Jump to content
Българският форум за музиканти

Балада - отначало докрай без вокали ...


Recommended Posts

Тук е една балада (цялата !!), която записах миналата година. Без вокалите е и е записана в домашни условия, но мисля, че стана много яко ... и там с едни гайди ... ще чуете и кажете .... B)

Чакам отзиви! :blink:

 

Адреса е: TYK

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен също.

Отде са гайдите, бтв? :blink:

 

абе сигурно ставам досаден, защото го повтарям постоянно наоколо... ама намали малко тоз бас, че дъни неприятно...и има едни съб честоти, които са прекалено много.....B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен също.

Отде са гайдите, бтв?  :blink:

 

абе сигурно ставам досаден, защото го повтарям постоянно наоколо... ама намали малко тоз бас, че дъни неприятно...и има едни съб честоти, които са прекалено много.....B)

Миксирах на слушалки и определено звучи ОК. Не знам на какво слушаш, но е възможно да има повече "съб", защото вероятно ми е убегнал в слушалките, пък ползвах малко "максимайзинг" ... Не съм прослушал за "съб", защото нямам такъв. Възможно е да си прав...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, според мен също трябва да се намали баса - лекичко. Слушам през някакви ефтинки слушалки Philips. Идеята с гайдите е супер, по някое време може да се включи пак китарата - но пък да не вземе парчето да стане дългичко !! А може да се експериментира и друго, гайдите да се включат съвсем за малко някъде по средата (колкото да загатнат за присъствието си), а към края вече да се оставят да се развихрят. Иначе парчето е супер - като се сложат и вокалите, ще трепе наред.

Кажи нещо повече за този максимайзинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен също.

Отде са гайдите, бтв?  :bravo:

 

абе сигурно ставам досаден, защото го повтарям постоянно наоколо... ама намали малко тоз бас, че дъни неприятно...и има едни съб честоти, които са прекалено много.....:blink:

Миксирах на слушалки и определено звучи ОК. Не знам на какво слушаш, но е възможно да има повече "съб", защото вероятно ми е убегнал в слушалките, пък ползвах малко "максимайзинг" ... Не съм прослушал за "съб", защото нямам такъв. Възможно е да си прав...

Не му мисли много върху това..... не е важно за момента B) Все пак не сме звукозаписни инженери, пък и си имам ЕКу на уинампа... просто си е много баса... :blink:

 

та за гайдите откъде казваш, че са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами гайдите не са МИДИ рисувани. Взети са от оригинално народно парче, не се сещам името. Но много ме кефят по принцип.

Все пак това парче е заготовка, а не напълно готова и структурирана композиция (все още ... ) :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отличен 16

Гайдите определено мачкат!!!

...с тоя такт не блъска много на балада обаче.

китарата и нея ли я рисува или просто с такива ефекти искаше да е,някакси много источно-естрадно звучи :rolleyes: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааааааааааа, комбинирал си онова откъсче дето го беше поствал преди време и е станало мн добре, бтв и на мен много баси ми думтят (Алесис монитори)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааааааааааа, комбинирал си онова откъсче дето го беше поствал преди време и е станало мн добре, бтв и на мен много баси ми думтят (Алесис монитори)

То реално откъс4ето бе6е от това пар4е. А явно за басите сте прави, но аз и да искам, в момента не мога да 4уя, 6тото няма къде... нямам такива монитори с мен сега ...

 

Ина½е китарката си е съвсем обикновена акустарка записана драй, после с виртуал даблър + върб малко (даблър-а всъ6тност много ме кефи - малко като хорус и не то4но ... :)

 

Много ми е "х" обаче като се сложи вокал , как той ще се върже с гайдатаааа...

Всъ6тност гайдата накрая 6те се бори с агресивна китара, а не вокал ;) така съм я замислил и ве4е имам няколко теста. Пък и солце малко 6те се сложи. Темата е много семпла, но в съ6тото време благодатна за вокални партии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбиващо!!! И с гайди... visiondann, ти си гениален! ;)

:headbang::headbang::headbang:

Гениален не съм, но обичам гайдите и темите с тях... Едно време имаше едно диско парче - "Welcome To Bulgaria". Толкова да ме кефеше комбинацията, че ми стана слабост :D

Иначе имам много оригинални ЦД-та и неща със шотландски гайди. Също разбиват ... Кефи ме и това е! :D

 

;););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал ли си гайда със седем - осем ручила тогава? Като съдя по това, което чух вече, ако ти попадне такава ще сътвориш чудеса :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.