Jump to content
Българският форум за музиканти

Bc Rich или Ibanez


mr.rock

Recommended Posts

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

офффф не искам да споря - ама като си почнал -

Първо - имам предвид JEM7V.

Второ - иди в Икономов - и виж какви ДЖЕМ-ове или инструменти от този клас има. Ама не на картинка.

Трето - да, чувал съм и за другите - Сатрианинските и т.н. Да чувал съм за японско производство, както и съм чувал, че "Престиж" е марка и модел на грифа.

И ПОСЛЕДНО - нормално е да има такива като нас дето не са виждали и чували тези модели, нали за това сте тук вие - за да ни обяснявате. И да, за 800 лева не може никой да си вземе китара, която да ви впечатли познавачите, но аз като си купувам нещо не гледам да впечатлявам някого.

 

 

ПП освен това, предпочитам с теб да седна да пия бира и да попивам от твоя опит, отк колкото да се дърлям в някакъв форум :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не исках да заформям спор , но просто се дразня когато евтиния Ибанез говори вместо истинския такъв.

Иначе мен доста китари от 800лв са ме впечатлявали. RGR321 например за парите си е една жестока китара и постоянно се замислям.

 

Относно Икономов - бил съм повече пъти там отколкото във всички останали магазини в границите на БГ взети заедно.

И защо е така? Сигурно не отивам щото плочките на пода ми харесват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Викаш за 800 лева не може да впечатли. Айде де... С-ка H. Custom (H-Hamerica) от ибей, бе впечатляааа.

mr.rock, малко широокобхватни са ти стиловите предпочитания. Не че няма да можеш да ги свириш с една китара, а и както каза не ти трябва за професионална работа, така че рг350 или 370 ще ти свършат перфектна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евтин или не - Ибанец-а си е ибанец. Независимо дали е произведен в Корея, Индонезия или някъде другаде. Зад логото - което според мнозина е повод за едни пари отгоре, стои МАРКАТА. Това не е Скуаяр - Фендер или Гибсън - Епифон. За тези пари - за моя вкус - няма кой БС Рич да му стъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена ... тва че 90% от хората във форума си купуват евтини "Ибанези" и разни подобни ментета не значи че тачат марката.

За да я тачат трябва поне да са се докоснали до истинските им модели.

Спрете с класифицирането по този начин. Истинските Ибанези в този форум се броят на пръсти.

Колега, не на всеки млад китарист баща му може да му купи скъп инструмент, както се случва с теб. Някои хора с труд вадят кинти, за да си купят инструменти. И това, че имаш хубави модели на Ibanez не те прави познавач. Фен - да, но познавач - едва ли. Едва ли свириш с хубави инструменти от повече от година, така че остави човека да се наслади на китара, която е по възможностите му.

И не истинските Ibanez в тоя форум се броят на пръсти, а истинските познавачи на марката.

Извинявам се на автора, че му оспамих темата, ама заядливия ти тон просто ме издразни.

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:(:)

 

We are recognizing B.C. Rich’s 40th Anniversary marking 1969 as the year Bernie set out on his first attempt to manufacture electric guitars and basses. It has been recorded that ten basses inspired by the Gibson® EB-3 bass as well as ten matching Les Paul® inspired guitars were handcrafted. Today few of these instruments exist, and it’s rumored that less than the number above were actually finished.

 

;):girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде като не си запознат със моето положение и откъде и как имам тези китари не говори така смело.

Престижа ми е подарък от баща ми за пореден голям концерт преди година.

Имам тези китари благодарение на усилен труд (в музикално отношение и не само) и доказване.

И свиря с подобни инструменти повече от 2 години.

А относно кой разбирач и кой не... ще премълча. И точно обратното - щом съм избрал тези "хубави модели Ибанез" значи поне малко "вдявам". Но ако искаш доказателство, че не съм само "фен" дай да си направим една дискусия.

 

Нямам нищо против автора, даже му казвам към какво да се насочи - Ибанез. Не съм опреквал него, а мненията които оплюват марката и ги принизяват до Скуайърчетата. Разбрал си ме погрешно, но както знаем от всеки спор се ражда истината. Не съм имал намерения да критикувам някой , ни най малко пък автора.

