Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на Pickups


Recommended Posts

Привет,

обмислям в дългосрочен план да заменя Powersound-ите на моята приятелка Ибанез...да речем с PAF Pro-та или Evolution-и. Въпросът ми е: как става замяната...разпояваш-запояваш.......или....мериш с мултицети, сменяш кондензатори, резистори......цялата електроника ли се сменя... :think:

А другия въпрос е каква комбинация от адаптори препоръчвате за RG-то. Като звук харесвам Вай, Стив Морз, Налбантов :hello: , Петручи, МакАлпин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех.....щом си се "подмазал" :) няма проблем :dance:

 

Нищо сложно! Сам смених и на двете ми РГ-та адаптерите

С "Ево" и с "Паф-Про"

Просто има едно пдф фаилче в димарзио ком. Обяснено е много точно с схема:)

http://dimarzio.com/media/diagrams/Humbuck..._1118787059.pdf

http://dimarzio.com/media/diagrams/4Conductor.pdf

Димарзиотата са с 4 жички и една маса,две от които се запояват заедно.

 

Старите фабрични бяха с 2 и маса.

 

Успех!

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали няма някакъв сайт, където мога да прочета повече за разликата между различните видове хъмбъкъри? Другия ми китарист свири мноо яко, но китарата му има много кофти адаптери и ни се иска да му ги сменим :) Ама не знам какво би било най-подходящо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налбантов,

много ти благодаря :) ...ще попрочета, ще се образовам :) и ако не схвана пак ще питам.

А за подмазването...да кефи ме тона ти :) ...моя още го мъча :guitar:

Поздрави,

Мечо :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офффф, блазе ви. Аз трябва да подменям и единия потенциометър, щото ми пратили уж какъвто трябва, ама остта му 6mm, а ми трябва 4mm и по закона на Мърфи - няма по магазините, освен това ще трябва да се поставят и допънителни жици. Басси - а аз си мислех че само махам едните адаптери и поставям другите ... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dark - гледаш китаристите, чийто тон харесваш, с кви адаптери свирят и плагиатстваш най-безсрамно :godbless: После като запишеш 1-2 мултиплатинени албума и посъбереш парички, ще имаш шанс да си купуваш сякви адаптери и да си ги тестваш, но засега това е най-сигурния вариант :ph34r:

 

@fracture - па разшири я малко тая дупка бе :green: По-кофти щеше да бъде да имаш 4мм потенциометър за 6мм дупка :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

@fracture - па разшири я малко тая дупка бе :green: По-кофти щеше да бъде да имаш 4мм потенциометър за 6мм дупка :godbless:

е да де, то и такава идея ми идваше едно време, но реших първо да пробвам да разреша проблема без хирургическа намеса, ама ако мърфологията продължи да е валидна относно потенциометъронамирането, ще се прибегне до силови методи, които обикновено включват и магически думи (разбирай нецензурни фрази, отнасящи се да същества от женски пол, които са предшественици на обекта).

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аре пак на посъживим старата тема.

Та пристъпих към смяна на адаптерите, ама се лутам от простотия на простотия.

Трябва да се разпоят жиците и да се запоят други - лесно !?! Да, ама не. Не може да се разтопи спойката :metalist: Ще кажете да срежа жиците - това вече е лесно, но нали после пък, ще трябва да се запоява ... Ако може, дайте съвет какъв поялник да ползвам, моя е 40W с тънка човчица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blink: то хубаво, ама имам чувството че тия жици са си излети с китарата, нещат да поддават, тогава по закона на Мърфи: ако нещо заклини - земи по-голям чук. Басси, а нали после трябва и да се запоява, няма начин, трябва да може да се разтапя проклетото нещо, други вариант ... да си купя нови потенциометри и да подменям из основи :ph34r: . Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

обмислям в дългосрочен план да заменя Powersound-ите на моята приятелка Ибанез...да речем с PAF Pro-та или Evolution-и. Въпросът ми е: как става замяната...разпояваш-запояваш.......или....мериш с мултицети, сменяш кондензатори, резистори......цялата електроника ли се сменя... :think:

А другия въпрос е каква комбинация от адаптори препоръчвате за RG-то. Като звук харесвам Вай, Стив Морз, Налбантов  :hello: , Петручи, МакАлпин.

Вси4ки ДиМарцио даптери идват със схема за вързване на разли4ен тип китари (която е в кутийката). На мен ми се е налагала смяна на Фаст Трак 2, ПафПро, Фред и ХС-3. В сайта на димарзио и ибанез има достатъ4но много и професионално направени схеми за разли4ни модели китари, така 4е ги изтегли, напе4атай и следвай като сменя6 (не се сменя цялата електроника, но вси4ко трябва да е както на схемата - връзки, капацитет на кондензаторите и т.н. - те по принцип са стандартни ама гледай там да не стане разминаване).

Аз скоро сменях цялата електроника на Ибанез РС-1010-СЛ (Стив Лукатърски модел). Та с него бе6е малко по-специфи4но, но 6те се справи6 лесно.

Ина4е потенциометри и аксесоари е най-добре да се купуват директно от ДиМарцио. Аз така правя - накупих си куп резервни потенциометри от 250 и 500 Конм и смених където бяха за смяна. Поне знам, 4е са оригинални и надеждни. Ама докато ги изпи6а голяма мъка бе6е ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Fracture, какво ще кажеш за малко по голям поялник а? Защото тоя, който описваш е напълно възможно да не може да отдели толкова топлина, че да загре до нужната температура такова голямо количество припой. С тоя поялник само интегрални схемки, приятел :metalist: Предлагам ти да пробваш с нещо като 100W. Аз в моя бас имам една такава огромна спойка на масата на жака, ама на моя поялник едва ли ще се опре (справка: индукционен, правен от мен, 100W със сериозни съмнения за повече :metalist:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще карам постепенно - днес, вечерта се въоръжих с един 60W поялник, според твърдението на собственика му - справял се е отлично при подобна операция, но ще установявам истината утре, доста тъмно е за хирургическа намеса. Ако пак не поддаде - токава ще търся 100W поялник или по-голям чук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Offtopic/Word to the wise/Disclaimer: Ти внимавай с тоя поялник, щото с него съм изгарял не 1 потенциометър. :D Ляга дебело в края на крайщата. Да се работи с максимална ефективност, елегантност и ракетна бързина. /Off.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.