Jump to content
Българският форум за музиканти

Нова секция?


Recommended Posts

Здравейте,

 

най-учтиво предлагам да се отвори нова секция/подсекция специално за обсъждане на лампова/транзисторна техника като цяло. Визирам постовете на колегата metalhammer и други подобни. Респект за техническите им познания и умения! Мисля обаче, че тези хора няма причина да присъстват с такива теми в секция Китара.

Така ще се спести огромно количество спам и заяждания. А пък тези, които свирят повече, отколкото запояват, директно ще бъдат освободени от безплодни от гледна точка на музиканстване технически постове в секция Китара. Казано накратко, моля, разделете теорията от практиката!

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен в секция "Изработка и ремонт", спокойно може да се обсъждат тези теми. Но в едно си прав - въпроса дали мястото и е в Китари е спорен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези теми се постват в "Китара" за да бъдат четени - много от китаристите не влизат в изработката.

Би могла да се направи секция за техника, но ако не се формулира както трябва ще стане подфорум "какъв дистер и кубе да си купя за до 400 лв". Модерацията на още една секция ще усложни нещата допълнително.

Освен това, електронаджиите тук се броим на пръсти и не знам дали е чак толкова наложително.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично, като китарист и човек, напълно неразбиращ от електроника, заявявам, че все пак предпочитам да чета за схеми на кубета ( така , ако съм късметлия, бих могъл да си повиша общата култура поне малко), отколкото за това дали Скуаиър е по хубава китара от, примерно Ария или пък да отговорям на едни и същи въпроси по около 50 пъти на месец.

 

Иначе съм съгласен, че под форум Китара едва ли е най доброто място за подробни технически обяснения, но от друга страна, като няма риба и жабата е риба. То там отдавна никой (или поне почти) не се интересува от свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези теми се постват в "Китара" за да бъдат четени - много от китаристите не влизат в изработката.

Това не означава, че мястото на темата е там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.