Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара --> Дисторжън --> Усилвател


Recommended Posts

Възможно ли е да се влкючи китара през дисторжън към усилвател и тонколони и ако е възможно (мисля ,че е възможно ) как е звука и няма ли някакви проблеми ? :hysterical: Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид хай-фи усилвател и хай-фи колони - проблемът е страшен.

Трябва ти специализиран китарен усилвател(guitar amplifier или съкратено guitar amp, казано по нашенски жаргон "кубе").

 

Този усилвател е главно 2 вида:

-"комбо"("кубе") - самия усилвател е в една кутия с говорителите

-отделно усилвател(глава) и кабинет - колона с 1 или повече специализирани китарни говорители.

 

Моля те, разрови се назад в темите в раздел китара, както и прочети пиннатите горе теми.

Просто това са банални неща, които ги пише на много места. Дисторшъна е само ефектче пред усилвателя. Обикновено китарния усилвател е нещото, което прави по-голямата част от звука на китарата.

Дистера само изкривява звука по даден начин, но включен в хай-фи система, той ще звучи като осичка - тънко, неприятно, остро, нединамично.

 

Ако нямаш намерение да купуваш китаен усилвател, то тогава ти трябва примерно по-скъп процесор, който в себе си има възможност за симулиране на китарен усилвател/кабинет и има изход за включване в хай-фи система.

Някои педалчета също имат втори изход за целта, но обикновено ефекта е осезаемо по-неудачен от този с хубавия, моделиращ процесор.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммммм, само една белешка - аз си пуснах педала през - компа - и след това към усилвател, като резултата не беше много трагичен. Ако обаче махнем компа от веригата (не съм наясно какво точно прави) резултата е много зле.

 

Естествено, дори и през компа звука няма общо с лампово кубе, да речем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека в тази тема не объркваме човека с компютри, лампи и т.н.

 

Важно е да осъзнае важността на китарния усилвател/кабинет, като съществен елемент в звукообразуването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без истински КИТАРЕН усилвател и колони, или поне качествена симулация, звукът ти ще бъде само бледо подобие на това, което трябва да бъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за другите ПОД-ове на Лайн6, но специално тоя джобния е на едно от челните места по "tone sucking". Направо нищо не остава от сигнала в т.нар. "байпас" режим. И ако идеята ти е да се ползва драйв камион преди Покет ПОД-а... Не мисля, че ще има нещо положително... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всъщност не мисля да връзвам каквото и да е към уредбата си, просто питах инфоративно.

 

Това с "tone sucking"-a ме учуди. Слушал съм доста добри неща за тоя покет под.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за другите ПОД-ове на Лайн6, но специално тоя джобния е на едно от челните места по "tone sucking". Направо нищо не остава от сигнала в т.нар. "байпас" режим. И ако идеята ти е да се ползва драйв камион преди Покет ПОД-а... Не мисля, че ще има нещо положително... :)

Глупости ...

 

Ти въобще чувал ли си как звучи покет пода ? наскоро се сдобих с такъв му давам лична оценка 9/10, качеството на звука е страхотно .

Редактирано от Victoroth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.