Jump to content
Българският форум за музиканти

Добри евтини китари


noflip

Recommended Posts

  • Отговори 386
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

абе нз до колко е неизвестна ама ''Скуайър (бай Фендър)'' мн добре се приближават до звука на Фендъра ;)

 

Колкото Factor и Stagg... ако говорим за евтините модели.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина е така. Нямат почти никаква разлика в интерес на истината

абе баш баш не са същите :) друго си е да имаш Фендърче за 500$ и да къртиш дамаджанки с него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Bullet стратовете на Squier стават ли за нещо? Говоря за новите с тремолото, старите май нямаха тремоло (което според мен беше по-добре, понеже по-добре фиксиран бридж отколкото скапано тремоло, ма айде...).

Поне от приемливо дърво ли са, има ли шанс да ги чувства човек ОК след един приличен сетъп и екраниране? Или даже сменяне на адаптери по-натам.

230 кинта са в сайта на РФ

Или при всички случаи по-добре да се потърси нещо втора ръка, пък дори да е Affinity?

Нещо се възроди в мен стария интерес към китарата и в частност блуса и ми писна от акустичната (тя поне да беше уестърн, а не дърта класическа орфейка с пластмасови струни и магаре закрепено в момента с два болата към тялото след едно брутално отлепяне...), а повече 150-200 лева за ПОРЕДНОТО увличане към нещо няма да дам, не че не искам, но човек си има приоритети... :greenangel:

 

Ако се намират и някакви лес пол копия за тея пари също няма да откажа, но май ставам нагъл и ще трябва да се търси втора ръка...

 

Относно вечния "спор" за стаговете - в момента свиря на китарата на един приятел, от първите стагове със страт формата, тези с метална плочка с логото на главата, китарата е на 6 години някъде и е съвсем прилична, на нея е свирено бая и не е пазена особено и освен нуждата от екраниране и сетъпване и някак си ненадеждното тремоло други ядове няма. И на барабани стаг съм свирил - никой не е изпищял от тях.

 

 

 

 

И ако на някой му се играе на Playstation 2 и му е писнала някоя застояла китара в тях да заема място може да уредим един бартер :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китари за начинаещи са и не са различни от конкурентните евтини китари за начинаещи.

Дървото им по всяка вероятност е Агатис, а тона им няма много общо с Фендер, дори да им смениш адаптерите.

В смисъл - едва ли са за тая тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, май ни требе една тема просто за ЕВТИНИ китари :punk_guitar:

Фендерския тон ясно, че ще го сънувам, но в момента повече съм се съсредоточил какво правя с пръстите, не с апаратурата.

Дето се вика не го щем фендерския тон, искам клептънското свирене :hysterical::)

Ок де, така или иначе по-рано от февруари няма да пазаря, ще гледам да пробвам някоя подобна...

А поне affinity-то според теб за тази тема ли е, или и то отива към графата просто евтини? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А поне affinity-то според теб за тази тема ли е, или и то отива към графата просто евтини? :punk_guitar:

 

БЕШЕ за тази тема, но последната година-две, нещо не ми харесват никак.

Ако държиш на тази марка, мисля, че можеш да се ориентираш към Classic Vibe.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не държа на марката, въпречи, че Classic Vibe 60s ме изкушава страшно, така че май ще се пазарува просто втора ръка каквото изпадне като му дойде времето... Ако нацеля някое 7-8-10-15 годишно страт копие калено в бой за 150-на жълтици ще се радвам, поне да не се набутвам с толкова компромисни инструменти втора ръка...

Благодаря за мнението :punk_guitar:

 

За съжаление прекалено много неща си навивам на пръста и в крайна сметка някои трябва да остават на заден план и да се минава тънко с тях, иначе щях в момента да имам 5 китари, 2-3 глави, два сета барабани, 7-8 клавира и поне един фендер джаз бас... Да не говорим за нещата, които нямат никаква връзка с музиката и които уж са ми приоритет :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...поне да не се набутвам с толкова компромисни инструменти втора ръка...

Благодаря за мнението :punk_guitar:

Съвсем правилно, аз бях натрупал 12, само за да осъзная, че по-евтините китари просто никога не звучат точно както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме, не говоря специално за теб, нищо лично, но ако не можеш да свириш или ако не можеш да си настроиш кубето добре нито една китара няма да звучи както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто нескъпите китари не звучат като скъпите, за огромно твое(явно) съжаление.

 

Имам предвид, че например никое(освен ако не говорим за турбо-късмет) евтино и средно-евтино(в смисъл, по-евтино от оригинала) страт копие, не може да се мери по звук дори с не особено скъп Fender Highway One.

Същото важи и за ЛП-копията и копията на повечето от другите популярни китари.

 

Иначе ако говорим за свирене.... ами дори човек, който свири от 2 седмици, ще усети разликата(ако не е глух, разбира се - и аз не говоря специално за теб).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Affinity е прилична китара основният и недостатък е разстройването особно като ръчкаш тремолото, но аз съм го разкарал. Адаптерите не струват, но иначе поне тая която имам (с хъмбъкър) е много удобна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разговорът горе касаеше по-скоро звука, а той, съгласи се, е далеч от Фендер, дори с други адаптери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разговорът горе касаеше по-скоро звука, а той, съгласи се, е далеч от Фендер, дори с други адаптери.

 

Еми, естествено, че ще бъде далеч от Фендър, къде си го видял Фендър за 250 лева? :headbang:

 

Освен това никога не съм видял някъде по някакъв начин Скуайърът да претендира, че ще има звук като този на Фендър, освен онова Squier by Fender, където го пише, но то от своя страна не означава нищо друго, освен, че Скуайър е дъщерна фирма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.