Jump to content
Българският форум за музиканти

Fx Loop - какво ползвате през него ...


Jordan_J

Recommended Posts

аз преди няколко седмици си взех дигитален ревърб и след доста експерименти стигнах до единственото решение, което не ти прецаква звука - дискретни източници.

ето моя сетап:

китара->амп->ревъб(100% wet)->амп

или по-добрия вариант:

............................/>амп

китара->Y-кутия

............................\>ревърб(100% wet)->амп

Редактирано от goal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ето как го прави чичо ви Metheny...

 

Metheny uses a complex rig to amplify his Ibanez. First, the guitar signal goes to a direct box, which splits the signal and sends one line to the house PA. (or recording console) and the other line to a DigiTech GSP 2101 preamp. The right channel output of the 2101 is split via a direct box, with one of the signals routed to a Crest power amp and an old Acoustic 134 4x10 combo loaded with JBLs-the amp electronics aren't engaged, as the combo is used solely as a speaker cabinet-and the other signal going to an (Prime Time II delay (set to a 13-millisecond delay with sine-wave modulation). This signal terminates at a Crest power amp feeding a 15" JBL speaker in a Theil cabinet one side of the stage. The 2101's left side is sent to a Prime Time II (set to a 26-millisecond delay with sine-wave modulation), as well, and then to another Crest power amp feeding a 15" JBL in a Theil cab placed on the opposite side of the stage.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз реших проблема с Amp Selector-а на VoodooLab. Соленичък излиза, но пък върши много различни и полезни задачи. Даже се оказа че е програмируем, което бе6е повече отколкото очаквах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да пусна още едно постче по тази изключително интересна за мен тема.

 

След като се сдобих с нелош изцяло лампов усилвател Peavey Classic 30 BT се оказа, че нещо не ми допада да използвам цифровия си рак процесор Беринджър 1000Р. Преди доста ми "отваряше" звука, но с тия лампи май само оплесква нещата. Евентуално може да иска някакви по-различни настройки, ама де да знам. Струва ми се, че омазва звука, дори само дилей да вкарам от него... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мой личен опит ето до какви решения стигнах. Първо, T C electronics G-system-a се оказа далеч не толкова "прозрачно" звучащ колкото го описват,демек като го пробвах имаше разлика поне за мене когато звука минаваше през него.Тъй че за сега ситуацията е следната, когато записвам давам съвсем малко реверб от амп-а,който е качествен Хамънд реверб с дълги пружини,просто за да не е тотално сух звука.В тази ситуация всички други ефекти ги прилагам от компютъра върху вече записания сигнал,къде по-лесно е и не трябва да се притеснявам за загуба или "убиване" на тон от FX Loop-a.На живо,когато ми трябва малко "по-мокър" саунд,единствения ефект,който за мен звучи "прозрачно" без да "яде" от тона е T-Rex Replica Delay Pedal,страхотен дилей педал със true bypass(прочетете за него като кликнете на хиперлинка на името).

 

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като видях колко пари е ми се изпари желанието за всичко. По-малко дадох за ламповия си АМР, няма как за един педал да дам повече... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като видях колко пари е ми се изпари желанието за всичко. По-малко дадох за ламповия си АМР, няма как за един педал да дам повече... :greenangel:

Прав си доста скъп е,но си заслужава(естествено ако имаш парите) и ако провериш пазара и цените на добри педали ще видиш че е горе-долу нормална.Колкото до амп-а,то има и по-евтини,но не там е идеята.

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Ами , от темата разбирам ,че от Digitech GNX1 нищо не може да се извади като качество ,което да не скапва звука,така ли е? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз ползвам усилвател със сериен и паралелен сенд/ритърн и ако ползвам ефекти, то те са през паралелния, като имам пот с който миксвам "оцветения" звук със сухия.

А ефектите са обикновено дилей и буустър (за сола), понякога и ефекти от сорта на хорус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.