Не съм и говорил със заядлив тон - по най-приятелския начин пиша.

 

Не сме се разбрали точно явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не искам да се заяждам, още повече че не съм на ничия страна. Не ми харесват този тип китари, нито от Ибанез, нито от други фирми ( разбира се въпрос на вкус и очаквания за даден тип саунд , на който съшите са неспособни ) имам само една подобна и то за хорска срама. А иначе евтините китари са еднакви , независимо от фирмата

 

Иначе съвета ми е , вместо да спорите за качествата на китарите Ибанец ( които са качествени според цената си, като всяка друга фирма), вземете изсвирете нещо :girl_witch:, не се обръщам само към вас , а въобще към всички . Това е форум за музиканти и приказките трябва да са подплатени , за да се взимат на сериозно, не мога да повярвам, че някой е кой знае какъв капацитет по отношение качествата на инструментите, ако същия не се занимава активно със свирене. В отдела с аврорската музика се подвизават все едни и същи 20-30 души, а в подфорума китара ежедневно се дъвчат едни и същи теми, до без край, сигурно ще е по полезно , и по забавно, това време ( или по голямата част от него) да се оползотвори със свирене.

 

С най добри чуства :(:);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни си взех Ibanez rg370 и мога да кажа че е много удобна а звука няма да го коментирам.Има доста голяма вариация от стилове които можеш да покриеш а като гледам твоите предпочитания са доста шарени.Аз препоръчвам Ибанеца но най-добре пипни и двете и реши сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчето задава въпрос, който под една или друга форма е задаван/задава се/и ще се задава докато свят светува - коя от двете/трите/петте дъски да си зема?

Еми той отговора, който е най-точен е: която душа ти иска - ти сам трябва да си решиш коя. Може да звучи като отбиване на номер, ама си е истината откъдето и да го погледнеш. Отиваш в магазина и пробваш ли пробваш... Реално погледнато дори и начинаещ може да направи разлика между две китари, защото дори начинаещ, той все пак чувства нещо като държи дадения инструмент и подрънква ако ще и абсолютни какафонийки. Той освен това така си изгражда чувство за инструмента и вкус/предпочитания/критерии към които да се стреми. Разбира се много биха казали: да ама той не "чува китарата" - от това усещане по-субективно няма... Разбира се хубаво е да си вземе приятел/учител/разбирач със него ... но да не му се доверява напълно и безусловно на това което казва , а да се вслуша в неговите съвети и мнение (особенно по отношение качество/изработка) , но в крайна сметка да послуша ръцете/ушите/сърцето си (е*а ти поетичното...) и да си отняся метлата която му е лепнала най-добре :girl_witch: Разбира се, това е време отнемащ процес но нищо хубаво не става отведнъж.

 

От личен опит съм се убедил , че най-доброто решение си остава това. Преди няколко седмици си търсих втора метла - имах си бюджета, имах си желанията , имах си и критериите - влизам си в магазинчето - я Динки та и с реверс хеадсток - мноо якуу , тюх ама с флойд... "Имате ли на склад със стрингс трю ?" "Ми до нчколко дни , че ги изкупиха" "Яко , я дай се пак да пробвам онова Ранди докато получите от тях" –––Мммм туй е много сносно, гъдилка ме добре...--- ..Няколко дни по-късно "Ее имате вече - супер дай да го пробвам" (сега ще се разбия)... ---МмМ... нещо не е наред ... не се получава ... нещо лошо ли закусвах?? ,,, "Я дай , оня Хамър ... нестава ... Другия...пак не..Кинг Ви-то ... неее... Уориъра....ръбиии... Ке...неее тая си я имам вече доволно е тествана и си знам че си е МОЙТА... мии .. ху Дай Рандито... ммм готино ... Абе Дай динкито пак че нещо ... уфф не е тва...Хмм аре до скоро че нещо не се решавам за Динкито - траа се мисли" ... Няколко дни по-късно : "Добър ден аз, такова китарка да си взема" " Ми добре, коя искае да пробвате?" ... "Направо ми опаковай онова Ранди там" " ЪЪЪ сигурен ли сте , не искате ли да .." "Не опаковай го , че го отнасям"...The End

