Jump to content
Българският форум за музиканти

Доста интересни факти


AlexiLaiho

Recommended Posts

Този човек доста ме заинтригува, в профила си прави доста интересни опити като да сравнява Esp vs Jackson Floyd Rose vs Shaller EMG vs Seymour Duncan. На мен лично ми беше много любопитно и интересно докато го гледах, а и научих доста нови неща, които преди не знаех. Абе общо взето видеотата на този благороден човек бяха много полезни за мен, надявам се да са ви полезни и на вас.

 

Rock on :greenangel::greenangel::greenangel:

 

http://www.youtube.com/user/dmometalguitar

Редактирано от AlexiLaiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, неведнъж сме спрягали профила му. Има и интересно сравнение между различни видове струни и това, как влияят на пружините на флойда(дали се чуват или не).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свири с някакъв гаден тон. Ужасно нервно.

(май не е бил с жена от месеци) :greenangel:

Какво да му имаш вяра на такъв.

4 китари чух от него - някаква дъскорезница само чувам.

За мен това е невалдна работа.

Човека си изказва някаво си негово мнение, да е жив и здрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че разбирам, ама свири през line6 spider 3 транзисторно кубе, без други ефекти и работи и едва ли е това най-добрата техника с която може да се постигне супер звук. И то все пак е относително - на мен ми харесва звука. И мен много ме изненада колко дефекти откри на тези китари от най-висок клас. Обаче си е обективен човека при сравненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправям си мнението - изглежда човекът разбира само от хардуерната страна на нещата (флойдове най-вече), но не и от як саунд. Не може да пуснеш такива китари през практис усилвател (Line6 SpiderIII). Аз не чух различен саунд от различните китари. Целият му тон беше задушен с много много дистър. На това вероятно се дължи твърдението му, че ESP Custom Shop Horizon не звучи по-добре от другите китари, които разглежда. Ми с тоя пробит усилвател как ша да е? Да си продаде две от китарите, да пробва с нещо истинско за усилвател и тогава ще се чуе коя китара как звучи.

 

Засега съм впечатлен единствено от погледа му върху хардуера, макар че, казва неща, които така или иначе не би трябвало да са тайна за никого (само OFR, Edge Pro i ZR, другото е сериозен компромис и т.н.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достатъчно добро му е видеото на човека и се е постарал доста.

Аз намерих разлики в звученето на китарите и не мисля, че е задължително да се влиза едва ли не в студио за да се направи подобно демо. Все пак - нека уважаваме положения труд, без да се съсредоточаваме върху кусурите.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добро... за мен! Систематизирано, нагледно... Човекът не задължава с мнението си! Наистина, евала за положения труд и отделеното време. С голямо удоволствие изгледах всичко /е, без кавърите.../. А това, че изпозва Line6 SpiderIII, според мен в случая не е от такова значение. Важното е, че различните примери са с при еднакви настройки на ампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките му клипове дават немалко полезна информация.Наистина е обективен пичът и му прави чест, че е отделил доста време, за да ги направи.А и навсякъде той коментира технически характеристики-флойдове, струни, туй-онуй.Никъде не дава съвети за свиренето като такова.Така че да го критикуваме за това е просто безсмислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Наистина е обективен пичът ....

....Така че да го критикуваме .... е просто безсмислено.

 

Пичът като цяло си е субективен.

Не да го критикуваме, а да го коментираме е безмислено (разбира се според мен, де)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съфорумник вчера ми каза - "за някои хора е достатъчно китарата да прави джъджъджъ

и колкото по - гадно, викат, че е по-гот".

 

Аз не чух различен саунд от различните китари. Целият му тон беше задушен с много, много дистър.

 

Наистина не заслужава коментар, а който иска да се кефи и да му вярва.

Коментарът е по-скоро за тези, които биха се заблудили от този клип.

 

Какви ползи могат да се извлекат не знам.

Евала за безсмислен труд - не си заслужава.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен клипчетата са много полезни, защото изказват голямата истина - Че не е важно къде е произведена китарата, за да свири добре

 

Сега, знам че уж Гибсън си е Гибсън, ама тоя експлорър нещо не ме накефи как бръжди по праговете.

 

И Още нещо - че не винаги къстъм е по-скъпо от серийно производство. Всеки си има право на мнение, но според мен човека не е някой ламер, хванат от гората - гледайки подхода му към инструмента разбирам че поназнайва това онова - а за звука - според мен целта не е да се покажем колко голям и силен амп имаме - а ревю на китара. Забележете че човека свири у тях. Няма как да се чуе потенциала на голям амп пуснат тихо, затова използва по-малук практис амп. Освен това в другите страни хората държат на закони - да не се вдига шум, не като тук - комшията си надул "чалгийта батко" до 1 през нощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.