Jump to content
Българският форум за музиканти

Фендер Страт до 1500 лв


Black Bird

Recommended Posts

ми -да това е хайуей1,който се доближава повече до 70-тарските стратове от ам.стандарт,но както писах,фендера трябва да се избира на ухо -звучат различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според теб в какво се изразява разликата между този Хайуей1 и Американ Стандарт...Тялото-дървото?

Звука? Качесто на изработка ...?

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам, кой Страт в момента нов до 1500 лв, може да му се свалят струните ниско, има си типичния страт саунд и грифа е по-съвременен.

Смятам да си купувам Фендер.

 

Питам най-сериозно, а за жалост не разбирам от Фендери.

 

Ако някой си купува Ибанез бих помогнал, но тук не знам нищо :thumbs_up:

 

Налбантов,в xxxx мисля, че го има модела, който си посочил, а като цяло има доста Фендери ,приблизително в твоя ценови спектър и под него.

 

А сега малко офтопик, да те зачешам аз! Не беше ли споменал преди време, че Фендер са само за пенсионери? :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е пък...остарявам, време е да хвана влака на време...хах и тамън след 15 години ше имам 15 годишен Страт :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според теб в какво се изразява разликата между този Хайуей1 и Американ Стандарт...Тялото-дървото?

Звука? Качесто на изработка ...?

Всичко е индивидуално,ам. ст. е с широк и тънък гриф,моята пръчка от 75 г. е с бая дебел гриф,който е тесен на ширина - лично на мен ми е по-удобен.

6 -те винта на тремолото предават по-добре трептенията на струните към тялото ,отколкото 2-те точки на допир при ам.ст.,който е леко като флойд-роуз система и от тук се получава по изразителен и плътен звук.Това е за сметка на тремолото,ако се използва по често.Ам.ст. е изцяло издълбан под адаптерите,което позволява смяна със стандартни широки хъмбъкъри без да се копае тялото,но това вече не е Фендер..

А за материалите- правят се от елша или ясен,които звучат различно,елшата са малко по-тежки,моята е от лайт еш-брилянтен звук и доста лека.Но всичко е въпрос на вкус- затова пробвай най-добре.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам, кой Страт в момента нов до 1500 лв, може да му се свалят струните ниско, има си типичния страт саунд и грифа е по-съвременен.

Смятам да си купувам Фендер.

 

Питам най-сериозно, а за жалост не разбирам от Фендери.

 

Ако някой си купува Ибанез бих помогнал, но тук не знам нищо :)

Ето ти китара, на която можеш да й свалиш струните ниско. С 12" радиус е. :) Някои хора твърдят, че е по-добра от американските стратове. Мен лично Highway One не ме кефят особено - нито адаптерите им вадят типичния за тази китара звук, нито лакът на тупалката е готин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, но китара без да я пипна не бих купил НИКОГА :)

Напълно подкрепям,но за съжаление в България местата са малко.

Както вече споделиха колегите,Р.Ф. и ако не ме лъже паметта в Динакорд имаше някакви бройки(говоря за София).

Към инфото на Hillbilly бих добавил,че има и разлика в лаковото покритие и вида лакове които са ползвани.

Според много хора това също е от значение и то не само за външният вид.

Съдейки обаче по изявите ти във форумът а и не само в него,то ти си човек,който има нужният опит и безпогрешно ще предцени качествата на единият или другият модел.В крайна сметка,човек намира това което търси.

Желая ти успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, но китара без да я пипна не бих купил НИКОГА

Един човек да е на моето мнение! Много ясно, да не си купуваш хладилник...

Редактирано от marvin the martian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

 

след ъпгрейда на цялата серия HW1 вече са доста прилични китари. Голямата разлика към AMSTD е нитролакировката на тялото, която между другото е доста тънка и гарантира "relic" вид след относително кратко време. Е, зависи как се държиш с китарата де.

 

Има още няколко детайла, по които се различават серийте. АМСТД имат стоманен тремблок и системата за настройване на ъгъла на грифа (micro tilt). Highway1 пък имат джъмбо фретове, което за човек свикнал на Ibanez-Състезателна Китара сигурно по ще му допада. В крайна сметка трябва да ги пробваш и да решиш, дали си класически или модерен страт-тип ;-.)

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ А American Standard все едно нямат джъмбо прагове?

 

Обновените American Standard (от 2008) със сигурност са по-добри от Highway One серията. Просто те съчетават най-добрите елементи на старото и новото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що погледнах по няколко ЮК сайта за Фендъри и забелязах че тия Highway One вървят средно под 500 паунда, което е малко над 1000 лв. Възможно ли е в БГ да са с 1/3 по-скъпи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.