Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане за Gibson


herflik

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Ами, днес нямах много време и не съм искал да ги разсвирвам през апаратура, само хванах една-две "на сухо" ... но да, дават и да се пипа, не само да се гледа:hooray:. Не че не се чете едно леко безпокойство в погледа на продавача, като я гепиш:girl_witch:, но това си нормално за такива скъпотии.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Днес не бачкат, мамка му! Само ми потекоха лиги от очите, пред витрината. LP Goldtop-a е ... абе нямам думи. :hooray: И Епи-то е красавица! Една цена барем няма ли да сподели някой, да се настроим психически?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Днес не бачкат, мамка му! Само ми потекоха лиги от очите, пред витрината. LP Goldtop-a е ... абе нямам думи. :hooray: И Епи-то е красавица! Една цена барем няма ли да сподели някой, да се настроим психически?

 

Еми предполагам от 1100 за най-евтината faded версия на LP-то, до към 3500лв. за Standard/Studio. Разните му ре-ишута може и над 4500лв да са.

 

ЕДИТ: Предполагам де, но се съмнявам да има някаква съществена разлика от цените, които виждате из нета.

 

ПП: То тая faded версия я имаше и във ВисиАртс, ама не мисля, че се произвежда вече.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Смятах да се въздържа от преразказване на цените им, но като се замисля, не виждам нещо некоректно в това ... та, записал съм си следното:

- Studio-то, която е стандартна, а не от евтините faded mahogany (или както там бяха) = 2490 лв.;

- Gary Moore BFG = 2590 лв.;

- Standard Pro, която е по-висок модел от чистия Standard (такъв в момента нямат) = 4390 лв.;

- останалите LP-та, изброени в по-горния ми пост, са по-скъпи от предходната:hooray:;

- Epiphone LP Ultra (по спомен) = 1090 лв.

 

Предварително се извинявам на "Фактор", ако съм записал или запомнл нещо погрешно. За гарантирано достоверни цени посетете магазина или се обадете по телефона там (има го в сайта им)!

 

П.С. Моля, ако модераторите преценят, че по някаква причина разкриването на цени тук е неудачно, да изтрият поста!

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Няма ЛП фейдед,има СГ -към 1500лв е,(колкото и в Мюзикстор),но можеш да си го пробваш,ЛП са къстъм,стандард,студио-от 2000 нагоре,но според мен си струват,повечето хора дават тройни цифри за коли примерно,а пищят че оригиналните инструменти са скъпи - ми няма безплатен обяд... :hooray:

едит-Гибсън вдигнаха цените,моето Студио беше 675 евро като го взех миналата година от Мюзикстор,сега е 849..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ЛП фейдед,има СГ -към 1500лв е,(колкото и в Мюзикстор),но можеш да си го пробваш,ЛП са къстъм,стандард,студио-от 2000 нагоре,но според мен си струват,повечето хора дават тройни цифри за коли примерно,а пищят че оригиналните инструменти са скъпи - ми няма безплатен обяд... :girl_witch:

едит-Гибсън вдигнаха цените,моето Студио беше 675 евро като го взех миналата година от Мюзикстор,сега е 849..

 

:hooray: Вярно е - гледах наскоро един Gibson Les Paul произведен 1959г. Бяха го само пребоядисвали. Всичко останало си му беше оригинално. Я ми намерете трошка от 1959г., на която да не е сменяна нито една част... Освен това трошките поевтиняват с времето за разлика от инструментите. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба те и колите на по 50 години не са без пари, въпроса е да не са Жигула, Москвич, Запорожец... Виж, пръвите Волги нещо скъпо вървят...

 

Ако е като нашата Вектра, след 50 години ще е на кутийки за кока-кола... :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
^ :thumbup: на Пейдж трошката колко ли е поевтиняла?Това не е кола,винтидж инструментите поскъпват с времето.

 

Нещо не зацепвам какво се опитваш да кажеш.

Моята мисъл беше следната:

1. Ти твърдиш, че "...повечето хора дават тройни цифри за коли примерно,а пищят че оригиналните инструменти са скъпи...".

2. Аз се съгласявам, казвайки, че една китара след 50 години може да си е в перфектно състояние /за стоковите части си говорим/ и да струва буквално в пъти повече от първоначалната цена, за разлика от която и да е било кола.

* Под трошка се има в предвид автомобил

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де,за едно и също си говорим..но все пак малко хора биха си взели китара за тия пари,а използваната европейска трошка е Задължителна..(за да си гъзар в задръстването)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нормално, но няма как да сравняваш автомобил и китара. Не трябва да си учил статистика и иконометрия, за да получиш предсатва колко, от хората, които карат автомобили свирят на китара.

 

Отделно, че сме на принципа: "Дай да купя една кола, че ще имам по-голяма полза от нея, отколкото китара за 4 бона".

 

Въпрос на приоритети. Аз съм на мнение, че ако искаш дадено нещо много, рано или късно ще си го позволиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на приоритети. Аз съм на мнение, че ако искаш дадено нещо много, рано или късно ще си го позволиш.
Ехее,това се едно аз го написах.. :thumbup:;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително се радвам за този факт :thumbup: Крайно време беше ;) Този (той си знае), който не ми е казал, че му се караме брутално :wub:

Гибсън Лес Пол Стандарт/Къстъм/Класик имат незаменим и несравним тон. А струват толкова, колкото струват и от цените, които са написани тук мисля че са съвсем нормални. Гибсъните са скъпи китари, вкл. и за стандарта малко по на запад от нас (въпреки, че мразя такива сравнения).

Че тестваме Еплоери ми се струва.

Този въпроса за "пипането" ме уби :) То "пипането" продава. Мноо ясно, че ше "дават". То какво има за "даване" ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.