Jump to content
Българският форум за музиканти

Анкета: Защо си чупят китарите


Fenix

Одобрявате ли чупенето на китарите?  

250 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

като гледам понякога кърт кобейн бая се е озорвал - 5 минути си мята китарата и скача отгоре и докато малмстиин - тряс и готово, което ще рече че наистина има нещо приготено за да се троши лесно

Я па ти,Кобейн е гърчав наркоман,дишащ на барерий,А Малмстийн е 100 кИла :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Присъединявам се към мненията, че чупенето на китари е простащина. Още повече, ако се прави за да се кефят хората (което е малоумно да се кефиш на чупеща се китара...настръхвам само като си помисля). Още по-тъпо е, че има много хора които свирят цял живот на кошници, защото не могат да си позвилят хубав инструмент, един вид като подигравка излиза....Нещо като бой с храна пред сомалийски дечица...От където и да го погледнеш е излишно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да определено и какато каза и колегата горе някои хора цял живот свирят на егати боклуците а други дет немогат дори да държат китарат изправена си взимат инструменти майка си и баща си. но шанс все пак н инаистина е грехота какъфто и интрумент да е да се чупи :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам навремето Пит Таушанд от Дъ Ху свирейки в някакъв бар с мн. нисък таван си е счупил грифа в него неволно и после от яд дотрошил китарата,което много се харесало на публиката.Нататъка е шоубизнес. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ак остава въпрос Ричи БЛекмор чупи един фендер през 74 на концерт на Пърпле Калифорния джам и запалва един амп , което си е сувсем умишлено и се харесва на публиката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да кажа и аз моето мнение.

 

Нека да чупят, да ломят. Добре имат пари, така и така ще счупят китарата, не може ли да я дадат на някои от публиката??

Имат пари хората, не ги ***, тай че хем хората доволни хем и те доволни трупат червени точки. :D;) ;) :):)

Редактирано от Rudess_90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да кажа и аз моето мнение.

 

Нека да чупят, да ломят. Добре имат пари, така и така ще счупят китарата, не може ли да я дадат на някои от публиката??

Имат пари хората, не ги ***, тай че хем хората доволни хем и те доволни трупат червени точки. ;) ;) :rockon::):)

 

Именно :D Няма да ми дойде зле Ангъс Йънг да метне една Gibson SG в публиката (ако се решат да дойдат в България де) :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме кефи, че чупат китари дет аз сигурно никога няма да имам, направо ме хваща яд. Но пък сигурно си е готина емоция :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като няма какво друго да покажеш почваш да чупиш китари,ампове,да говориш за ядрената война и да разказваш за милионите моми с които си си легнал(уж :ok: )......никога не е късно да се освиниш! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вие гледате от нашата гледна точка - пестим за китара една година и после си я пазим, докато за тях марков гибсън има същата стойност като за нас потрошен орфей зебра от 70та, така че им е все едно - не им бърка в джоба :ok:

 

друг въпрос е че това и според мен е някакъв вид простащина, но това си е тяхна работа - те са големите и те определят музиката и културата, което значи че каквото направят или кажат или както се държат става модерно и популярно ;)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, който има възможностите да си позволява тоя лукс, прав му път..ма аз дори и стагчето ми кльопаво не бих му посегнал..Наскоро почна голяма олелия с тва трошене на китари и се измислят все по-дебилни начини за реализирането на тази дейност..Мани ти, дори Garbage направиха клип на една , иначе хубава песен, в който групата бяха се въоръжили с бор-машини и всеподобни инструменти, и си го изкараха на китарите..Напрово ме заболя като гледах как дървените стърготини хвърчаха наоколо.. :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен това си е неуважение към инструмента на който свириш, не в буквалния смисъл а на китарата като цяло, та нали благодарение на това че свири на нея е станал известен дадения музикант ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, абе да хвърлят китарите в публиката вместо да ги трошат, ама... Днес слушах колегите ми как се разправяха, че на Helloween е станал ебати боя между 3-4 човека за 1 (една!) палка. А сега си представете какъв бой ще стане за цяла китара и колко от неуспелите мераклии за безплатен инструмент ще осъмнат в "Пирогов", а и доколко ще оцелее тази китара в борбата кой да я притежава. Затова ако ще чупят - да чупят! И без това стана ясно, че масово не се чупят истински китари, а специално разрязани парчета дърво, които са направени да изглеждат като китари :). Че и ги лепят после за повторна употреба - толкова по въпроса, че не ги бърка сумата за една счупена китара :greenangel:. Еколози хора - рециклират :thumbs_up: А ако толкова искат да дадат на някого китара, вместо да счупят, според мен трябва да се избере някакъв по-културен начин, а не мятане в публиката.

 

ПП: Аз ако свиря с някой custom инструмент за $10 000 (примерно) ще го счупя, ама друг път!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.