Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се композира песен ?


Recommended Posts

Ако свирите на някой хармоничен инструмент се опитайте да й направите хармония. Повтаряйте я много пъти докато я поизчистите, запишете я, а след това мислете за някакво развитие. Задавате общ въпрос, съответно и отговора е малко общ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако свирите на някой хармоничен инструмент се опитайте да й направите хармония. Повтаряйте я много пъти докато я поизчистите, запишете я, а след това мислете за някакво развитие. Задавате общ въпрос, съответно и отговора е малко общ...

ами аз я исвирих на флейта записах я ама от тук на къде?

как да я обогатя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една композиция се състои от мелодия, хармония и ритъм. Ако става въпрос за песен трябва да се добави и текст. След като мелодията е вече налична, следващия логичен ход е да се измисли хармония, както и да се реши какъв да бъде Groove-а (ритъма), след това и да се направи нещо като най общ аранжимент (схема, кое следва кое, кой свири какво в евентуалната формация, която ще я изпълнява и тн.)

 

За по подробни обяснения е нужно да се знаят стиловите предпочитания и възможностите на композиращия, както и на какви инструменти свири (засега знаем за флейта, но ще е нужен и клавир или китара, заради хармоничната част)

 

Постни записа, може би някой може да ти даде някакви предложения, що се отнася до хармония и ритъм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флейтата не е хармоничен инструмент.

Композира се различно, като се познават и оформят основните елементи на музиката - хармония, мелодия и ритъм. После идват форма, тембър, динамика и т.н. Обикновено се пише по текст. Някои може да започнат с мелодия или даже с хармония. Твърд отговор на въпроса ти няма. После се аранжира. В помощ има цели учебници по различните дисциплини...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флейтата не е хармоничен инструмент.

Композира се различно, като се познават и оформят основните елементи на музиката - хармония, мелодия и ритъм. После идват форма, тембър, динамика и т.н. Обикновено се пише по текст. Някои може да започнат с мелодия или даже с хармония. Твърд отговор на въпроса ти няма. После се аранжира. В помощ има цели учебници по различните дисциплини...

аз направих друго записах се с на на на сканирах го да излязат нотите и после с програмата Sibelius 5 наместих нотите и то се получи :) вие правили ли сте този номер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

записах се с на на на сканирах го да излязат нотите

 

Нищо не разбирам от горното изречение.

Как си се записал/а и си го сканирал ?

 

Иначе темата е интересна, и не бих могъл да допълня се нещо отговорите по-горе.http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=55851&st=0&gopid=424533

Редактирано от Stone
Запознайте се отблизо с правилото за ЦИТИРАНЕ.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записах с една проста программа n-Track Studio таканикъйки мелодията която ми се въртеше в главата след това запазил съм файла като wav след това сложих песента в программа Melodyne и там излязли нотите след това Sibelius 5 отварям нотен лист и гледам нотите от MELDYNE И СЛАГАХ НОТИТЕ В Sibelius 5 и така се получи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

^ Е, че то това си е стандартна порцедура, когато ти трябват ноти ли от по-рано midi на дадена мелодия :hysterical:

На когото, както са му нужни де. Аз тананикам, хващам кухарката и с микрофончето за скайп в Reaper записвам тра-ла-ла, дрън-дрън, мрън-мрън,

и сменям акорди, че то с хармонизациите особено има десетки варианти. И така докато ти прозвучи най-добре.

Хич не мисля кво свиря... после идва умуването, вече като е записана идеята. И там вече... ако не съм казвал акордите на глас в записа и става една...

сам да си уча песните :hysterical:

 

Но горе-долу се получават нещата. Измислял съм и по текстове на един приятел, по мелодия или пък само по придрънквания. Само по ритъм май не съм измислял...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.