Jump to content
Българският форум за музиканти

Ток по струните


Recommended Posts

Здравейте, както се казва и самата тема по струните на китарата ми тече ток, съвсем слабо, даже през повечето време не се осеща, но проблема не е в това. Когато започна да свиря, при допир на струните се получава едно смущение в звука - леко пукане което е особено забележимо през чистия канал. Ако някой може да ми помогне да реша този проблем бих бил благодарен. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

дано, докато пиша, да си още жив, въпреки че има голяма вероятност и да съм закъснял с отговора. :icon_shithappens:

иди на някой майстор да ти прегледа чейна., ама от - до.

Редактирано от bmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дано, докато пиша, да си още жив, въпреки че има голяма вероятност и да съм закъснял с отговора. :punk_guitar:

иди на някой майстор да ти прегледа чейна., ама от - до.

Офазена ти е масата на апаратурата ти!!! За майстор си!!!

 

Първо си провери контактите със фазомер!!! Трябва да ти светне фазомера само в едната от дупките а не и отстрани на ушичките на контакта. Може да ти е обърнат контакта и от там да идва целия проблем, а апаратурата да ти е наред. :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-во - обувай чехли с дебела, гумена подметка, когато свириш.

2-ро - замери си контактите.

 

Ако проблема е в контактите - можеш да се оправиш и без майстор - става дума за връзване на няколко жички. E... - НЕ забравяй да дръпнеш бушона преди това. Че ще светкаш дълго време :punk_guitar:

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз залагам на кофти контакт.Мен яко ме е друсал ток заради незаземен контакт ( е заземи се, но с мен ).Първо виж как са ти контактите, а ако не е от тях...майстор Тричко може всичко :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагам ръка на стрните при включена китара, с другата допирам фазомера до бравата на вратата - СВЕТИ!... Ама трябваше първо да ме тресне... - Кофти контакт, поне при мен.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се реши проблема трябват елементарни знания по електротехника. Почти не познавам музикант, когото да не го е бил ток от китари и микрофони. Не внимаваме, затова така става. Преглеждайте си заземяването на контактите. И на участие - винаги с фазомер. :greenangel: Особено ако сте с лампова техника.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи това което колегите те съветват, а иначе може да посочих от къде си ако не можеш да се справиш сам може и някой да ти помогне лично :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също се получаваше нещо такова но забелязах ,че като смених контакта където си включвах кубето и спря :) Явно проблема е бил в контакта :) Аз отначало мислих ,че нещо кабелите или китарата ми са се скапали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК! Това с контакта го разбирам, но има ли вероятни други причини да те удря ток. Преди време имах проблем докато свирех на китара и пеех,от микрофона ме ловеше яко. Впоследствие без да правим нищо по контактите,проблемът изчезна. Може би нещо по апаратурите сме променили-не се знае при нас кой какво прави. Може пък и някоя добра фея да е минала да ни оправи контактите, докато ни няма-знам ли :)

Ако е от контактите все пак, трябва да се обърне фазата. Правилно ли съм разбрал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офазяването на масата не е задължително да е в контакта - може нещо да не е направено като хората и по апаратурата. Мисля, че даже някой го беше споменал по-напред. Достаътчно е фазата да бъде заземена с една жичка някъде или в звездата или с някой грешен елемент, и където и да пипнеш по масата ще те лови :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК! Това с контакта го разбирам, но има ли вероятни други причини да те удря ток. Преди време имах проблем докато свирех на китара и пеех,от микрофона ме ловеше яко. Впоследствие без да правим нищо по контактите,проблемът изчезна. Може би нещо по апаратурите сме променили-не се знае при нас кой какво прави. Може пък и някоя добра фея да е минала да ни оправи контактите, докато ни няма-знам ли :unsure:

Ако е от контактите все пак, трябва да се обърне фазата. Правилно ли съм разбрал?

Не е била добра фея, обърнали сте щепсела. :) Като те бие ток това е първото нещо, което трябва да направиш. И ползвайте фазомерииии! Ще се изтрепете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ползвайте фазомери!

 

Моят опит с незаземен контактза малко щеше да влезе в черната хроника на вестниците заради метален микрофон, незаземен контакт и подпиране на метална врата. Иначе някой по-горе пита за свирене на китара и пеене на микрофон- винаги свързвайте китарната апаратура и останалата (стъпала, пултове, колони, клавири, кубета и тн.) на един кръг!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

Това с обръщането на конатаката го знам.И тогава, (преди да дойде феята :thumbs_up: ),го пробвахме ,но не помагаше. Аз затова съм в недоумение.А все пак съм завършил електро-техникум едно време. Не че после съм се занимавал по специалността,ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фазомера е тащак. За тва си има мултицети. Замери между маса и нула и фаза и маса какво напрежение има между нула и маса трябва да е 0 а с фазата мрежовото.

Редактирано от Fender_str
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.