Jump to content
Българският форум за музиканти

Процесор за китара - Boss и конкуренция?


odisey

Recommended Posts

^^ Ама хич не съм съгласен!Имал съм няколко процесора и всичките зуум, но последните високи класове.Играл съм си доста и с Гт 8.Всичко зависи от класа не от марката!А и като цяло всичките си имат кусъри - все пак са процесори.... не ампове.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен е некоректно да се сравняват GT сериите на Boss с RP сериите на Digitech. Все едно да сравняме МЕ сериите на Воss с GNX на Digitech. Съвсем различни класове са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тука проблемът е, че всеки му се ще с 190 лв. да си купи най-якия процесор ...

... но понякога скъпите неща наистина са качествени.

 

Аз съм се спрял на BOSS GT-8 и Marshall 10".

Сега съм доволен, но утре ще събирам 2 бона за кабинет Marshall 100W ако може да свети отвътре и кутишка 4х12".

 

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LINE-6 е по-добър от BOSS-GT е по-добър от ZOOM това са си факти.

 

Абе хайде да не са факти, а мнения... Ако съпоставим процесори от един и същи клас и поколение на тези три марки, всеки един от тях ще си има предимства и недостатъци спрямо другите два.

 

Истината е, че повечето потребители на цифрови устройства очакват те да работят като аналоговите - да бучнат китарката, да врътнат едно две потенциометърчета и хоп - е те тава е дзвукът! С по-сериозните процесори, обаче, това е немислимо. Понякога е необходимо да се отдели доста повече време, за да изкараш звука, който искаш и той зависи от ред други неща освен самите ефекти на проца - китарата, озвучителното тяло и прочее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, има както по-сложни, така и по-прости решения. А пресети се правят за минути, стига човек да се запознае добре с устройството, неговите възможности и звучене на отделните модули.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де като си изчел мануала става за минути, ама в пулт звучи по един начин, в активен бокс по друг, в компютър по трети, а в кубе по четвърти. Тогава си трябват по фини настройки, които са строго индивидуални според случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то и усилвател звучи в едно помещение по един начин, в друго - по друг, с един микрофон, пулт и централно - така, с друг микрофон, друг пулт и друго централно - по-иначе и т.н.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха смешно ми стана чак ми иде да обявя Зума за най-добър професор:)

Иначе за Бос каквото и да си вземеш все е хубаво,Лайн 6 наскоро свирих с с пода екс 3 и не звучеше никак лошо ама си е скъпотия.Трябва наистина да знаеш какво търсиш и след това да разучиш всичките гадни настройки че да прозвучи добре,независимо дали в комбо или в миксер.Успех,ама си мисля че от камиончетата по-яко няма.Лично мнение!Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Хаха смешно ми стана чак ми иде да обявя Зума за най-добър професор:)

Иначе за Бос каквото и да си вземеш все е хубаво,Лайн 6 наскоро свирих с с пода екс 3 и не звучеше никак лошо ама си е скъпотия.Трябва наистина да знаеш какво търсиш и след това да разучиш всичките гадни настройки че да прозвучи добре,независимо дали в комбо или в миксер.Успех,ама си мисля че от камиончетата по-яко няма.Лично мнение!Успех!

 

Съжалявам за забавянето на отговора, ма чак вчера ми пристигна процесора (малко проблеми тука с италианските обяви). След 1 нощ на тестване не можах да му се нарадвам. Основно на дистърите, хоруса (има няколко типа), амп симулациите и най-вече на лесната настройка. Казано накратко съм супер доволен - за 75 евро на старо нещо много по добро от сичките RPta, Me-та и т.н. (в този ценови клас). Накратко:

 

Плюсюве:

 

1. Дистърите са страшни! Има и бустър, който допълнително смазва сичко което не е закрепено за земята с анкер поне М12.

2. Амп симулациите са доста задоволителни, може да се настройват сякви видове.

3. Адски лесен за работа, дори бих казал по лесен от Zoom 505цата примерно.

 

Недостатъци:

 

1. Гадната зумова изработка :) те май и затва са по евтини. Сигурно нема се строши ма тия пластмаси са ми писнали техните. Копчетата са кьопави и се надявам да изкарат малко повече отколкото изглежда.

2. Банките се сменят само нагоре, трябва да превъртиш 4 банки за да отидеш от А3 на А2 примерно (А0, А1, А2, А3 и А4).

3. Има супер як Vingate компресор, вади чуден звук, само че не мога да разбера защо се "самовъзбужда" като го включа него и се появяват шумове. Като цяло си е тихичък процесора ма точно с тоя ефект и се сбъгва нещо. Другите ефекти от този модул (бустъра, другите компресори и т.н.) нямат проблем.

 

Засега е това, като позапиша нещо с него ше кача.

 

zoomgfx4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модел на ZOOM не беше ли с аналогови дистъри, т.е. процесора е хибриден.

 

Мда, точно същият.

 

Няма дръм машина, това забравих, това би било нещо полезно.

 

Иначе записчета тия дни ше пусна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма дръм машина, това забравих, това би било нещо полезно.

 

Човек,

мене това, че няма дръм машина по-скоро би ме успокоило, защото тази екстра е характерна за практис джаджите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ЗУЛУМ никой нищо не казва, то и те имат некви по високи модели .. GFX5, GFX8, не съм и там мн наясно как им вървят моделите, (не говоря за 707II, така и не можах да изкарам звук от него :) ) ?

Ето за Зулум има цяла тема: http://forum.muzikant.org/index.php?s=&amp...st&p=413423

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.