Jump to content
Българският форум за музиканти

Krank Maximus


Recommended Posts

Ок,нека почнем от начало.

Значи дори и да несъм включил диста като бутна кабелите(буксата за захранването)се чува бръм в кубето от там си правя изводите че несъм вързал входа,изхода и захранването на ефекта на правилното място.

назнам при байпас дали има значение полужението на транзистора(който обърнах както ме посаветва Abbath)

но ефекта беше нилев.

По схемата която съм посочил че правя съм вързал буксата за входа от китарата на IN(+) и на GND съм свързал масата

Захранването съм вързал на PWR плюса а на GND 2 минуса.

а изхода за кубето съм взел от мастър волума кадето пиша OUT съм вързал плюса а масата кадето и да я вържа ВСИЧКО СПИРА(няма никакъв бръм само много лек щум)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Извадих звук на чиста китара като свързах масата на входа и изхода на едно място,но пък с дист ище не мога да искарам.както казах съмнявам се във връзването,но никой нищо не казва по въпроса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те на платката на твоята схема са си свързани виж сивия проводник... На още 2 места на платката има свързани пътечки със сините проводници (линийки) Червените квадратчета са места на които е прекъсната пътечката... Под C5 също е прекъсната не се вижда много но. В оригиналната схема C6 е свързан от извод 3 на ЛМ386 към маса. Бе много ме кефите с тия схеми ръгай части на кило пък ако не тръгне ще му мислим...

П.С. прегледах всички теми но не ми помогнаха много

Това на мен ми говори, че нямаш грам хабер от схемотехника за пък нищо не разбрах от тая схема която ти с праснал във форума в другите теми си имаше електрическа схема за в бъдеще ако нямаш такава изобщо не се захващай...

Редактирано от Fender_str
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми те са свързани ама аз като бутна ГНД се чува брум и на ИН е същото.Прегледах платката вече 100,пъти абсолютно същата е като тази която съм постнал,няма грешка там,освен ако някой елемент не е изгорял :thumbs_up:

 

Затова се съмнявам за фходовете и изхода,да не съм объркал нещо

Редактирано от Death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Ами те на платката на твоята схема са си свързани виж сивия проводник... На още 2 места на платката има свързани пътечки със сините проводници (линийки) Червените квадратчета са места на които е прекъсната пътечката... Под C5 също е прекъсната не се вижда много но. В оригиналната схема C6 е свързан от извод 3 на ЛМ386 към маса. Бе много ме кефите с тия схеми ръгай части на кило пък ако не тръгне ще му мислим...
П.С. прегледах всички теми но не ми помогнаха много

Това на мен ми говори, че нямаш грам хабер от схемотехника за пък нищо не разбрах от тая схема която ти с праснал във форума в другите теми си имаше електрическа схема за в бъдеще ако нямаш такава изобщо не се захващай...

Какво искаш да кажеш че по тази схема като се гледа печатната платка неможе да се направи или не е вярна платката и няма да работи

Редактирано от Death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ти ми кажи не аз правя схемата :) Иначе да открих разлика без дори да съм търсил.. И още нещо елементите се проверяват преди да се запоят това спестява много главоболия. Снимай я накрая платката особено ос страна спойки ми е интересно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

user-online.pngFender_str деликатно каза, че сърдечна операция не се прави като се гледа Атлас по Анатомия...

Нищо, продължавай, сериалът е по-интересен от тези по телевизията. Само да не е безкраен, че ще загубя интерес на 1398-мия епизод.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Днеска направих на бързо диста по тази схема

http://keep4u.ru/imgs/b/071122/5d86e55e2d2cd1b793.jpg

като смених всички елементи с нови,без интегралата и транзистра.

Направих го само за проба да видя дали ще тръгна,като не съм правил печатна платка,а само навързах елементите.

Получи се това:

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11025652

Знам че ще има критики относно изработката,но това беше само са проба и в краина сметка пак не тръгна.

Данеби да има проблем с интегралата нещо или аз съм направил грешка някаде

Редактирано от Death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално да си се сещал, че може да си вързал нещо грешно, като си го пуснал интегралката да се е споминала и оттам насетне в нея да се корени проблемата? :greenangel:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Death, с най-приятелски чувства ти казвам, че така, както си я подкарал, доникъде няма да стигнеш. Дори и да се намери някой достатъчно луд и отегчен, че да седне да проследява правилността на свързване на това, което си сътворил, дори и да има огромно желание да ти помогне просто няма да успее, особено с тези проводници, които отиват под текстолитовата плоча и не се знае къде са свързани. Да не споменаваме, че при подобно изпълнение предпоставките за най-различни къси съединения са доста. Въпросите ти, така както ги задаваш чрез тази тема и начина ти на "изработка" са несериозни. Не очаквай сериозен отговор от компетентните хора във форума, докато не зададеш сериозен въпрос! Метода на проба-грешка принципно работи, но при нивото което демонстрираш ми се струва, че грешките, които можеш да допуснеш са твърде много. Освен това дори да грешиш не можеш да разбереш къде и да си гарантираш, че следващата ти проба няма да завърши със същата грешка. Това, което правиш в момента е, че губиш собственото си време, но за сметка на това изглежда го правиш със сериозен ентусиазъм.

 

Приятелски съвет - след като така или иначе инвестираш времето си в този проект зарежи малко пробите и понаучи нещо. Четенето е твой приятел, безплатна информация има достатъчно в нета. Не много скъпи книги за начинаещи също има доста. Можеш да започнеш със:

- Кой елемент какъв е и как се проверява неговата изправност

- Научи се да спояваш правилно

- Разбери, че полупроводниковите елементи (транзистори и интегрални схеми) са много по-чувствителни и уязвими при неправилно свързване, пренапрежение, прегряване от пасивните (в твоя случай резистори и кондензатори).

- и още доста, но ако тръгнеш по правилния път все ще стигнеш...

 

Вероятността да успееш при сегашният ти подход клони към 0.

 

Успех!

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А да си се сетил че проводниците който отиват под платката са маса,не не си.

И аз си мисля че е интегралата,защото пробвах всички схеми и нито една не ми тръгна.

А за специалистите които само знаят да плюят,не съм толкова някадърен,може и да не съм в час толкова много с схемите и електрониката,но мога да сглобя една схема,занимавал съм се с каде,каде по сложни неща.

Казах да не коментираме изработката,а и който си разбира от работата щеше да проследи схемата за пет мин. а не само да бълва глупости и да се пише че разбира.

Както и да е ще се справя сам.

Редактирано от Death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.