Jump to content
Българският форум за музиканти

Този знае ли го някой?


Бицев

Recommended Posts

Бе тоА нЕкой чувАл ли го е? Малко ми понабръчка челото...

 

Открих го случайно по тукашната телевизия: фамилията гледаше някакво 'културно' предаване, а аз отгоре чувам с едно ухо някакво трио - май беше две китари и бас, не звучеше лошо. Слизам да погледна: ай стига бе! Беше солово изпълнение на някакъв руснак, явно известен (чак на Запад), но пръв път го чувам (ей к'во прави Желязната Завеса и информационното затъмнение!) Свири на китарата почти като на Чапман стик - тапи я с две ръце (има много такива майстори, не е само той, но добре го прави).

 

Намерих го после на YouTube - има доста интересни работи. Около него има клипове на други руснаци - явно негови ученици (той нещо преподава в една от многото московски консерватории) - някои от тях също ги бива. Изобщо, който подценява и изпуска от поглед Великата Съветска Страна - много губи (и аз съм в това число)...

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го знам, нито съм го чувал, но свири много хубаво.

 

Сега, като си пуснал такива линкове с тапинг, няма как да не покажа тва... -

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато вдъхновено и с думите "виж виж" пуснах един подобен китарист на един приятел, доста добър пианист, той ми каза "И кво - това го прави всеки пианист и то много по-добре?!" :metalist: С тези думи ме уби направо! :rolleyes::wacko::)

 

Иначе типа свири супер - няма спор :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен изумителен тапинг (откъм смислена и красива употреба) е

.

Не мога да спра да го слушам - красив джаз. Не мога да си представя нещо по - мелодично, изсвирено с тапинг... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер линкове сте дали всички! Още веднъж се убеждавам колко невероятен инструмент е китарата и колко необхватни са възможностите й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fire_garden,

не се тревожи, те обикновено пианистите рядко научават на колко лош инструмент като дизайн свирят. А биха могли на по-добър.

:)

 

?!

Що не поясниш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дмитрий Малолетов е известен руски китарист не от вчера.

Знам за него от руските китарни форуми.

Здравата се е потрудил за да усвои такава техника.

А на видеото свири на Washburn N6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен изумителен тапинг (откъм смислена и красива употреба) е
.

Не мога да спра да го слушам - красив джаз. Не мога да си представя нещо по - мелодично, изсвирено с тапинг... :)

Stanley Jordan използва тапинга най-смислено от всички, които съм слушал. Важното е да правиш музика, а не изразните средства да бъдат самоцел. Не подценявам уменията на другите китаристи към чиито изпълнения сте пуснали линкове, разбира се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.