Jump to content
Българският форум за музиканти

Любовна балада...с Вокал


Recommended Posts

Аз съм за на Ангелина вокалите. Звучат по-тежко, по-сериозно, не толкова глемърски, колкото на пича от Ню Зийлънд. Пък и нямат melodyne, вероятно за това ми изглеждат по-категорични. :whistle: Въпреки че сигурно заради ревърба или тембъра може би, но сякаш имат повечко среди. :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Честно казано и на мен повече ми се харесва версията с вокалите на Ангелина - някак по-експресивна и колоритна е станала :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съветвам песента да си остане с първия певец.Не виждам какво му е по-несериозното и какво лошо има,че не е дрезгав ,или че бил 80-тарски...И никак не ме дразни постоянно солиращата китара.Вторият вариант ме кара да не го доизслушвам,макар и певицата да е супер качествена.На места една негърска артикулация долавям,просто не виждам какво общо,стилово има между китариста и певицата...На него си му личи,че е 80-тарско чедо и според мен трябва да копа в тази посока.Просто първият вариант се нуждае от по-качествени барабани и необработен вокал,за да може да се обработва в конкретната ситуация,доколкото е нужно.Че бил пят с некачествен микрофон,че било носталгично,не знам кво било...Музиката (днешната) има нужда от повече вълнение,а тва не става задължиелно с големи динамични скокове,дрезгавини,агресии и т.н.В изкуството трябва да се преминава през всички чувства,даже и през сантимента и наивитета.В рока на 80-те всичко това е застъпено.Риани,Бионсета...-тва са мъртви емоции,мъртви музики,мъртви артикулации,викане да си е...е майката за няма нищо.Тва е мойто мнение.Успех.

Редактирано от vilessweed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за готините отзиви, радост е за мен да ви зарадвам! :godbless:

Аз имам забележки към себе си, даже вчера, като "забърках" цялото парче и то... изведнъж се разпадна в главата ми. И дори, като си пуснах друга музика, ми се стори, че целият плейлист, който ми е актуален, звучи дисхармонично и "вие" - като разбрицан касетофон. И мислех да зарежа всичко и нищо да не пускам в темата. Почивка трябва...

 

Черно Пиле, намери време и ти да отдъхнеш. Пращам всичкото пеене на мейлите, а ако пипнеш аранжимента и структурата, има неща, които ще доизчистваме допълнително. А и още теХт сигурно трябва да надипля, ако се появи допълнителен "комплект". ;)

 

Благодаря сърдечно на synchu и Aquarelle за хубавите думи, както и на BlueZone - за отзивчивостта да даде компетентна подкрепа по техническите въпроси!

 

На Ангелина припева прилича на яко 60-тарски. :)

... Дано се появят още версии. ...

Е от тебе чакам "Версия 2012-та". (Ти под това ниво няма да паднеш!) :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ето hair метъла от 1986 се включи :hysterical:

Май трябва първо да си поспя 10 часа...

http://www.nalbantov.com/music/HmTST.mp3

 

 

п.с

Благодаря за траковете Анжелина.

Най-после ги свалих...:):godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са добри вариантите и с двата вокала, но лично на мен ми допадна повече варианта с Angelina :godbless: - изненадва поставено по този начин. След първите две фрази в куплета го слушам необременено откъм очакване и гадаене какво би следвало и просто се наслаждавам на случващото се. Браво за колаборацията и съм в очакване на крайния вариант. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми допада повече варианта на Ангелина и нейното пеене,отколкото на НЗ-ца. :godbless:

За мен-въобще и не му е мястото на пича в това парче,но това е лично мнение.

А едни бек вокали тук-там ще отворят парчето още повече. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ми допада :offtopic-001:

 

Напомня ми като настроение за албума на Steve Vai - Sex & Religion...някак подобна атмосфера има...

 

П.П. Сега като се замисля, май не съм чувала китарджийско парче с женски вокал (като изключим Mike Oldfield, ама той никога не е блестял с китарни геройства) :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една блестяща колаборация в този форум: има-а, има хляб тука! :)

 

Довършвай - да чуем!

 

В. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съветвам песента да си остане с първия певец.Не виждам какво му е по-несериозното и какво лошо има,че не е дрезгав ,или че бил 80-тарски...И никак не ме дразни постоянно солиращата китара.Вторият вариант ме кара да не го доизслушвам,макар и певицата да е супер качествена.На места една негърска артикулация долавям,просто не виждам какво общо,стилово има между китариста и певицата...На него си му личи,че е 80-тарско чедо и според мен трябва да копа в тази посока.Просто първият вариант се нуждае от по-качествени барабани и необработен вокал,за да може да се обработва в конкретната ситуация,доколкото е нужно.Че бил пят с некачествен микрофон,че било носталгично,не знам кво било...Музиката (днешната) има нужда от повече вълнение,а тва не става задължиелно с големи динамични скокове,дрезгавини,агресии и т.н.В изкуството трябва да се преминава през всички чувства,даже и през сантимента и наивитета.В рока на 80-те всичко това е застъпено.Риани,Бионсета...-тва са мъртви емоции,мъртви музики,мъртви артикулации,викане да си е...е майката за няма нищо.Тва е мойто мнение.Успех.

 

Аз също мисля, че първия вариант е не само по-добър ... а в пъти по-добър! (лично мнение)

 

Момичето и то си забива готино, но и липсва атаката, която искам да чуя, а нея я няма ... За смесването - има още доста работа (небалансирани бекове и още ...), но Митака ще си го оправи сам, както се предполага.

 

Още веднъж - варианта с пича за мен е много, много по-гот - пеенето е интересно и "пинизчийско", тук-там има интересни хрипове и цвят в гласа, а ауто-тюн-а го изкарва направо в друго измерение ... Аранжимента иска още работа, но пеенето е супер за това парче ...

 

Не винаги по-новите неща са по-хубавите, но Митака ще си реши сам ...

 

Поздрави и ползотворна работа!!

 

 

Данчо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.