Jump to content
Българският форум за музиканти

Krank Maximus


Recommended Posts

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Майчице премила. Че какво им има на DC? Всички бесни тийнове дай им траш и грух метъл... Нема оправия...

 

Сега по същество: МАЙЧИЦЕ ПРЕМИЛА! Първо не следя с особен интерес, но как точно възнамеряваш да свържеш 2 транзистора? Може би паралелно? И "първият елемент" е паралелно вързан резистор, което ще рече, че аок е изгорял понеже е паралелно вързан няма да има никакъв ефект. Очевидно не е изгорял. и не пиши GAIN, че човек почва да се чуди какво става. Казва се потенциометър. Потенциометърът за гейна = гейн пот! Пиши малко по-разбираемо. А колкото до това дали има значнеие - ако всички са отворени на макс (с минимално съпротивление) теоретично не би трябвало да има никакво значение дали са 200 ома или 200 тераома! И като махнеш захранването НЯМА да минеш на чиста китара поради елементарната причина, че интегралката няма да ти обработи сигнала и ефектът ще ти потурчи полезния сигнал, ерго ще чуеш едно голямо и звучно траш НИЩО! Не се ли учеше елементарна електроника в даскало 10ти, 11ти клас? Ако ти е рано намери един учебник прочети 2 реда, щото хората много грубо те взеха на подбив. Ако пък си на тия години вземи почни да влизаш в часове, че положението е трагично. Вярно е, че никой не се е родил научен, ама тва значи ли, че трябва да седим и да чакаме да ни падне от небето, а през тва време да правим опит след опит да си построим ядрена подводница на терасата... :music336::hysterical:

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. Постът ми е изненадващо чисто добронамерен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако направя схемата с двата транзистора БЦ550 ще получа ли повечко GAIN или да търсяа проблема другаде,само да спомена че потиниометрите ми не одговарят на схемата,само GAIN-a ми е 50к,другите са каквито имам поради причината че няма от каде да си купя и това имали някаква връска с GAIN-a

Като махна захранването не трябва ли да мина на чиста китаря?

 

Нарисувай на схема това, което имаш предвид.

Да говорим за електроника без схема е все едно да играем на quake без монитор.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Vlex:

1. да ти кажа че съм на 27г.

2. не съм сигурен че си по-наясно с музиката от мен,нито че си по добър музикант,че да ми говориш за траш или дет.

Щом се кефиш на звука на AC DC няма проблем,но аз тях ги свирих в пети клас :punk_guitar:

3.И не мисля да чета пет учебника за електроника,че да си направя един дист,като и така успях да си го направя.

4.като казах да правя схемата с двата транзистора,имах впредвит това:

http://keep4u.ru/imgs/b/071126/f4fddb1775f9dae06c.jpg

5.Ако нямаш желание да помогнеш,моля те не пиши повече в темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

quote]

Нарисувай на схема това, което имаш предвид.

Да говорим за електроника без схема е все едно да играем на quake без монитор.

 

Имах впредвит тази схема:

http://keep4u.ru/imgs/b/071126/f4fddb1775f9dae06c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, и на 270 години да си, писанията ти са като на 15 годишен пубер. Виждам, че си велик електротехник - предполагам си така и с шредовете. Успех ти желая искрен. И не сме колеги, аз съм класи под тебе просто :punk_guitar:

 

Поздрави (ама тоя път само за сеирджиите, към които се присъединявам)

Влад

 

П.П. Евтиме, яко сравнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах впредвит тази схема:

http://keep4u.ru/imgs/b/071126/f4fddb1775f9dae06c.jpg

 

Както вече ти казах, приемливи резултати ще имаш само след малко занимания поне с проектиране на платки, както и с малко четене. Има ефекти, които просто не зазвучават, без да знаеш какво правиш, дори да тръгнат.

 

Като за начало - извади от нета кой извод кой е на транзисторите и интегралката от схемата, която си дал и след това ги начертаи на една картинка и ги прати да ги видя.

 

След това, ще е добре да надраскаш една платка на схемата, така че да свържеш мислено по-добре схемата с платката, имайки предвид физическия пинаут на частите.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, и на 270 години да си, писанията ти са като на 15 годишен пубер...

Не само той ти го казва ами и аз. Самия ти начин на изказ е точно такъв и други колего ти го казаха :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо темата замря? Настана сива скука.

Ами темата замря,защото нямам врема да пиша,понеже си свиря с новия ми дист :) мое производство

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ на колегата Clock който имаше желание и помогна за доизглаждането на някой подробности около диста и на който сам стращшно благодарен.

 

Следващ проект Mesa Boogey :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам да мисля, че да проектираш няколко платки ще ти е полезно занимание.

И аз си направих първото FM радио за 12г. без да разбирам нищо(от кит), но не мисля, че това е колосален успех.

Ако наистина мислиш да правиш сериозни проекти, без да ти излязат солено, по-добре последвай съветите ми.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали на мен така ми се струва,но диста с Бц550 маже повечко от колкото с БЦ337.

Някой има ли мнение по въпроса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.