Jump to content
Българският форум за музиканти

Behringer F-control Audio Fca 202


ProjectHamsterdam

Recommended Posts

Какво ще кажете за тази нова джаджа на Беринджър: pic

 

Обещават 24bit/96khz запис и възпроизвеждане и латенция с ASIO драйвери по-малка от 2мс, както и собствени стабилни драйвери за ХР и Мак.

 

Ето връзка за повече детайли.

 

На мен лично ми е малко мътна работата с Firewire ® връзката, как да разбера дали имам такова чудо на компютъра - от дъното ли зависи или кво?

 

И като цяло - дали ви звучи убедително цялата хава, щото мен като идея много ме кефи. :D Пък и цената е що-годе народна - 93 EUR с ДДС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FireWire е порт като USB. Стандарта е IEEE 1394 ако се не лъжа. В този аспект- или го имаш, или не :D

 

 

Тва в ляво е FW, а след него е USB

 

firewire-usb2=0-obud-3,5=.jpg

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да нямаш фаеруер на компютъра вграден, може да си купиш

струва към 30лв. и се слага на PCI слот /с един приятел го направихме

на неговия компютър/

За мен фаеруера е по добър вариант от USB просто е по бърз

Що се отнася до Берингер моят съвет е да не копуваш нищо

което оказва влиание на звука от тази марка виж

усилвател за слушалки стойки и такива работи става.

По добре си купи М - Audio а и поддържа работа с Протулс

/по-точно Протулс го разпознава/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да нямаш фаеруер на компютъра вграден, може да си купиш

струва към 30лв. и се слага на PCI слот /с един приятел го направихме

на неговия компютър/

За мен фаеруера е по добър вариант от USB просто е по бърз

Що се отнася до Берингер моят съвет е да не копуваш нищо

което оказва влиание на звука от тази марка виж

усилвател за слушалки стойки и такива работи става.

По добре си купи М - Audio а и поддържа работа с Протулс

/по-точно Протулс го разпознава/

В тоя вариант Latency-то се увеличава, макар и малко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@f1_sound

По-бърз? С колко? Ще усетиш ли? Кое приложение или коя дейност на РС-то ще "ударят в тавана" на някой от интерфейсите?

 

Това са все въпроси на които не можеш да отговориш смислено.

 

П.П. 1394 е 400 МБит/сек., ЮСБ е 480 МБит/сек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@f1_sound

По-бърз? С колко? Ще усетиш ли? Кое приложение или коя дейност на РС-то ще "ударят в тавана" на някой от интерфейсите?

 

Това са все въпроси на които не можеш да отговориш смислено.

 

П.П. 1394 е 400 МБит/сек., ЮСБ е 480 МБит/сек.

Не забравяй, че това е хардуерната скорост... оттам нататък всичко е драйвери, compatability и късмет :) И все пак си прав- за аудио обработка много рядко може да ти се наложи да правиш такъв трафик. Нуждите са мн по-малки, стига да тече realtime

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем пак малко наизуст като да ми звучи цялото обсъждане.

Не е въпроса в скоростта, която теоретично при ЮСБ 2 е по-висока (когато говорим за Файъруайър 400, защото има и 800 и 1200 и теоретичния стандард, който поддържа 3.2Гб).

Въпроса е, че Файъруайър архитектурата е по-добра за аудио стрийминг (както и по принцип за стрийминг), поради множествено причини -изохронен трансфер, ДМА поддръжка, няма я и пречещата "хъб" архитектура... без повече технически термини, като цяло е по-добра. И вкл. и Файъруайър 400 при небходимост от постоянен трансфер (и бандуид) поддържа по-висока скорост от ЮСБ 2.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Аз ползвам тази карта и съм горе-долу доволен.В смисъл качеството на звука е добро и латенцията ниска.Като минус мога да кажа че докато записваш нещо не можеш да се слушаш.Чуваш само това, което преди това си записал на компа.За да чувам какво записвам съм прекарал звука през втори миксер :thumbs_up:.Също така не може да си пуснеш две програми едновременно, които да ползват картата но това не е чак такъв проблем.Точно поради тези причини както и липсата на фантомно захранване мисля да си взема m-audio firewire 410, за която пише че няма такива проблеми.Веднъж имах проблем и с драйверите - не искаха да се инсталират след преинсталация на уиндоус, сложих друг уиндоус и стана :).За тези пари картата е направо перфектна (Аз всъщност я купих за 70 долара).

Редактирано от ATAHAC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...
Аз ползвам тази карта и съм горе-долу доволен.В смисъл качеството на звука е добро и латенцията ниска.Като минус мога да кажа че докато записваш нещо не можеш да се слушаш.Чуваш само това, което преди това си записал на компа.За да чувам какво записвам съм прекарал звука през втори миксер :).Също така не може да си пуснеш две програми едновременно, които да ползват картата но това не е чак такъв проблем.Точно поради тези причини както и липсата на фантомно захранване мисля да си взема m-audio firewire 410, за която пише че няма такива проблеми.Веднъж имах проблем и с драйверите - не искаха да се инсталират след преинсталация на уиндоус, сложих друг уиндоус и стана :).За тези пари картата е направо перфектна (Аз всъщност я купих за 70 долара).

Здравеи.

Аз ползвам въпросния аудио интерфеис(FCA202) и съм доволен от него.

Работя със Cakewalk Sonar 7 и записвам китарата си през процесора(digitech GNX1) директно.

Качеството е задоволително и със АСИО драивер работя при 8мсек. латентност.

Прослушвам/записвам сигнала едновременно като на съответния трак задам audio in и audio out на интерфеиса активирам record и input echo бутони на трака.Тази функция се нарича softwear monitoring.

За сега ползвам слушалки които включвам директно към интерфеиса.

Изхода за слушалки звучи малко евтино но за тези пари не може да се очаква супер качество.(купих го за 162 лв.)

Във скоро време ще си взема и миксер(Soundcraft Compact4 или behringer ub802 ,shure sm57,behringer B-1,C-4) и тн.и ще мога да чуя линеините входове.Обаче нещо не мога да го подкарам на 24бита/96кхц.Не знам дали не е от моя компютър или от драиверите,така че моля по знаещите от мен да ме осветлят за тази тема тъи като има неща ,които малцина знаят.

Благодаря ви. :thumbs_up:

Но дори и при 16/48 със които го подкарах звучи перфектно.Ще се поровя още така че ще видим.

Ще пиша при постигнат напредък. :music:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.