Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с педал Boss DS-1


sosomet123

Recommended Posts

Здравейте, наскоро си купих Дисторшън на boss ds1 и в магазина го пробвах с mexican made fender и някакво кубе на Laney и всичко си беше точно, взех го да свира вкъщи връзвам го към кубе Fender FM210r и китара behringer iaxe624 и звучи гадно та гадно остро и неплътно като fuzz едва ли не играя си с EQ-to ма все не ще да звучи връзвам го със същата китара към едно кубе behringer firebird 15W и си звучи екстра такова едно дълбоко плътно звучене

Та искам да питам дали е от усилватела което де да знам странно ми се струва, би трябвапо да е доста по хубав от behringer-a или може би китарата не звучи както трябва с fender-a

Мерси предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като включи дисторжъна към кубето, изключи ли драйва на кубето(т.е. мина ли на чистия канал)?

 

П.П. Оправи малко правописа и препинателните знаци де :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи тона на диста на 9 часа, ако ампа е изправен а саунда все така не те кефи си потърси друг драйв ( или амп)

 

п.п. FUZZa обикновенно има много баси и звучи доста плътно. Иначе ДС 1 реже доста много, ако те кефи мек звук се ориентирай към Овърдрайв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някои усилватели като намалиш гейна се увеличават високите и става гадното звучене.Свирил съм на FM212 с Boss DS-2 и също не ми хареса как звучи.С малко баране горе долу взе да звучи не толкова гадно,но като цяло тея фендери са :) .

Увеличи гейна и намали изходното ниво на диста и тона както те посъветва kolio_k.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Аз го имам същия DS1 и отначало ми беше малко странен като дисторшън ама все повече ме кефи даже го вързвам и с един SD1(superOverdrive)в малко кубе 15вата Squier и звучи много добре.Иначе и аз го пробвах на Fender 212FM ,но самото комбо не е много добро и вади доста високи и трябва да си поиграеш с еквализацията и на камиончето и на кубето.Успех пък наистина ,ако не те кефи продай го и си вземи друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля да си взема хубава китара защото мойта е доста... като за 200 лева :greenangel:

защото хора които имат таква усилватетели са ми казвали че звукът със китара fender бил много...еха :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, да не те разстойвам ама:

 

1. Тоя усилвател... мхм. За чисто бива, ама с дист... Знам, защото и аз съм имал в началото.

 

2. По принцип имаш по-добри шансове за по-добър звук с евтина китара -> сносно кубе отколкото със сносна китара -> евтино кубе.

 

Знам ли, може и някой да не се съгласи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо, че си пробвал диста с китара и усилвател, различни от твоите.Явно си си извадил малко погрешна представа.Послушай kolio_k и нямаш грижи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изненада. свирих в едно студио със boss ds1 fender fm212r i същата китара и ми си струва че звучи по-добре...

възможно ли е усилвателя ми да има "някякъв фабричен дефект" купен е от dynacord ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fm fenderite каквото ида им вържеш отпред са си зле....те говорителите са зле, как да стане хавата!Моя съвет е купи си по-качествен амп или смени говорителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.