Jump to content
Българският форум за музиканти

Колебая се между няколко китари


berki

Recommended Posts

Знам,че теми от рода на "помогнете ми да си избера първата китара" има много,но моят въпрос е по-различен.Тъй като скоро ще си взимам първата китара се колебая между няколко-Washburn WI-100(за която не намерих нищо в интернет,дори и на сайта на Washburn),Jackson JS-30 King V иевентуално Cort EVL-K4.Пробвал съм първите две,удобни са ми,като звук не мога да преценя много-много.Бюджетът ми е около 600лв.Коя ще ми препоръчате? :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти Корта. За Washburn-a незнам но Jackson-а е от индийската серия JS и е снабден с пасивни адаптери Jackson CVR3. Освен това няма флойд а е стринг тру.

Корта e от махагон и е с адаптери EMG-HZ, които са доста по-добри от Jackson-ските. Плюс това има флойд и е с доста приличен външен вид и разчупени инлей. За тия пари Корта според мен е най-добрия избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

защото съм имал такава.

идеална е за парите си.

удобна.

звучи добре - адаптери Jackson CVR3 (предпочитам ги пред EMG-HZ)

Освен това няма флойд, а е стринг тру - и това е голям плюс, осбено като става дума за китари до 600 лв.

Доволен?

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си се ориентирал, че таквиз теми са много... Още по - правилно си се ориентирал, че въпросът ти е различен, ама пък... какво очакваше? Че някой ще пита точно за тези китари ли? Тия еднотипни теми си имат един отговор -> http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=32825

 

Твоята дилема НЕ прави изключение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

При липсата на по-специфични ориентири за това какво ти е необходимо Корт изглежда най-доброто (функционално, удобно и качествено като материали и изработка) решение от трите. Естествено, това кабинетно предположение се верифицира с ходене, гледане, питане и пипане.

 

От Джаксъна не виждам смисъл, освен ако нямаш особен афинитет към аеродинамични форми, а този модел на Уошбърн (пипал съм такъв, ако не се лъжа) по мое скромно мнение е китара по-скоро за вокали, отколкото за китаристи.

 

Disclaimer: По подразбиране горното е мое субективно мнение. Съзнавам, че това, което е удобно и качествено за мен, е иначе за други. МОЛЯ, НЕ МИ ГО НАПОМНЯЙТЕ!

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам,че теми от рода на "помогнете ми да си избера първата китара" има много,но моят въпрос е по-различен.Тъй като скоро ще си взимам първата китара се колебая между няколко-Washburn WI-100(за която не намерих нищо в интернет,дори и на сайта на Washburn),Jackson JS-30 King V иевентуално Cort EVL-K4.Пробвал съм първите две,удобни са ми,като звук не мога да преценя много-много.Бюджетът ми е около 600лв.Коя ще ми препоръчате? :punk_guitar:

 

Здравей!

Момчетата по-горе са прави,всеки за себе си разбира се,но във линкнатия пост на Тони,ще се увериш във избора си всъшност.Идеята е такава че наистина за тия пари получаваш това което си платил.И аз бях пред твоята дилема за първа китара преди 2 седмици,пробвах точно тия модели,и трите дядо попе,най ми допадна Корт-а,наистина е качествен за парите си и е само 550 лв. в магазина на Ямаха в Дружба.ЕЕМДЖИ-та са това все пак,боди-то е лекичко,грифа мазен и относително тънък,точно мой вкус,ключовете му също ми допаднаха,но най-вече звученето му.Зависи какво искаш да свириш,аз съм по соло звученето,и за това реших да се спра на една друга китара,със 700 лв. отгоре но поне ми дава всичко което искам,макар че е Фендер,което не исках,то този Шоумастер е това което искам да звучи в ръцете ми.Ще събирам още 1-2 седмици пари и ще си го взема.За теб ти препоръчвам Корт-а.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си се ориентирал, че таквиз теми са много... Още по - правилно си се ориентирал, че въпросът ти е различен, ама пък... какво очакваше? Че някой ще пита точно за тези китари ли? Тия еднотипни теми си имат един отговор -> http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=32825

 

Твоята дилема НЕ прави изключение.

Не прави изключение,да,но съм си пуснал въпроса,за да разбера коя е по-малкото дръвце.Прочетох темата на Tony преди да пиша.

@Valserp-Да,улесни го :punk_guitar:

Сигурно ще се насоча към корта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.