Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнение между реален единичен адаптер и половинка от хъмбъкър


kolio_k

Сингъл срещу половинка хъмбъкър  

73 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

в началото си помислих, че първото е Фендера, но като изслушах семпъл N1 докрай мисля, че той е с хъмбъкера, а N2 е сингъл адаптера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Радва, се , че проявявате интерес към темата. Врътнах още два семпъла този път без никакви педали на чистия канал на кубето, редът си е същия тоест N1 е същата китара като от първите записи и съответно N2 също

 

N1 clean

 

N2 clean

 

Утре ще напиша и резултата. Ако някой си смени мнението да пише, анкетата няма значение , така или иначе :)

 

п.п. Според мен на чисто вече много си личи даже от записа разликите в дървото, най вече в атаката, иначе адаптерите също звучат различно, но и двата вида не са лоши ( между другото Ибанеца е с Dimarzio )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До утре ще ме гризе съмнението значи ;) Оставам си с първоначалното ми предположение,че 1 е сингъл.

 

:) за полезната и готина тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резултатите до тук, според мен доказват че разделения хамбъкър може чудесно да служи и за сингъл койл звук. Без да претендирам че съм толкова навътре в китарното познание за мен резултатите са много задоволителни - а не е ли всъщност нормално да се очаква разделен хъмбъкър да си звучи точно или поне толкова близо до сингъл?

 

За мен е чудно че точно този модел Ibanez звучи толкова близо (за мен) до Фендърския звук. Може би Сатриани е търсил съзнателно това, той обича блуса.

 

Други китари от които съм чувал много добър сингъл койл звук през разделен хъмбъкър са някои модели на PRS.

 

Аз си мислех че при clean звук ще ми е по-лесно, но не се оказа така. Пък и не на последно място едва ли тия 2 китари ще звучат така близо (пак според мен) независимо кой свири на тях.

 

Няма да си променям мнението че 1 е Фендъра - и много ще се радвам да съм познал - а не, ще е поредния урок от Кольо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз мисля, че звука е по скоро въпрос на това кой свири и как е свикнал да звукоизвлича. Просто аз явно винаги, макар и често подсъзнателно гоня един определ звук и повече или по малко го вадя от всичко. Иначе съм сигурен, че и двете китари в нечии други ръце, ще звучат съвсем различно

 

Само искам да вметна, че адаптерите са Dimarzio, а не оригиналните за китарата. Аз я взех с един сменен вече, а аз смених и другия. Иначе, наистина на запис не е лесно да се различат китарите, за мен не е проблем, но аз си ги познавам и знам какво да слушам, особено що се отнася до Фендера, дружки сме от 9 години :)

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късно видях темата и можах вече да чуя и чистите версии, преди да гласувам. За моите уши (от опит с двата типа китари) второто е сингъл - освен ако Кольо съзнателно не се е стремил да го наподоби (та чак е прекалил - или нарочно е искал да ни заблуди?).

 

В периода, когато имах Страт той ми беше единствена китара, та не съм могъл да правя паралелно сравнение, но ми е останал в главата точно звука номер 2 - а като се опитвам да го докарам от хамбакери, излиза нещо като номер 1. Сега имам втора китара със сингъл койл - доста различна от Фендер (единствен сингъл до магарето) и все пак, и нейния звук е по-близък до номер 2.

 

Ако съм се заблудил - браво, Коко! Майстор си на имитациите на звук с 'грешна' китара ;)

 

(Съгласен съм обаче, че зависи от тоноизвличането и музиканта - винаги съм казвал, че тонът е 80% от пръстите и 20% от всичко след тях)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На записите с клийн звук номер едно, според мен е фендер.Много му личи (само дано да не е единствено в моята глава така ;) )

 

На тези с диста, просто не знам... Ако не са разбъркани двата комплекта семпли трябва да е пак номер 1... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N1 фендера .

Номер 2 звучи различно може би заради разликата в материала.Липсва ''брилянтния фендерски тон'', който се

познава от километри с тапи в ушите. :whistle:

 

 

П.С. Слушах само последните семпли и не съм гласувал.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен N1 ми се стори сингъл, а N2 разделен хъмбъкер.

Забравих да добавя: гласувам така понеже N2 ми се струва по-глух

Редактирано от Cutthroat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.