Jump to content
Българският форум за музиканти

Предусилвателче


Recommended Posts

Ел. магнитна индукция... много е гадно като теория(затва не си и давам зор да го знам :rolleyes: )... но никога не съм срещал подобна техника да се ползва при адаптери- каква марка е китарата/адаптера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Май е друго !!!! Просто изложих мнението си, какво разбирам под думите "активни адаптери". Но иначе схемата е интересна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези с индукцията не са ли като тези:

 

http://www.fernandesguitars.com/sustainer.htm

 

Или тоя състейнер е друго ?

Sustainer-а е малко по-различно- има и една джуджавка Ebow, дето се слага на ръката. Sustainer-а кара струните да трептят безкрайно- удряш нота и ако струната е в магнитното поле на машинката, тая нота продължава колкото искаш(или докато свършат батериите му).

Но мисля, че в случая ставаше въпрос за странен вид адаптери, поне по думите на fracture

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аа, внимавай, защото колегите са прави, че активен адаптер и активна електроника не е едно и също. ЕМГ-тата имат много по различно поведение от нормалните адаптер, най-ясно си личи от това че са с много малко собствено магнитно поле. И са 5 пъти по-леки от другите. Има някаква игра в самата логика на хващането на звука, но не знам каква е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи никой няма представа за параметрите на активните адаптери.Никифена пак ще го питам откъде да си взема J201 и кач пара(и ако знае за активните адаптери нещо да каже). Иначе моите хъмбъкъри, които навивам са с по 2500 навивки на бобина с общо съпротивление 2.4 К, а сингъл - коилчетата са с 5800 навивки и 3.3 К. Магнитите, които ползвам са от държачи за шкафчета, и са доста силни и с подходящ размер. С 3 такива се прави идеален продълговат магнит. Идеята ми е понеже адаптерите са с малък импеданс, те имат почти незабележим шум(хъмбъкерите не брумят на 1.5м от монитора с оувърдрайв!), а иначе имат много ясен звук с отчетлива атака. Та с тези адаптери и предусилвател мисля че ще се получи звук като на яки активни адаптери.

Между другото, дали могат да се направят адаптери с магнитни глави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо за сустейнъра: идеята му е следната: звука от адаптера се усилва (представете си, че имате усилвател след адаптера). След този усилвател сигналът се подава на друг адаптер (обикновен смотан адаптер който седи на китарата както и останалите). Какво става сега. като усилваш звука на този усилвател на сустейнъра, демек ти подаваш сигнал към адаптера, който пък излъчва магнитно поле с честота равна на трептенията на струната която си дръпнал. така се получава една обратна връзка и се едно не адаптера да снема сигнал от китарата а той връща сигнала в китарата. :)

Ето малко инфо тук:

http://projectguitar.ibforums.com/index.php?showtopic=16984

 

За това дали има адаптери с намотки под напрежение до сега не съм чувал (да играят ролята на електромагнит). Една от причините е, че ще гълтат много ток, другата може би е, че няма смисъл от електромангит, при условие, че вече има толкова силни магнити с минимални размери.

В ЕМГ адаптерите до колкото разбрах от братята руснаци (баси и пичовете са те) са с операционни.

Вижте тая статия

http://guitar.ru/articles/pickup/active/

а тук има още теми за адаптери

http://guitar.ru/articles/pickup/

Останалите фирми за активни адаптери не ги знам какво имат вътре в адаптера.

За инфо: На алембик има един бустер и той е с Jfet транзистор. Говоря за това

http://shop.store.yahoo.com/alembic/blaster.html

 

Това за сега от мен

 

ПС: Интересува ме колко килоома са потенциометрите на активните MEC адаптери, че не знам и никъде не пише :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За МЕС:

Много бих се учудил ако не са 25 килоома. Това е стойността на потенциометрите за акт. адаптери на EMG и Bartolini, не вярвам МЕС да правят изключение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За МЕС:

Много бих се учудил ако не са 25 килоома. Това е стойността на потенциометрите за акт. адаптери на EMG и Bartolini, не вярвам МЕС да правят изключение.

Не знам защо но и на мен ми се въртеше тази стойност в главата, имайки предвид активните ЕМГ-та

 

Мерси Яворе :D)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Самоче предусилвателя трябва да е доста качествен. Ако може клас А  :D за найстина добър сигнал, но пък ще трябва външно захранване и охлаждане на транзисторите :blink:

Уточнение:

Предусилвателите дори в битовата техника са клас А. Просто при тях мощността е малка, токовете са малки, следователно и не загряват (много). Оттам няма нужда от специално охлаждане. Това, което си написал важи за крайни мощни НЧУ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Значи искам да питам дали ще има някакъв проблем да се направи хъмбъкер, на който само в едната бобина ина метални винтчета и магнити, а в другата няма нищо. И на двете има по един ФЕТ предусилвател, И а двата предусилвателя имат един общ тример за регулация на гейна, така че да се достигне идеален баланс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДиМарцио имаха такъв адаптер май- Bluesbucker, ако не се лъжа (може и друг да беше) Според тях звучи като P90 :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера прекарах известно време с калкулатора и стигнах до това :blink: :

http://free.bol.bg/batkeksito//PRE.bmp

А, резистора горе е 6К8 :ph34r: ;

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.