 

Реално погледнато аз бях доста изненадан че с форма/китара заклеймена от много като неудобна(особенно за свирене седнал) аз се чувствах перфектно...сам си се изненадах :huh: , докато класическа модерна форма ми седеше толкова зле. Ама не съжалавам , ами напротив от ден на ден все повече се убеждавам че съм направил правилният избор за СЕБЕ СИ. Така и ти трябва да постъпиш с мисълта , че ти ще свириш на това. Не да дадеш на другарчето , то да изпили ред хубави неща ти да се захласнеш , взимаш метлата , прибираш се у вас и О, Богове нещо не върви както трябва ... и по-късно решил вече да пробваш сам да откриеш , че онова не нещото което ти е трябвало.

 

Относно марките... ми абсолютно всички марки имат и добри и ставащи и страхотни и извънземни модели/китари/бройки дори. Абсолютно всички тука са пристрастни към някоя/и марка. И всички до един са ПРАВИ за себе си.

Фаворизирането на една марка над другите е наистина смешно особенно на фона на днешната индустрия, която освен че ни залива с много и боклучави(субективно) продукти , то и с толкова много качествени(субективно) такива, а за споровете - ми лично мене ме забавляват но нищо повече. Защото са в основата си безмислени и лишени от цел друга освен да издразним някой, защото за един Най-страхотния инструмент е Марка Фендер,за друг - Гибсън и т.н. Лично на мен ако някой ми каже "ей Тоя ЛЕС ПОЛ Custom цепи мрака" и ми даде да го пробвам аз със сигурност ще се съглася , но и със сигурност ще знам за себе си че това нещо на мен ми е много смешно и/или неудобно и/или ми звучи странно или всичко накуп. Но виж ако този същия ми каже : "Копеле тоя Jackson USA CUSTOM SHOP е върха" , преди и да ми е дал да го пробвам аз сигурно ще съм изживял някой друг душевен оргазъм.Същото за мен може да се случи и с Ibanez,ESP,Shecter,BS rich може би някои неподозирани такива ... въпросът е че моят вкус ми подсказва кое ми е най-по сърце, докато моето пристрастие ще фаворизира едно от тези имена.Имайки тази нагласа, за мен чувсвото от дадената китара ще се получи върховно, докато за пича с Лес Поула ще е - "Е еми става... става ама..." защото за него това не е хубаво и така...А иначе намаше да е интерено ако всички бяхме еднакви...

 

За познавач бих признал човек който би ми отворил очите в тънкостите на проблемите на дадена метла (макар че част от чара е да си ги знам , докато ги откривам сам - странна работа) от по-техническо естество като изпълнение/изработка отколкото да ме мята че звучало гадно и изглеждало смешно - едно е да съветваш друго е да налагаш мнение.

 

 

Както виждам ти си се спрял на дадени марки - скачай смело и пробвай наред - щом ти харесват НЯМА КАК ДА СГРЕШИШ.

 

Доста широк диапазон стилове си харесваш(това е много хубаво) ,ако не си хипер претенциозен и не си супер професионално/стилово ориентиран , на дадена китара можеш да свирш ВСЯКАКВА МУЗИКА която ти душа иска-това си е китара-музикален инструмент , създаден да прави музика (при мен какафония :greenangel: ).В последствие се ориентирай точно какво ще си свириш и се допитай за марки касещи конкретен стил. (Това е когато станеш претенциозен към нещата от този род)

 

 

П.П. Секунда простотия за да омажа и без т'ва тия локуми горе - Jackson guitars RULE!!! Period. Thank You for Your time! - cheers! :cheers2: I luv u all ! :godbless:

П.П.П. Megaaa spammmmm - sowwwyyy :girl_witch::greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

002.gif

Мир да има!

Не съм искал да обидя някого.

А към автора на темата:

Пич, я се обади на колегата F3Stunnin и виж неговите Ibanez-и, които продава и то на много добри цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.