Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой от къде се снабдява със ...


trektor

Recommended Posts

Привет на всички които разглеждат форума .. Та и аз днес реших че ще ми е полезно да се допитам до вашите мнения тук...

Така , наскоро си купих един смесителен пулт но не мога даси намеря свестни аудио кабели . Сещате се като онези които си свързваме китарите . По-точно трябва ми кръгъл аудио кабел по възможност на метър. На местата които проверих всичко беше плосък кабел или електрозахранващ кабел.. добре обаче не ми вършат работа . Та интересува ме къде мога да си намеря кабели на едро. Къде купувате вие, магазини, предпочитания... Все пак ще пусна като за начало 10 канала и ще ми трябва добро окабеляване.....

Другото нещо се оказаха жаковете..... Аааа ужас. Ще ми трябват и много жакове разбира се , но пак удрям на камък защото све попадам на едни и същи китайски боклуци ( сега китайците си произвеждат и много хубава стока но спецялно жаковете които си купих преди месец и които видях да се продават са отврат). Още на втората седмица започнаха отделните части да се въртят и да дават на късо ..... :evil: Ами не може така... Освен че е опасно за техниката най-малкото е и адски дразнещо.... Та пак към вас къде купувате, предпочитания ( обикновени позлатени) магазини ...

Третото нещо е захранващ адаптер за педалчетата . Търся си адаптер Harmond PS200R и такъв който да може да захранва 3 или повече ефекта. А може и някой да знае как да си направя сам свръзката ( на времето имах едно приятелче който беша направил нещо такова но как точно не си споням и не смея да го правя без да съм сигурен). Та ако имате лично мнение по въпроса и знаете нещо моля споделете тук ще съм много задължн.

И накрая ми трябва удължител за миди кабел. Дали сте виждали наскоро да ги продавт някъде....

Предварително блгодаря на всички които се включат във темата. Ще е хубаво да се превърне в нещо като информационно табло "КОЕ от КЪДЕ и ЗАЩО" ще полезно и времеспасяващо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото място за което се сещам, където има доста кабели и жакове е Dynacord (магазина на 5те Кьошета)... Последния път като бях там имаше доста кабели (аз си купих Proel Noiseless)... Пробвай там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също си вземам от динакорда (само че във Варна :) ) "Proel noiseless instrument cable" . Италиански , с прозрачно силиконово покритие и като се усили гейна на китарата нема никакъв шум (то просто се подразбира от името :read: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също си вземам от динакорда (само че във Варна :) ) "Proel noiseless instrument cable" . Италиански , с прозрачно силиконово покритие и като се усили гейна на китарата нема никакъв шум (то просто се подразбира от името :read: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз в dynacord само не съм виждал готов кабел, все трябва да се запоява :D

иначе не е точно по темата ама от къде мога да си взема превключвател (5 way switch) за китарка с 3 сингъл адаптера? и мога ли да си намеря черен, защото смятам да си направя всичко по китарата черно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично си правя кабелите и ефектите сам. :D

:cheers::P:P Браво !!! Не знаех ,че има хора в България , които от парче силикон и парче мед си правят кабелите ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз в dynacord само не съм виждал готов кабел, все трябва да се запоява :cheers:

иначе не е точно по темата ама от къде мога да си взема превключвател (5 way switch) за китарка с 3 сингъл адаптера? и мога ли да си намеря черен, защото смятам да си направя всичко по китарата черно :D

То суича само капачката може да му е черна май. Виж в xxxx там се търкаляха някакви суичове! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж , то в Фактора доколкото си спомням се навъртат там цели пакетчета от резервни части , я за фендер , я за ямаха , и съм сигурен , че имаха черен (ама май троен ... )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АХА АХА ! Благодаря ви момчета за отговорите!

Така . Аз го проверих динакорда и намерих един кабел дето ми хареса и го изкупих всичия така че ако някой е ходил след мен се извинявам. Чудно как до сега не съм обърнал внимание на кабелите в динакорд.... Както и да е . Въпроса с миди кабела също го реших.... Много ценен магазин се оказа и този на улица Пиратска много заредн и лелките дето продават са направо огин. обаче кабелите на проел са с 20 стотинки метъра по- скъпи от тези в динакорд. Затова пък жаковете са много по-евтини..

 

Остана да си намеря свестен ac/dc адаптер за педалчетата. значи аз и преди писах че търся Harmond PS200R . Старият ми беше такъв но един "доброжелателен" приятел ми го изгори (за съжаление ми го бяха донесли от щатите а в бг не го намирам нещо). Сега имам някъв 9v ама само шум прави. Та вие какви ползвате ? Ако може да дадете и място откъдето мога да се снабдя .... А и как да си навържа няколко ефекта в един адаптер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... А и как да си навържа няколко ефекта в един адаптер?

ами ский тука:

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...indpost&p=67222

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега имам някъв 9v ама само шум прави. Та вие какви ползвате ? Ако може да дадете и място откъдето мога да се снабдя

 

 

Аз ползвам СТАБИЛИЗИРАН китайски от Конрад Електроникс (на "Хан Аспарух" и "Ботев") вече 2 години и съм доволен - няма шум, не е прекъсвал, ефектите работят ОК. На повечето места ще намериш подобни пак китайски, но по-скъпи (Германос напр.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.