Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Gt5 Vs Boss Gt6


kolio_k

Recommended Posts

Отдавна имам Бос ГТ5, койтто навремето минаваше за много добър процесор. Но от доста време окончателно спрях да използвам процесори, освен в наистина много редки случаи, когато имам нужда от псевдо синти саундове. Наскоро мернах машината под леглото и се замислих дали да не я продам и да си взема нещо по ново( не за редовно ползване, а по скоро за идеята) и не особено скъпо (като ГТ6). Но проблема ми е, че наблюденията ми върху новите процесори са повърхностни и не знам дали цялата работа въобще си струва.

 

Та въпроса ми е към хората с опит с Босовете ( а знам, че такива има доста много във форума), струва ли си въобще да мисля за замяна и има ли ГТ6 достатъчно реални предимства пред 5цата. Знам че 6 е много по нов, но от друга страна май е по нисък клас, така, че идея си нямам.

 

Благодаря предварително на всички отговорили :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз 1-2 години имах Гт-5. Процесора не е лош, ако успееш да го настроиш, като съм слушал 6ицата на живо и по разни записи, аз не забелязах да има някаква осезаема разлика в звученето им.

 

Като цяло от както просвирих с лампови ампове, загубих абсолютно всякакъв интерес към тези процесори. Според мен няма кой знае какъв смисъл да си купуваш по нов такъв процесор, поне аз не бих го направил. В общи линии звученето им е много подобно(за мен). Да се има в предвид, че когато ползвах този ефект свирех предимно с хай-гейн бленди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GT5 - опит - 1 час, един приятел ми го демонстрира подробно у тях, имам и демо ревю от тотал гитар (списание с CD)

ГТ 6 - притежавал съм го

ГТ 8 - половин година съм свирил в група с друг китарист, който го имаше.

 

Моята гледна точка.

И трите са добри за процесори на бос.

Представляват вкарани педалчета в процесор, донякъде.( 6,8 - имат и симулации на ампове, за 5 не съм сигурен)

Откъм звук голям келепир няма да имаш.

Ползите са в повечето екстри, приложения.

Според мен не е лошо, човек дори с готини ампове като теб, да има по един процесор за да си го разцъква.

Може да се носи за някоя репетиция по-лесно от комбо.

Може да решиш да си останеш с 5-цата, може да я продадеш и вземеш 6-ца, после 8, 10-ка.

Просто за разнообразие и да видиш как се развиват бос - ей така от чисто любопитство.

Може да го ползваш за ди към пулт, може и на чист канал към някое от комботата ти,

даже някои от звуците може да влезнат в записите които правиш.

Може и да байпаснеш преамп секцията и да ползваш само модулационните ефекти,

с 4-кабелният метод например.(ако нямаш под ръка някой по сериозен рак процесор - напр - тц,лексикон, роктрон)

 

И за 6-цата и за 8-цата, знам че с повече връткане на присетите може да се направят поносими звуци(такива, които да вършат работа) и които да кефят повече от присетите. Защото присетите са правени от някой, с неговата китара и звукоизвлане и опит (и идея в главата, която ние може да нямаме). Казвам, че резултата ще е по-използваем конретно за правещият си блендите, а не някакъв качествено различен. На 6-цата, която имах присетите и бяха правени от един доста печен съфорумник Пламен Марков. Всъщност не казвам нищо ново. Логично е да се донастройват въпросните фекчъри бленди.

(понякога пък не ги барам)

В същност процесорът си е занимавка и загуби време.

Връткаш го 2-3 дни, кефиш се, писва ти.

И пускаш доброто старо Студио 22 натюрлих ( и пак процесорът под дивана). :)

 

Беше си играл много и беше направил доста добри такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отговорили ми :)

 

И аз нямам кой знае какъв интерес към тези машини (процесорите) извън странните звуци, които понякога ми трябват (тип аналогов синт, хич не си падам по истинските китарни синтита, звучат ми както самосвирка). Но може би ще направя както Тони каза и по нататък ще си взема някоя 8мица, колкото да не изоставам от техниката с тия шишета, буркани, лампи и тн :) . и ще продам 5цата на някой ентусиазиран хайгейнър с по тънък бюджет

 

@Zball

 

Аз съм голям фен на педалчетата и имам доста, радвам се, че сме на едно мнение за тях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само за синтове, защо не ей това:

 

http://www.ehx.com/products/hog

 

(освен заради цената де ;) ). Май се справя по-добре от процесорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по добре го продаи и си вземи още педали те вингаи са добри

 

Мисля, че изяснихме този въпрос в една друга тема.

Избягвай да се изцепваш по подобен начин, без да въведеш необходимите уточнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само за синтове, защо не ей това:

 

http://www.ehx.com/products/hog

 

(освен заради цената де :) ). Май се справя по-добре от процесорите.

 

 

Умери от първия път :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

 

Ами то това е защото аз си точа лигите по него от доста време ама не ми достига кураж да дам 400 евро за едно педалче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:icon_shithappens: ^2

E поне да са по към оригиналите:

http://www.pedalgeek.com/cgi-bin/new_shop....mand=link--moog

 

Продължавам да съм на позиция, че от ъпгрейд смисъл няма, освен ако не искаш да си поиграеш :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.