музиканти

Любовна балада...с Вокал


Recommended Posts

Към последния вариант на баладата имам само две дребни неща, които не ми стоят много добре:

 

- Парчето продължава да стои китарно и то е заради това, че китарата е по-напред и по-обемна, отколкото е вокала, а в конкретния случай би трябвало да е обратното

- Мисля, че още малко бек-вокали ще и дойдат добре на песента

 

Иначе всичко останало е :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вокала ще го вдигна, но ми е пратил вече компресирани и пипани с ЕК тракове...

Та ще видя с някъв плейт ефект да му дам повече присъствие...

 

Благодаря на всички за коментарите, идеите и подкрепата! :greenball:

 

Митко

 

 

п.с

BlueZone, дай някаква идея за гласа?

Нивото ли е слабо или според теб трябва друг ефект?

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нивото е малко слабичко, но по-сериозния проблем е, че вокала е орязан повече отколкото трябва. Ако можеш да вземеш трака чист, нередактиран, това ще те улесни доста. Принципно има и значение как е записан този вокал, защото ако е с кофти микрофон, то голяма част от спектъра му няма да е както трябва и като следствие винаги ще чезне в микса.

Иначе не му слагай излишни ефекти, ами по-скоро помисли върху варианта да го стереофонизираш - най-простия начин е да го дублираш, леко да го разминеш (с 10-20 милисекунди) и да го пичнеш 2-3 цента надолу и двата трака да ги отвориш като панорами - примерно на 30-40% в ляво и дясно. Даже ако имаш Melodyne или подобен уред, можеш да направиш и трето копие на вокала, което да ти е само за цвят, и с мелодайна само да му смъкнеш формантите с половин тон надолу, а после самия трак да го дръпнеш малко като ниво.

Ако вокала ти е без ефекти, то можеш да му сложиш деликатен ривърб, дотолкова, доколкото да има усет за помещение, но ако ще възприемеш тази тактика, то тая реверберация трябва да е обща на всички инструменти - демек да им сложиш един и същи ривърб на Send FX и само да му регулираш нивото на въответните тракове.

Един лек, ненатрапчив дилей, комбиниран с лек хорус, също може да бъде решение. Всичко зависи от това, какъв ти е сорса като качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОГРОМНО Благодаря!!! :)

 

Като слушам вокала, мисля че е записан с евтин микрофон...

Спектъра си е орязан.

Ще пробвам твоите идеи. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко, както винаги !!! Но и на мен вокала ми идва някак си прекалени осемдесетарски - слушайки го в акъла ми изскачат спомени от модерния балет на филма "Флашданс" :( Може би наитсина ако пробваш с друг вокал, парчето (което пък си е супер!!!) ще звукне съвсем различно.

 

Както и да е... харесва ми дори и с леките носталгични 80-тарски нотки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само за вокалите да вметна иначе за парчето писах във факбуук.ком Ние също правим едно парче от разстояние и вокалите са мноооооого сериозен проблем, вокалиста е в англия и записва уж с готин микрофон и хиляда интерфейса но гласа не става за микс, аз пробвах както каза блу зоун с панорамите и се подобри малко но като цяло не ставаше за микс/ като слушам твоя микс е пъти по-добър от моя и вокалите пасват в миска много повече/ та сега решихме да влезе в студио

и да запише вокалите там да ми изпрати суровия трак. Та като идея накарай го да го запишат в студио, в Англия на нашия змей са му поискали 100 лири и то като му направят бърз микс с бекинг трака и отделно само вокалния трак+ ако иска корекции

Редактирано от DREAMMIND
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че Black Bird може сам да смеси идеално чист, непипан вокал. Евентуално само леко да е минал през предусилвателна компресия, но лека, за цвят. Слагали ли са му EQ, пък ревиърби "за място", недай си боже компресии или разни наистина ефекти... работата се омазва.

 

Би трябвало да се пращат въможно най-първични вокали при онлайн-проект и кооперативни начинания от тоя род. Би трябвало и в Англия и в Нова Зеландия да го знаят перфектно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Последното въобще не е задължително. И там живеят хора, които НЕ знаят, разбийш ли - даже доста.

 

Абе набора нема да я остави така таз работа, доколкото съм слушал развитието на парчетата му :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като сила вокалките са екстричка. Но наистина доста личи че са минали през нещо като Melodyne. Като започна в началото се сетих на кого ми прилича вокала...

 

На Пепи... "Здравейте, здравейте! Аз съм Пепи, от "Акустика"!" :whistle: имаше едно време една такава банда и така се рекламираха по радиото, но бяха много добра групичка. Кой ги знае къде се подвизават сега.

 

Чакаме модулацията, дали нагоре или надолу или вокала нагоре, инструментала надолу... ти ще си решиш. И по възможност акапелка с ръкопляскане от виртуална пупблика. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Етоо, успях и аз да разваля готиното парче...

Не стана особено "либовна" баладата (май) :) , щото й смених всичко.

След първия рефрен съм побързала да "съобщя" една модификация на интрото и нещо като бридж (върху хармонията на куплета). Може би няма да е зле, ако си ги има и тези композиционни части - да си поеме въздух песничката.

Но при Черното пиле изграждането винаги е "на скорост", дано съм успяла да се покрия поне отчасти очакванията му.

И МНОГО БЛАГОДАРЯ за радостното преживяване! :whistle:

 

Abandoned Place_Vocals_1

 

Не пускам отделно гласове, защото предполагам, че предстои още работа по структурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи............... :wub:

Ама задължително ми трябват траковете....за ДА доразработя аранжимента И да си върна някои от старите неща от инструментала....

Малеееееееее.... оше не знам какво да кажа ....

Само... :whistle::) :) :pray: :pray: :pray: :pray: :

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ангелина припева прилича на яко 60-тарски. :whistle:

А втората част с вокалите направо... соул-фънк. Но са силнички и много "срейт ту фейс". Ама голямо гласище, аз ако ревна така в квартирата, ше ме психо-диспансеризират своевременно съседите. Дано се появят още версии. Колаборация муй майката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не спя братче...

Чакам чистите тракове...и чепкам песента...и си говоря сам :whistle:

Ето един микс...от нейния микс и проекта ми в Reaper :)

http://www.nalbantov.com/music/Abandoned_P...lina-Dimi_N.mp3

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mучо грейт Ангелинке & наборе :):whistle:

Миксирай, смесвай, миксирай и аз поне с удоволствие бих прослушал (пре)крайния вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.