Jump to content
Българският форум за музиканти

Не мога да си отговоря...


Termy

Recommended Posts

Да,де. Имах предвид, че е доста вредно да се дълбае насила надолу. Не води до нищо положително. За сол - а на Дидо си го измислих, но имам предвид, че по принцип той си звучи някак ниско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Аз смятам, че широкият диапазон не е непременно висок, а широк в буквалния смисъл - и във високите и в ниските тонове. :P:) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако никой не обръщаше внимание на ниския регистър, то и "Type 'O' Negative" никога нямаше да станат известни - чувала съм ниските на Angermeans - почти подмокрящи са, но и той('що ли се чудя ;) ) си гони висините - одобрението(че и възхищението чак) към високия регистър го дават мъжовете, жените се кефят на плътния бас(ако па е и профундо - :(), но мъжете се надцакват един-дург и това се запомня - кой колко по-високо е успял да гракне.

 

А колко по-важни са техниката и тембърът... :wall: Но това май вече никой не го бройка ;)

 

За feeling-a па да не споменавам 'ич... :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, от утре почваме да работим по ниските. Трябва да смъкна поне една октава надолу, че и аз да си намеря гадже най-накрая :think: Ок, Снежанке?:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изказванията ви са толкова смешно аматьорски- че хубавичко ме развеселиха.ИСкам само да кажа ,че гласовете са сопран,мецосопран, тенор,баритон и бас- всеки от тези гласове си има опрделен диапазон и не може един глас да се форсира и да се върви против природата му.Или простичко казано- не може да си бас и да се мъчиш да звучиш като тенор- или обратното- да си тенор и да се мъчиш да пееш низини- просто не може да се върви против природата !Това е от мен - така че един съвет- съобразявайте се с природните си възможности и не си насилвайте гласовете извън тях !Иначе може да скъсате някоя струна !А колкото до разшираването на диапазона- то става в рамките на съответния диапазон - един начинаещ певец не може да използва всички тонове от диапазона си- когато гласа се шлифова и изравни- тогава вече използваш целия си диапазон и тогава можеш да се наречеш наистина тенор или бас или сопран- преди да си започнал - ти имаш потенциала на този диапазон- но не можеш да го ползваш целия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е съвсем вярно. Права си, разбира се, че е най- добре да се пее в границите на диапазона. Но един бас, например, може да пее като тенор, та дори и като сопран. Забравих името на певеца, който с лека пренастройка на гласа може да звучи като бас-баритон, или като мецосопран. Разбира се, постигането на това изисква много специализирани упражнения. Всеки глас теоретично можее да пее безкрайно високо, но не и безкрайно ниска. Диапазонът е доста по - ограничен отдолу, отколкото отгоре. Всъщност на един бас, е най - трудно да пее като тенор, поради специфичните обертонове на тенора, които доста се различават от тези на баса. Аз съм баритон, например, и въпреки че мога да взимам тенорски височини, те звучат някак по-тъничко от тенор. Трябва да спомена, че е доста опасно човек да си прави експерименти, обаче. На високо(над диапазона според дебелите книги) не е вредно да се пее, само ако изполвате МНОГО МАЛКО въздух, и не атакувате гласните струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много интересно изказване- всеки глас може да пее безкрайно високо-аз поне не съм срущнала някой певец дето да може да пее безкрайно виско- а вярвай ми познавам доста ;):godbless::godbless::godbless:;) а това че взимаш някакъв тон- не значи нищо ако тоя тон не е качествен- то и магарето има силен глас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира за, че не звучи като глас. Подхождаш малко подигравателно към постовете на хората, което все още не сме чули дали е особено оправдано.

Чрез свиване на гласната цепка могат да се взимат много високи тонове като свирка. Че басът не може да бъде тенор - не може. Но може да пее толкова високо, като трябва да се примири с по - пискливия тембър и високо поставения глас, който не му дава възможност да пее и низините си. Изобщо басът е най - добре да си пее като бас, но може да пее и ТОЛКОВА ВИСОКО колкото тенора. Всички ще разберат, че не е тенор, но той МОЖЕ да пее толкова високо. Ако искаш да те уважават във форума те съветвам да се замислиш върху начина си на комуникация, както и да подхождаш малко по-градивно към нещата, защото изказвания от рода на "Абе вие нищо не разбирате, бе знаете ли аз колко съм оборотна и колко съм видяла, а?"

не се харесват особени поради обясними причини.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина не виждам смисъл да споря с аматьори така че ви оставям намира :cheers::dance::):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега - не съм се намесвала, защото горе-долу бяхте на ръба на добрия тон. Малко е грозно и неоснователно, обаче, да даваш оценка на хора, които не познаваш. Може и да си най-най-певица, но може и да не си, може и да си попаднала на аматьори, но може и да си намериш майстора в тяхно лице. И, понеже това се вижда единствено чрез пеене - или пусни свой запис и ако си наистина добра ще има :cheers: и :dance: , или бъди по-умерена в изказванията си. Никой не е по-човек от никого тук, или където и да било. Надявам се да не се обижда никой - най-малко това целя, но просто понякога интернет явно ви дава малко повечко пиперец и не осъзнавате кога ставате излишно язвителни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само минавам, нямам кой знае какви претенции, но имам въпрос към професионалистката ЦВЕТИНА. Алт - а не спада ли към "видовете" глас или аз нещо съм се заблудила?? :cheers: :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.