Jump to content
Българският форум за музиканти

Звукова карта към усилвател


plumjuice

Recommended Posts

Здравейте! Имам Edirol FA-66 и искам да попитам какви кабели ми трябват за да я свържа с усилвателя. В момента съм я вързал със стерео "жак -> чинч" във входа за слушалките, но предполагам че ми трябва дуъл небалансиран "моно жак -> чинч" който да излизат от 2 от задните outputs. И също така ако може да предложите някой магазин с яки и цветни кабели.

 

if_fa66_xl.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Output 1 и 2 са ти за мониторинг или за към колони, но и от слушалките да го взимаш е все същото защото те ползват един и същи сигнал :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кой е този "усилвателя" ? В смисъл в какъв усилвател искаш да я свържеш, че аз лично не мога да разбера ?:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искаш звука от саунд картата да го вкараш в усилвателя ли? ... ако е така това е калсически реампинг и ти трябва реампинг бокс (мисля че и с пасивен DI става) иначе има много шумове/брумове. Никифена от форума прави такива кутийки и те вършат идеална за целта работа.

 

Поздрав

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си си го казал трябва ти точно 2 моножак-чинч от аутпут 1,2 към усилвателя. Това е . А това с реампинг бокса не го разбирам - защо пък да вкарва брумове и шумове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това с реампинг бокса не го разбирам - защо пък да вкарва брумове и шумове.

Абе и аз съм на ВИЕ с тия неща ама нека все пак се опитам да обясня. Реампинг бокса ти трябва защото имаш различни импенданси от това което подава картата и това което очаква ампа - обратното на DI Box в случая ... абе трябва си с други думи, но ако искаш пробвай и сам се убеди.

 

... не вярвам нещо да съм объркал в горенаписаното, но понеже тая тема и на мене ми е малко чужда - та ако съм сбъркал моля да ме поправите

 

А всъщност за какъв усилвател говорим ?!?!? да не става дума за стъпало за мониторите, защото аз пиша за връзка към китарен амп. Ехххх някои хора си мислят че повечето съфорумци тука с уред за четене на мисли разполагат :hysterical: :hysterical: ... всъщност добре че няма такива уреди защото определено не искам и да имам бегла представа какви мисли се въртят из главите на някои екземпляри тука :hysterical: :hysterical:

 

Значи реампинг бокс ти трябва само ако връщаш сигнала в усилвател АМА КИТАРЕН.

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за пропуснатото инфо около усилвателя... внасам малко яснота по темата.

 

звукова карта -> pioneer amplifier CA-100 -> pioneer stereo amplifier SA-408 -> колони

 

Това е цялата верига.. няма никакви китари. :hysterical:

Редактирано от plumjuice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тия древните машини като гледам нямаш цифров вход, така че дествай с кабели от Output 1&2. Там са 1.4" TS Mono, пък от другата страна - каквото имаш... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.