Jump to content
Българският форум за музиканти

С перо или с пръстенца?


thurston

Recommended Posts

да бе да!бор машини и други глупости.верно шоу е все пак ама ми се струва доста смешно и безмислено сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако позволите и аз да вмъкна скромното си мнение...

Според мен е строго персонално с какво да се свири на бас, и естествено-зависи от стила музика.Аз например свиря предимно с пръсти, но има песни, които изискват да се свири с перо.Зависи също от начина на свирене на човек-аз изобщо не се радвам да свиря дабъл-хенди на баса...Предпочитам постигането на абсолютен синхрон с барабаниста-така, че да звучим като жива машина, иф ю ноу уот ай мийн...Иначе за другото-мазолите са най-малкия проблем, по-страшно е, ако те болят китките, защото при неправилна постановка може да се стигне до неприятни последствия.

Никой нищо не спомена за един друг начин на свирене, затова с удоволствие ще се възползвам да го вмъкна тук : http://www.innerviews.org/inner/levin/funkfingers.jpg

Аз си направих подобни... много трудно се свири, но звука е несравним :unsure:

Толкова от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой нищо не спомена за един друг начин на свирене, затова с удоволствие ще се възползвам да го вмъкна тук : http://www.innerviews.org/inner/levin/funkfingers.jpg

Аз си направих подобни... много трудно се свири, но звука е несравним :lol:

Толкова от мен.

trade mark :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразрови се в нета, ще намериш снимки, на които се вижда как се свири.Даже на един японски сайт(японците са маниаци :beer: )има точните размери,снимки,инструкции за изработване и т.н. За дължината-на Тони Левин са си му удобни :cheers:. Обляга си палеца на горната част на тялото на баса(извивката над адаптера) и му идва точно...това ме накара да се замисля, че моите ръце явно са по-големи, защото ми дойдоха дълги.Срязах единия, оказа се много, а и се загуби инерцията от размаха-съответно ефекта и тона не бяха вече същите.Оттогава се каня да си направя нови, със средна дължина, ама като се сетя, че тези ги правих около 4 часа с комплект кухненски ножове и се отказвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А основната идея е, че се получава звук, подобен на slap, но доста по-мощен, а и перкусивното свирене става доста по-различно и интересно.Абе като комбинация между бас и барабани е...пусни си Big Time на Peter Gabriel, там най-добре се чува.

Редактирано от Steff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес случайно налетях на японски сайт за funky fingers (може би същия за който говори Steff): тук!

 

А това е сайта на Левин по въпроса щрак!

Готино чувство за хумор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тръгнах да си правя такива от стара палка за барабани, ама останах само с направата на дървената част. Нещо ме домързя.

Имаше един японски сайт със снимки и размери за фънк фингерс. Имам снимки в нас. Който иска ще му ги пратя да види как да си направи.

 

 

ПС: намерииих го сайтаааа :(

http://www.ient.or.jp/tlclub/ff/

 

айде със здраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Наистина техниката на звукоизвличане зависи най-вече от стила все пак. Аз лично предпочитам с пръсти - дава много повече възможности - може "стандартно" с пръсти, може слап, може слап не само с палеца както свири Маркъс Милър (не съм сигурен май си имаше специално име за тая техника), може дабълхенд (е не че го ползвам много ама така..), може заглушено (то и с перо може де..). Така или иначе свиренето с пръсти като че ли дава един "по-интимен"B) контакт с инструмента.. А тия фънки фингърс и на мене от известно време са ми интересни и ше зема да ги пробвам - Тони Левин изкарва наистина впечатляващ звук с тях..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зна4и братле пръстетата са си пръстета. не слу4айно джако е свирил със пръсти.той е измислял такива не6та за басдето и с 3 прста не може6 да ги изсвири6.абе железар.джон мянг и той е пръст4е отвсякаде.аз кефара на виктор утен а той не познава перото като явление в музиката просто......поне според мен де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

И още малко по темата за перото или пръстетата. Аз свиря и по двата начина и зависи от парчето което си свирукам. Аз лично ползвам перо на Jim Dunlop - Stubby Triangle 2,0 mm. Бяха ми подарили такова и аз си ползвам оттогава. Но като лаик в тази област все пак да попитам кои пера са за бас и кои за китара. В този ред на мисли очевидно не знам дали ползвам перо за бас ама това дето го ползвам сега си е ддебело и ми е удобно. Та някой може ли да ми каже кои са перата за бас специално?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ооо фингерстайл е къде къде по забавно :)

Нооо,бързи отчетливи партий с много атака се постигат с перо,

нооо тука идва приказката за маймуката и въпросът на вкус

няма правилен начин стига да звучиш добре и сам да си харесваш

творенията ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

ами аз попринцип си свирех с пръсти после видях че доста басисти свирят с перце и затова започнах да свиря с перце сега си свиря с пръсти и перце

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Предлагам автора да вмъкне една анкета.

 

В темата за озвучителите, бе изказано мнение, че повечето басисти в България свирят с перо.

Сигурно озвучителят е прав, музикантите от различните банди са му пред погледа.

 

Аз без да имам претенция да съм басист, но все пак като свирещ и ползващ бас,

предпочитам да свиря с пръсти заради звука, с перо ми е много по-лесно, защото с китарата съм по напред от баса.

 

От известните, които свирят с перо, харесвам Роджър Гловър и Джейсън Нюстед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е въпрос на техника и практика. Аз свиря изключително и само с пръсти, като постигам бързина( примерно 16-ини на 280) само с два пръста. Освен това използвам и специфична постановка на дясната ръка, като по този начин постигам отчетливост , все едно ползвам перце. Изводът е ясен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.