Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да разбера кой адаптер къде отива в Sss конфигурация


Recommended Posts

^ Е чак пък... На някои китари с 2 хъмбъкера и троен ключ, средното положение е точно такова (като моята, моите хъмбъкери също не се делят). Вярно, че почти не го ползвам, ама поне няма да има прекъсване при превклюване.

E, да ако нямаш опцията да делиш хъмбъкерите и имаш трипозиционен ключ разбира се е по-добре от препукването на смяната на блендите, но иначе някак си доста неубедително ми звучи нек и бридж заедно... Освен това съществена разлика между гибсънските китари с 2 адаптера и тази тук e, че там липсва мидъл сингъла и ако не се лъжа не се получава дефазиране на сигнала, защото единият магнит е обърнат... Магнитите при тази конфигурация тук не са обърнати и предполагам ще се получи дефазиран сигнал, което ме навежда на кофти мисли... :lol:

 

Поздрави,

Влад

Не е до кофти мисли,дефазирания сигнал звучи по "мръсно" и с атака на дисторшън,на чисто е по-тих ,както си слушал Black magic women ,солото на Питър Грийн е с дефазиран сигнал ,и това е търсен от блус китаристите ефект,както го писах вече, Джими Пейдж си модва така единия Гибсън ,(който е сигнечър модел на фирмата...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

аз ако не бях направил 3 пикгарда на ръка и 4 на Photoshop откакто почнах да се занимавам с тоя ремонт щях да зарежа всичко и да сложа просто 2 хъмбъкера и да спра да се занимавам, още по-малко че вчера ми предложиха корейски булет 100 лева и така ще имам още една китара със сингли (след като я отворя и се уверя че не е на вафла отвътре :girl_witch: ). но не ми се прави поредния пикгард. а иначе тези хъмбъкери са сваляни от Vintage V100, което е реплика на Les Paul, което ме навежда на мисълта че са направени така, че да могат да свирят заедно. виж от друга страна не съм хващал нещо което дори прилича на Les Paul и не знам дали превключвателя там е 3 степенен или е с 2 степени. ако е 3 степенен значи просто ще използвам схемата на винтидж-а с един Volume по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.